Skip to main content

İSTANBUL OSLO UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin tarihi geçmişiyle ilgi çeken ve baş döndürücü güzelliğiyle hafızalarda iz bırakan metropolü İstanbul, ülkenin en popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Kültür, akademi, ticaret, tatil, eğlence veya sağlık alanlarında da konuklarının her türlü ihtiyacına çeşitli seçenekler sunarak yanıt veren bu büyük kent, turizm alt yapısıyla son derece büyük bir çekim alanı yaratıyor. Yılın her dönemi çok sayıda konuğa hizmet veren İstanbul, sizi hayallerinizdeki tatile davet ediyor.

Türkiye’nin en büyük metropolü olan İstanbul’dan Norveç’in büyüleyici başkenti Oslo’ya yapılan uçuşlarda yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları oluyor. Bu iki şehir arasında yapacağı yolculuklarda Türk Hava Yolları’ndan uçak bileti satın alan yolcular, tatillerine konforlu bir uçuşun verdiği keyifle başlıyor.


İstanbul’dan Oslo’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün iki tane direkt uçuş yapılıyor. Yaklaşık olarak dört saat süren bu uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) ile Oslo-Gardermoen Havalimanı (OSL) arasında gerçekleştiriliyor. Yıl içinde sefer sayısı sabit kalıyor; ancak sefer saatlerinde mevsime bağlı farklılıklar görülebiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul, ülkenin kuzeybatısında konumlanıyor ve Avrupa ile Asya olmak üzere iki kıtaya hakim topraklarıyla kültürel anlamda hoş bir sentezin yarattığı zenginlikle tüm dünyanın merakla takip ettiği şehirler arasında yer alıyor.

İstanbul Boğazı’nın iki yakasında sıralanmış görkemli ahşap yalıların arasından geçip şehrin dört bir yanını saran tarihi eserlerle geçmişe doğru bir yolculuk yapabilirsiniz. Boğazın nazlı güzeli sayılan ve Salacak’ta yer alan Kız Kulesi ile hemen karşı yakada kendinden emin bir duruşla ona eşlik eden Galata Kulesi kentin en önemli simgeleri arasında yer alıyor. Kentin ilk yerleşimlerine sahne olmuş Tarihi Yarımada’daki Bizans, Rum ve Osmanlı dönemi eserleri İstanbul’un geçmişine ışık tutarken keyifli koleksiyonlarıyla ziyarete açık olan Topkapı Sarayı, Ayasofya, Dolmabahçe Sarayı gibi muhteşem tarihi yapılar kentin profilini zenginleştiriyor.

İstanbul’da Asya ve Avrupa yakalarında ayrı ayrı olmak üzere toplam iki adet havalimanı mevcut: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Oslo’ya giden İstanbul kalkışlı uçuşları İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleşiyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul Havalimanı’na (IST) özel aracınızla gitmeyi planlıyorsanız D20, TEM ya da E5 karayolları üzerinden ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 35 km uzaklıktaki İstanbul Havalimanı'na Havaist, İETT veya taksiyle de ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti yaklaşık 100 TL tutuyor ve yolculuk 30 dakikayı buluyor. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İstanbul Havalimanı’na ulaşmak için farklı seçenekleri değerlendirebilir ve size en çok uyan alternatifi seçebilirsiniz.

Destinasyon: Oslo


Turkish Airlines Oslo Flights

Norveç’in ilgi çekici başkenti Oslo, Kuzey Denizi’nin kıyısındaki konumu ve yemyeşil doğasıyla konuklarına keyifli bir atmosfer sunuyor. Dünyanın en gelişmiş standartlarına sahip başkentleri arasında üst sıralarda yer alan Oslo, ülkenin ekonomik yapısına da yoğun bir katkı sağlıyor.

Son derece iddialı bir eser olan Kraliyet Sarayı ve çevresinde bulunan diğer mimari eserler kentin merkezi sayılıyor. Buradan başlayarak ilerleyen Karl Johans Caddesi, şehrin en hareketli sosyal mevkilerinin başında geliyor. Opera Binası etkinliklerin yapıldığı tarihi simgelerden biri olurken Akershus Kalesi ile Viking Gemi Müzesi kentin diğer turistik merkezleri oluyor. Çok sayıdaki heykelleriyle ilgi çeken Vigeland Heykel Parkı ve pek çok gezginin listesinde yer alan Oslo Katedrali de kentin öncelikle görülmesi gereken noktalarını oluşturuyor.

Oslo’da üç farklı havalimanı bulunuyor: Oslo-Gardermoen Havalimanı (OSL), Sandefjord Torp Havalimanı (TRF) ve Moss Rygge Havalimanı (RYG). Türk Hava Yolları’ndan Oslo uçak bileti satın alan yolcular, Oslo-Gardermoen Havalimanı’na (OSL) iniş yapıyor.

Oslo-Gardermoen Havalimanı’ndan (OSL) şehir merkezine ulaşım

Oslo-Gardermoen Havalimanı’ndan (OSL) şehir merkezine ulaşmak için tren hatlarını kullanabilirsiniz. Ekspres sefer yapan trenleri tercih edenler, 20 dakikalık bir yolculukla Oslo Merkez İstasyonu’na ulaşabilirler. Drammen ve Nationaltheateret İstasyonu’na uğrayan tren seferlerini kullananlar ise bu duraklar sonrasında yine Oslo Merkez İstasyonu’na kadar gidebilirler. Havalimanından banliyö trenlerine binerek de Skien, Kongsberg veya Drammen’e gidebilirsiniz.

Havalimanı servislerini tercih ederek ya da 7/24 binebileceğiniz taksilerle de şehir merkezine ulaşmak mümkün.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.