Skip to main content

İSTANBUL ROMA UÇAK BİLETİ

Pek çok açıdan Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan İstanbul, tarihi ve turistik bir şehir. Topraklarında yaşamış çok sayıda medeniyetin izlerini bugün halen taşıyan bu eşsiz güzellikteki kent, kendisini ziyaret eden konuklara kültürel bir şölen sunuyor. Siz de bu şölene, geçmişe ışık tutan Tarihi Yarımada’yı gezip turistlerin hayran kaldığı Topkapı Sarayı ve Ayasofya’nın muhteşem mimarisini yakından izleyerek katılabilirsiniz. Çok uzaklaşmanıza gerek kalmadan, hemen iki yapı arasında yer alan ve rengarenk evlerin süslediği Soğukçeşme Sokağı’nda bir mola verebilirsiniz. İnsanın içini ısıtan bu şirin sokakta vereceğiniz kısa molaya, bol telveli bir Türk kahvesi çok yakışacaktır.

Geçmişi binlerce yıl önceye dayanan İstanbul’dan Avrupa’nın en çok ziyaret alan şehirlerinden biri olan ve binlerce tarihi esere de ev sahipliği yapan Roma’ya her yıl çok sayıda seyahat gerçekleştiriliyor. Bu seyahatlerde uçak biletini Türk Hava Yolları’ndan alan yolcular, tatillerine konforlu bir başlangıç yapıyor.


İstanbul’dan Roma’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlar genelde İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor ve Roma Fiumicino – Leonardo da Vinci Havalimanı’nda (FCO) bitiyor. Haftanın belli günlerinde uçuşlardan en az bir tanesi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) kalkışlı olarak gerçekleştiriliyor. Yıl içinde sefer sayılarında önemli bir değişiklik olmasa da yaz aylarında talebe bağlı artışlar gözlenebiliyor. Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen İstanbul-Roma uçuşları 2 buçuk ila 3 saat arasında sürüyor ve yıl boyunca uçuşlar yoğun talep görüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, Asya ile Avrupa kıtaları arasında hem fiziksel hem de kültürel açıdan bir geçiş noktası görevi üstleniyor. Şehrin dört bir yanını saran tarihi eserlerin arasında dolaşırken geçmişin içinde bir yolculuğa çıkacak; onca yılın getirdiği kültürel birikim karşısında engel olamayacağınız bir hayranlık duyacaksınız. Boğaz’ın kenarına kurulu semtlerde yapacağınız yürüyüşlerde maviyle yeşilin eşsiz uyumuna tanık olacaksınız. Sanata ilgi duyanlar için de İstanbul çok sayıda olanağı bir arada sunuyor. Çok sayıda müze, galeri ve sergi alanına ev sahipliği yapan şehir, düzenlenen çeşitli sanat fuarları ve bienallerle de her daim ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

İstanbul’da iki tane havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan İstanbul kalkışlı uçak bileti olan yolcular, tercihlerine göre her iki havalimanını da kullanabiliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki İstanbul Havalimanı’na (IST) birçok farklı seçenekle ulaşabilirsiniz. Taksiyle 30 dakikada ve yaklaşık 100 TL tutan bir yolculukla havalimanına varabilirsiniz. Havaist’in şehrin merkezi noktalarından hareket eden servisleriyle neredeyse günün her saatinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha ekonomik bir yolculuk için İETT otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Ulaşım araçlarına ait sefer ve tarife bilgilerini öğrenmek için ulaşım bilgileri sayfamızı tercih edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) gitmek için toplu taşıma alternatiflerini değerlendirmek isteyen yolcular, şehrin her iki yakasından havalimanına giden belediye otobüslerini kullanabilir. Avrupa yakasındaki yolcular bulundukları konuma göre Taksim’den kalkan SG-2 ve 4. Levent’ten kalkan E-3 hatlarını değerlendirebilir. Anadolu yakasında ise Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) giden iki hat bulunuyor: E-11 ve SG-1. E5 rotasını takip eden bu iki hat, normal ve ekspres servis şeklinde ayrılıyor. SG-1 hattı, Çamlık ve Yenisahra durakları dışında başka yerde durmadan ekspres sefer yaparken, E11 tüm duraklara uğrayarak havalimanına gidiyor.

Metro kullanan yolcuların İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilmeleri için Kartal’da aktarma yapmaları gerekiyor. Metro ile Kartal’a gidip, KM22 numaralı otobüs hattına geçerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan hareket eden havalimanı servislerine binebilir veya 7/24 çalışan taksilerle Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilirsiniz

Destinasyon: Roma


Turkish Airlines Rome Flights

İtalya’nın başkenti Roma, Avrupa’nın en popüler ve en romantik şehirleri arasında yer alıyor. Tarihi yapıları, birbirinden zengin müzeleri görmek ve Katoliklerin dini merkezi olan Vatikan’ı ziyaret etmek için yıl boyunca dünyanın pek çok noktasından milyonlarca turist bu güzel şehre akın ediyor. Aşk Çeşmesi olarak bilinen Trevi Çeşmesi ve meşhur İspanyol Merdivenleri gibi insanı duygusal açıdan da oldukça etkileyen simgelere sahip Roma, pek çok balayı çiftinin de öncelikli tercihi oluyor.

Roma’da iki havalimanı bulunuyor: Şehir merkezinden 15 kilometre uzaklıktaki Ciampina Havalimanı (MUC) ve 30 kilometre uzaklıktaki Roma Fiumicino – Leonardo da Vinci Havalimanı (FCO). Türk Hava Yolları’ndan Roma uçak bileti sahibi olan yolcular, Roma Fiumicino – Leonardo da Vinci Havalimanı’na (FCO) iniş yapıyor.

Roma Fiumicino – Leonardo da Vinci Havalimanı’ndan (FCO) şehir merkezine ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için iki farklı tren seçeneğiniz bulunuyor: Hızlı tren ve banliyö treni. Bu tren seferleri, ana tren garı olan ve şehir merkezinde yer alan Termini’ye kadar hizmet veriyor.

Trenlerin yanı sıra 2 numaralı terminalden hareket eden otobüs seferleriyle metro bağlantısına da aktarma yapabilirsiniz. A ve B Metro hatları vasıtasıyla Termini’ye ulaşabilir ve bu noktadan bir başka aktarma yaparak şehrin her noktasına gidebilirsiniz. Ayrıca havalimanı ile Termini ve Vatikan arasında seferler yapan havalimanı servisleri de seçenekleriniz arasında.

Eğer daha kişisel bir transfer yapmak isterseniz, havalimanından taksilere binebilir; ya da seyahatiniz süresince kullanabileceğiniz bir araç kiralayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.