Skip to main content

İSTANBUL MÜNİH UÇAK BİLETİ

Adım attığınız her yerde tarihe tanıklık edebileceğiniz görkemli eserlerin bulunduğu İstanbul, sahip olduğu büyüleyici atmosfer ile son derece turistik bir şehir. Tarihi dokuyla modern yaşamın iç içe geçtiği yaşam tarzı her gün binlerce turistin şehri ziyaret etmesine neden oluyor. Otantik kültürün tezgahlarda sergilendiği Mısır Çarşısı, parke taşlı yokuşların sonunda bekleyen Sultan Ahmet Meydanı ve her geçen gün suya daha çok gömülen Yerebatan Sarnıcı şehrin yoğun ziyaret alan önemli simgelerinden sadece birkaçı.

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’dan mimari eserleriyle öne çıkan bir Alman kenti olan Münih’e doğru yapılacak seyahatler için uçak biletini alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu bir uçuş deneyimleyebilirsiniz.


İstanbul’dan Münih’e Türk Hava Yolları tarafından her gün yaklaşık beş direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Hareket noktaları İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olurken yolculuk Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’nda (MUC) sona eriyor. Yıl içinde sefer sayılarında önemli bir değişiklik yaşanmıyor ancak saatlerde değişiklikler görülebiliyor. Türk Hava Yolları tarafından İstanbul-Münih arasında yapılan direkt seferler 3 saat civarında sürüyor ve uçuşlar, yolculara yaşattığı konforlu ve güvenli seyahat deneyimi sayesinde yoğun ilgi görüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en büyük metropolü olan İstanbul, ülkenin kuzey doğusunda ve Asya ile Avrupa kıtaları arasında yer alıyor. Marmara Denizi ile Karadeniz’e kıyısı bulunan ve bu iki deniz arasındaki İstanbul Boğazı’na da ev sahipliği yapan şehir, ülkenin en turistik kentlerinden biri. Kültür, sanayi, finans, teknoloji, eğitim gibi aklınıza gelebilecek pek çok alanda Türkiye’nin en gelişmiş şehri olan İstanbul, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle de son derece etkileyici bir yer.

İstanbul’da iki tane havalimanı bulunuyor: Avrupa kıtasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST) ve Asya kıtasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan İstanbul kalkışlı uçak bileti sahibi olan yolcular, kalkış noktası olarak her iki havalimanını da seçebiliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı’na (IST) şehir merkezinden birçok farklı yolla ulaşabilirsiniz. Havaist ve İETT otobüsleriyle şehir merkezindeki birçok farklı noktadan ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına taksileri kullanarak ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı (IST) merkeze 35 km uzaklıkta yer alıyor ve taksi ücreti 110 TL civarında tutuyor. Havalimanına ulaşmak yaklaşık 30 dakika kadar sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) Anadolu yakasındaki konumuyla hem İstanbul hem de İzmit, Bursa ve Sakarya gibi yakın şehirlere hizmet veriyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) metro ile gitmek için en az bir aktarma yapmak gerekiyor. Kartal Metro durağına ulaştıktan sonra KM22 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Bir başka toplu taşıma seçeneği olan belediye otobüsleriyle de şehrin iki yakasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) seferler düzenleniyor. Taksim’den ve 4. Levent’ten kalkan SG-2 ve E-3 hatları, İstanbul Boğazı’nın üzerinden geçerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşıyor. Hem panoramik bir şehir turu yapmış olmak hem de kolaylıkla havalimanına ulaşmak isteyen yolcular tarafından bu iki hat da yoğun olarak kullanılıyor. Anadolu yakasından ise Kadıköy’den hareket eden E-11 ve SG-1 hatları E5 üzerinden devam ederek Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) seferi yapıyor.

Havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan düzenli olarak hareket eden servislere binebilir. 7/24 aralıksız çalışan ticari taksilerle de şehrin dilediğiniz noktasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşmanız mümkün.

Destinasyon: Münih


Turkish Airlines Munich Flights

Almanya’nın önemli şehirlerinden biri olan Münih, harika mimarisiyle şehri gören konukları etki altında bırakan ayrıntılara sahip. II. Dünya Savaşı’ndan yüksek zararla çıkan şehir, bu tarihten sonra neredeyse komple yenilenerek günümüzdeki yapısına kavuşmuş. Yapılan yenileme süresince, şehrin ilk kurulduğu 1800’lü yılların mimari ayrıntılarından taviz verilmeden inşa edilen bu güzel şehir, günümüzde yoğun turistik ziyaret alıyor. Eski ve Yeni Belediye Sarayları hem mimari incelikleri hem de bulundukları turistik meydan Marienplatz nedeniyle şehrin en popüler noktaları oluyor. Bu keyifli meydanı ve civarındaki tarihi binaları gezebilir, çok sayıdaki müze ve sanat galerisinde vakit geçirebilirsiniz. Şehrin tarihi kiliselerinden biri olan Frauen Kirche, yani Kadınlar Kilisesi ve Barok stiliyle ihtişamlı Nymphenburg Sarayı da zaman ayırmak isteyebileceğiniz önemli simgeler arasında yer alıyor.

Şehirde iki tane havalimanı bulunuyor: Şehir merkezinden 15 kilometre kadar uzaklıktaki Münih Franz Josef Strauss Havalimanı (MUC) ve 110 kilometre uzaklıktaki Memmingen Havalimanı (FMM). Türk Hava Yolları’ndan Münih uçak bileti sahibi olan yolcular Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’na (MUC) iniş yapıyor.

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı’ndan (MUC) şehir merkezine ulaşım

Havalimanından hareket eden ve S-Bahn adı verilen banliyö treniyle Münih şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İki farklı hat olan S1 ve S8, yolcuları havalimanından Münih merkeze ulaştırıyor. Şehrin kuzey ve batı bölgelerine ve sonunda Merkez İstasyon’a ulaşmak için S1 hattını seçebilirsiniz. Diğer hat olan S8 ise doğu bölgelerinden geçerek yine Merkez İstasyon’a ulaşıyor. S1 hattı, güzergahı üstündeki Neufahrn İstasyonu’nda ayrılıyor ve trenin ilk vagonları Freising'e devam ediyor. Merkez İstasyon-Havalimanı güzergahı içinse arka vagonlar servis veriyor.

Ayrıca havalimanından şehir merkezi yönüne devam eden özel servisleri ve 7/24 çalışan taksileri de kullanarak şehir merkezine ulaşabilir, ek olarak havalimanından otomobil kiralayarak dilediğiniz yöne doğru seyahatinize devam edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.