Skip to main content

İSTANBUL LYON UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul, hareketli sosyal hayatı, gelişmiş iş dünyası ve popüler kültür ve sanat etkinlikleriyle bütün dünyanın merakla takip ettiği bir şehir. Görkemli sarayların, gökyüzüne uzanan yüksek minareli camilerin, hanların, köprü ve çeşmelerin kendisine kattığı zarafetle bütün ziyaretçilerinin beğenisini kazanan bu güzel kent, binlerce yıllık kültürüne eşlik eden doğal güzellikleriyle de öne çıkıyor. Konuklarına tatil ve eğlenceyle ilgili çok sayıda imkan sunan İstanbul, görülecek şehirler listelerinde üst sıraların vazgeçilmezi olarak yerini alıyor.

Türkiye’nin popüler destinasyonu İstanbul’dan Fransa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Lyon’a yapacağı seyahatlerde Türk Hava Yolları’ndan uçak bileti satın alan yolcular, iki şehir arasındaki mesafeyi konforlu ve güvenli bir şekilde kat ediyor.


İstanbul’dan Lyon’a Türk Hava Yolları tarafından her gün yaklaşık 2-4 tane direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlarda hareket noktası İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) olurken yolculuk Saint Exupery Havalimanı’nda (LYS) sona eriyor. Yolculuklar yaklaşık olarak üç buçuk saat sürüyor. Yıl boyunca devam eden seferlerin sayısında yaz döneminde artış gözlenebiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul, hem Asya hem de Avrupa yakasındaki topraklarıyla iki kıtada birden yer alıyor. Şehrin içinden geçen muhteşem İstanbul Boğazı kentin her iki yakasını da aşarak Karadeniz’i Marmara’ya kavuşturuyor. Boğaziçi’nde yer alan tarihi yalıların eşlik ettiği bu yolculuğa, tur tekneleri ve şehir vapurlarıyla birlikte dünyanın yükünü sırtlanan devasa gemiler de katılıyor. Tarihi Yarımada’da bulunan Bizans, Rum ve Osmanlı eserleri şehrin tarihi geçmişini aydınlatırken kültürel çeşitliliğini de gözler önüne seriyor. Bu bölgedeki Topkapı Sarayı, Ayasofya, Beyazıt Meydanı, Kapalı Çarşı gibi çok sayıda simge turistlerden büyük beğeni alıyor.

İstanbul’da Asya ve Avrupa yakalarında olmak üzere toplam iki tane havalimanı bulunuyor: Avrupa’da yer alan İstanbul Havalimanı (IST) ve Asya’da bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılsa da varış noktası Lyon olan uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle gerçekleşiyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki İstanbul Havalimanı’na (IST) birçok farklı seçenekle ulaşabilirsiniz. Taksiyle 30 dakikada ve yaklaşık 100 TL tutan bir yolculukla havalimanına varabilirsiniz. Havaist’in şehrin merkezi noktalarından hareket eden servisleriyle neredeyse günün her saatinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha ekonomik bir yolculuk için İETT otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Ulaşım araçlarına ait sefer ve tarife bilgilerini öğrenmek için ulaşım bilgileri sayfamızı tercih edebilirsiniz.

Destinasyon: Lyon


Turkish Airlines Lyon Flights

Fransa’nın en iddialı ipek üretim merkezi olan Lyon, ülkenin üçüncü büyük kenti. Gastronomi konusunda da köklü bir birikime sahip olan şehir, sene boyunca düzenlenen yeme-içme turlarının hedefi oluyor. Tarihi değeriyle turistlerin beğenisini alan Lyon, Fransız sanatına, özellikle de sinema alanında büyük katkılar sağlamış bir metropol.

Rhone ve Saone Nehirleri arasında yer alan bu güzel şehrin tarihi bölgesi Eski Lyon’daki 4. yüzyıldan kalma geçitler konukları şaşırtırken, Notre-dame de Fourviere Bazilikası hayranlık uyandırıyor. Ülkenin en büyük parklarından biri olarak anılan Parc de la Tete D’or, şehrin en keyifli mola mevkilerinden biri. Lyon Katedrali ve Bellecour Meydanı ise kentin simgeleri olarak yoğun ziyaret alıyor.

Şehirde bulunan Lyon Saint Exupery Havalimanı (LYS), merkezin 25 kilometre dışında yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Lyon uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Lyon Saint Exupery Havalimanı’ndan (LYS) şehir merkezine ulaşım

Lyon Saint Exupery Havaalanı’ndan (LYS) şehir merkezine ulaşmak için 15 dakikada bir hareket eden Rhone Express isimli havalimanı servislerini kullanabilirsiniz.

Havalimanı içinden binebileceğiniz tren ile Part-Dieu Lyon istasyonu yönüne devam edebilirsiniz. Güzergah üzerinde yer alan Meyzieu Z.I durağında inebilir veya Vaulx-en-Velin La Soie durağından metro aktarması yapabilirsiniz.

Havalimanından binebileceğiniz taksilerle de günün her saati şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.