Skip to main content

İSTANBUL PRAG UÇAK BİLETİ

Yüzlerce yıldır dünyanın en çok ilgi gören şehirlerinden biri olan İstanbul, sahip olduğu hazine değerinde tarihi eserleri, muhteşem bir sentezin sonucu olan kültürel ögeleri ve nefes kesen doğal güzellikleriyle popüler bir destinasyon. Hem çağdaş imkanların sonuna kadar kullanıldığı şehir hayatı hem tarihi hazinelerin bugünle iç içe geçtiği kent profiliyle tüm dünyanın göz bebeği olan şehir, yılın her dönemi çok sayıda ziyaretçiye hafızalardan silinmeyecek bir tatil imkanı sunuyor.

Dünyanın güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’dan Çekya’nın en büyük şehri olan başkent Prag’a yapılan seyahatlerde konforlu bir yolculuğu tercih edenlerin favorisi Türk Hava Yolları oluyor. Türkiye’nin en büyük havayolu markası olan Türk Hava Yolları ile yolculuk etmek için uçak bileti bağlantısından online bilet işlemlerini hemen yapabilirsiniz.


İstanbul’dan Prag’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 3 direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlarda hareket noktası İstanbul’da bulunan Havalimanı (IST) iken, iniş havalimanı Václav Havel Havalimanı (PRG) oluyor. Sene boyunca devam eden uçuşların sayısında mevsimsel bir farklılık görülmüyor; ancak hareket saatleri değişebiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından İstanbul-Prag arasında yapılan direkt uçuşlarda yolculuk 2,5 saat civarında sürüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en çok ilgi çeken tarihi şehirlerinden İstanbul, Marmara Denizi ile Karadeniz arasında yer alan keyifli bir destinasyon. İki deniz ve iki kıta arasındaki konumuyla eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan şehrin dört bir köşesi sanat galerileri, performans merkezleri, tiyatrolar ve müzelerle bezenmiş durumda.

Bizans döneminden kalma Ayasofya, Osmanlı İmparatorluğu’nun ikametgah adresi Topkapı Sarayı ve dünyanın en etkileyici dini mekanları arasında gösterilen Sultanahmet Camii ile Tarihi Yarımada İstanbul’un turistik simgelerinin başında yer alıyor. Şehri ikiye bölen İstanbul Boğazı boyunca keyifli yürüyüşler yapmak, yerel lezzetleri deneyebileceğiniz çarşı ve pazarlara uğramak ve tarihi Beyoğlu’nun sokaklarında kaybolmak da şehirde es geçmemeniz gereken aktivitelerden.

Türkiye’nin en kalabalık metropolü İstanbul’da hava trafiğini iki havalimanı yönetiyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor; ancak Prag yolculukları İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım konusunda pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri öne çıkıyor. Ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol ederek ulaşım hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na taksiyle ulaşmak yaklaşık 30 dakikayı buluyor. Bu ulaşım 100-110 TL civarında tutuyor. Havaist ve İETT otobüsleri ise günün neredeyse her saati rahatça ulaşım imkanı sunuyor. Bu servislerle şehirdeki birçok farklı noktadan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Destinasyon: Prag


Turkish Airlines Prague Flights

Çekya’ya başkenti Prag, sahip olduğu romantik inceliklerin de etkisiyle Avrupa’nın en çok ilgi gören destinasyonlarından biri oluyor. Şehrin iki yakasını birbirine bağlayan zarif köprüler ve bu köprülerin altından süzülerek geçen kuğular, herkesin keyifle izlediği bir şölene dönüşüyor.

Orta Çağ’dan kalma görünümüyle tarihi ve turistik değerini koruyabilmiş Prag, en çok da Eski Şehir Meydanı’yla beğeni kazanıyor. Tarihi eserleri, eğlenceli kafeleri ve sanat galeriyle son derece hareketli olan bu meydan, turistlerin ilk ziyaret ettikleri yerlerden biri oluyor. Meydanda Jan Hus Anıtı’nı, Aziz Nikolas Kilisesi’ni ve tabii ki üzerindeki Astronomik Saat ile Eski Belediye Sarayı Binası’nı görebilir; şehrin eski yüzünü yakından gözlemleyebilirsiniz. Vltava Nehri’nin üzerindeki en keyifli ve en eski köprü olan Charles Köprüsü ile Prag Kalesi de özellikle fotoğraf çekmeyi seven konukların favorileri arasında.

Prag’da iki havalimanı bulunuyor: Václav Havel Havalimanı (PRG) ve Pardubice Havalimanı (PED). Türk Hava Yolları’ndan Prag uçak bileti satın alan yolcular, Václav Havel Havalimanı’na (PRG) iniş yapıyor.

Václav Havel Havalimanı’ndan (PRG) şehir merkezine ulaşım

Václav Havel Havalimanı’ndan (PRG) şehir merkezine gitmek için metro ve otobüsleri kullanabilirsiniz. Havalimanından bineceğiniz 100 numaralı otobüs ile 20 dakikalık bir yolculuk sonunda Zlicin durağına gidebilir; buradan Metro B’ye aktarma yaparak Namesti Republicky veya Mustek duraklarında inebilirsiniz.

Metro A hattını kullanmak isteyen yolcuların ise 119 numaralı otobüs ile 20-25 dakikalık bir yolculuğun ardından Dejvicka metro durağına ulaşmaları gerekiyor. Buradan yapacağınız aktarma ile Starometska durağına kadar devam edebilirsiniz.

Gece saatlerinde kent merkezine gitmek için 510 numaralı gece otobüslerine binerek Stepanska’da inebilir ve 51 numaralı tramvaya aktarma yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca havalimanı servislerini kullanarak Metro C üzerindeki Hlavni Nadrazi durağına kadar gidebilir ya da havalimanının çıkışında bekleyen taksilerden hizmet alarak Prag’ın dilediğiniz noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.