Skip to main content

İSTANBUL MOSKOVA UÇAK BİLETİ

İstanbul tarihi bir kent olmasının yanı sıra oldukça canlı ve renkli bir kültür merkezi. Özellikle yaz ayları boyunca ev sahipliği yapıyor. Bunların yanı sıra İstanbul’da her gece gidebileceğiniz birkaç konser, oyun ve gösteri bulmak mümkün. Etkinlikleriyle misafirlerini mest eden bir diğer Avrupa şehri Moskova da en az İstanbul kadar hareketli ve renkli. Günün yirmi dört saati canlılığını koruyan bu iki şehir arasında gerçekleşen seferler için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu bir yolculuk deneyimleyebilirsiniz.


İstanbul’dan Moskova’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Yaklaşık iki saat elli dakika süren uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayarak Vnukovo Uluslararası Havalimanı’nda (VKO) sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık bin yedi yüz kilometre.

Uçuş alternatiflerini artırmak isteyen yolcular, Antalya Havalimanı (AYT) ve Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden gerçekleşen aktarmalı uçuşları da değerlendirebilir.

Kalkış Yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul’da turistik merkezi konumlandırmak biraz zor. Çünkü şehrin her köşesinde ayrı bir güzellik yatıyor. Öte yandan Taksim ve çevresi turistler tarafından en sık ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. İstiklal Caddesi boyunca yürüyüp Nevizade’de soluklanmak, Asmalımescit’te biraz keyif yapmak olmazsa olmazlardan. Ardından rengarenk sokaklarından geçerek Galata Kulesi’ne ulaşabilir; kulenin seyir terasından göreceğiniz harika Haliç manzarasını zihninize kazıyabilirsiniz.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşları her iki havalimanından da gerçekleşiyor. Ancak Moskova uçuşlarında kalkış noktası olarak yalnızca Istanbul Havalimanı (IST) seçilebiliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan İstanbul Havalimanı’na (IST) birçok farklı yolla ulaşabilirsiniz. Kişisel aracınızla TEM ve E5 bağlantı yollarını kullanarak havalimanına varabilirsiniz. Dilerseniz taksiyle yarım saat süren bir yolculukla yaklaşık 100 TL ücret karşılığında havalimanına ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma kullanmak istiyorsanız İETT seferleri ve şehrin iki yakasında 60’tan fazla noktaya ulaşım sağlayan Havaist servisleri iyi bir seçim olabilir. Havalimanına ulaşımla ilgili detaylı bilgileri ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Destinasyon: Moskova


Turkish Airlines Moscow Flights

Görkemli Kızıl Meydan’ıyla ünlü Moskova, yıl boyu ziyaretçi akınına uğruyor. Antik Rus mimarisinin hakim olduğu kentin her bir köşesi tutkuyla renklendirilmiş tuvalleri anımsatıyor. Kremlin ve Lenin’in mezarı ise mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Şehir yılın her dönemi ziyarete uygun. Yazın yemyeşil görüntüsüyle iç açıyor, kışınsa karlarındaki bembeyaz görüntüsüyle…

Sheremetyevo Havalimanı (SVO), Domodedovo Havalimanı (DME), Vnukovo Havalimanı (VKO) ve Zhukovsky Havalimanı (ZIA) olmak üzere Moskova’da dört havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Moskova uçuşları Vnukovo Havalimanı’na (VKO) iniş yapıyor.

Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan (VKO) şehre ulaşım

Şehir merkezine 28 km uzaklıkta yer alan ve uluslararası uçuşlarda hizmet veren Vnukovo Havalimanı’na her gün pek çok sefer düzenleniyor. Havalimanından şehre ulaşım için tren, otobüs ve taksi gibi araçlar kullanılıyor.

Havalimanından şehre ulaşımda en rahat ve hızlı seçeneği taksiler oluşturuyor. Taksi kullanmayı tercih etmeyenler için otobüsler bulunuyor. Havalimanına dışında, 150 metre uzaklıkta bulunan otobüs duraklarından şehir merkezine giden otobüslere binebilirsiniz. Bu otobüslerle yolculuk yaklaşık yarım saat sürüyor. Ayrıca Aeroexpress adlı hızlı trenleri kullanarak da şehir merkezinde bulunan Kievskiy Tren Garı’na hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.