Skip to main content

İSTANBUL SAN FRANCİSCO UÇAK BİLETİ

Hayaller kenti İstanbul; binlerce yıllık geçmişi, tarihi ve doğal hazineleriyle tüm dünyanın ilgisini çeken muhteşem bir metropol. Asya ve Avrupa kıtalarının kavuştuğu noktada konumlanan şehir, aynı zamanda iki denize kıyısı olan önemli bir turizm merkezi olarak öne çıkıyor. Romantik tatillerin değişmez adresi İstanbul, sahip olduğu bu eşsiz konumuyla da konuklarına pek çok alternatifi bir arada sunabiliyor. Sene boyunca şehri daha yakından görmek ve bu tarihi kentin büyüleyici ortamını deneyimlemek isteyen çok sayıda gezgin İstanbul’a akın ediyor.

Dünyanın en hareketli şehirlerinden biri olan İstanbul’dan bir diğer hareketli şehri San Francisco’ya yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları oluyor. Siz de iki şehir arasında Türk Hava Yolları tarafından sunulan uçak bileti alternatiflerini değerlendirerek tatilinize kaliteli ve güvenli bir yolculukla başlayabilirsiniz.


İstanbul’dan San Francisco’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün bir direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşun hareket noktası İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) iken, iniş noktası San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO) oluyor. Yaklaşık olarak 13,5 saat süren seferler yıl boyu devam ediyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Dünyanın en popüler metropollerinden biri olan İstanbul, aldığı yoğun göç ile kozmopolit bir nüfusa sahip. Marmara Denizi ve Karadeniz olmak üzere iki denize kıyısı olan şehir, aynı zamanda ikisinin bağlantı noktası olan İstanbul Boğazı’na da ev sahipliği yapıyor. Hem Asya hem Avrupa’da toprakları olan binlerce yıllık kent, dünyanın en güzel şehirleri arasında sayılıyor.

Müthiş bir kültür senteziyle ilgi çeken İstanbul, otantik atmosferiyle modern yaşamı birleştiren eşsiz bir destinasyon. Osmanlı dönemine ışık tutan Topkapı Sarayı gibi görkemli çok sayıda sarayla konuklarını büyüleyen kent, zengin eserlerin sergilendiği müzeleriyle kültür ve sanat alanında da öne çıkıyor. Tarihi Aya İrini’de yapılan bir konseri izlemek, Galata Kulesi ve civarındaki hareketi yakından görmek, İstanbul Boğazı’nın tam kalbinde yer alan Kız Kulesi’nden kenti izlemek ve Osmanlı ve Türk mutfağının geleneksel tatlarını denemek İstanbul’da yapılması gerekenler listesini oluşturuyor.

Türkiye’nin dev metropolü İstanbul’da hava trafiğini yöneten iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın San Francisco’ya giden İstanbul kalkışlı uçuşları İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşımla ilgili aklınızdaki tüm sorulara cevap bulmaya hazır mısınız? Öncelikle D20 bağlantı yolu üstünde bulunan havalimanına TEM ve E5 üzerinden bağlanarak, kişisel aracınızla gidebilirsiniz. Dilerseniz ticari taksilerle şehir merkezinden yarım saat süren bir yolculukla yaklaşık 100 TL ödeyerek havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul’un 60 farklı noktasından hareket eden Havaist ve İETT otobüsleriyle de havalimanına rahatça ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Destinasyon: San Francisco


Turkish Airlines San Francisco Flights

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük metropollerinden biri olan San Francisco, ülkenin en turistik şehirlerinden biri aynı zamanda. Maddi gücünü sahip olduğu altın rezervlerinden alan şehir; turizm, eğitim, teknoloji, finans ve sanayi gibi pek çok alanda Kaliforniya eyaletinin lider kenti olarak görülüyor.

Kentin en popüler meydanlarından biri olan Union Meydanı’nda kalabalığa karışıp hem San Francisco ruhuna tanıklık edebilir hem de şehir yaşamını daha yakından görebilirsiniz. Bu civarda karşılaşabileceğiniz çok sayıdaki sanat ve kültür merkezini gezip alışveriş yapabilirsiniz. Günümüzde müze olarak hizmet veren tarihi Alcatraz Hapishanesi’ni ziyaret edip Fisherman’s Wharf bölgesinde vakit geçirebilir, kentin simgesi olan Golden Gate köprüsünü fotoğraflayabilirsiniz.

San Francisco’da oldukça yoğun olan hava trafiğini üç adet havalimanı yönetiyor: San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO), Oakland Uluslararası Havalimanı (OAK) ve Norman Y. Mineta San Jose havalimanı (SJC). Türk Hava Yolları’ndan San Francisco uçak bileti satın alan yolcular, San Francisco Uluslararası Havalimanı’na (SFO) iniş yapıyor.

San Francisco Uluslararası Havalimanı’ndan (SFO) şehir merkezine ulaşım

San Francisco Uluslararası Havalimanı’ndan (SFO) şehir merkezine gitmek için BART isimli tren ağından faydalanabilirsiniz. Havalimanından 15-20 dakika aralıklarla sefere çıkan araçlar; Daly City, Colma, Güney SFO, San Bruno ve şehir merkezi güzergahını takip ederek hizmet veriyor.

Havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular, SamTrans isimli araçların 292, 397 ve KX numaralı hatlarını kullanarak şehir merkezine gidebilir. Ayrıca 7/24 binebileceğiniz taksiler ve otomobil kiralama firmalarından temin edebileceğiniz araçlarla da kentin dilediğiniz noktasına ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.