Skip to main content

İSTANBUL SELANİK UÇAK BİLETİ

Birbirinden bambaşka geçmişlere sahne olmuş Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren İstanbul, bu iki kara parçasının ortak paydası konumunda. Her iki kültürün birleşiminden ortaya çıkan muhteşem bir mozaikle konuklarına hem Avrupai bir ortam hem de Asya’nın oryantal havasını birlikte sunan şehir, dünyanın en popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Her yıl binlerce turist için hayallerindeki tatilin adresi olan İstanbul, senenin her dönemi ilgi çekerek yoğun talep alıyor.

Dünyanın akın ettiği İstanbul’dan Yunanistan’ın en popüler turistik destinasyonlarından biri olan Selanik’e yapılan Türk Hava Yolları uçuşları, yolcuların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Siz de Türk Hava Yolları’nın sunduğu ayrıcalıklarla tanışmak için hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti alternatiflerini inceleyebilirsiniz.


İstanbul’dan Selanik’e Türk Hava Yolları tarafından her gün bir ya da iki direkt uçuş yapılıyor. İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle yapılan bu seferler 1 saat 20 dakika sürüyor ve iniş noktası Selanik Macedonia Havalimanı (SKG) oluyor. Türk Hava Yolları’nın yıl boyunca düzenlediği ve yolcuların büyük ilgi gösterdiği İstanbul-Selanik uçuşlarının sefer sayısında yıl içinde önemli bir değişiklik görülmüyor; ancak sefer saatlerinde sezona bağlı bazı farklılıklar olabiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, dünyanın da en önemli metropolleri arasında yer alıyor. Pek çok alanda ülkenin lideri olan bu güzel şehir özellikle sanayi, eğitim, kültür ve teknoloji gibi konularda son derece yenilikçi ve modern bir seviyeye sahip. Coğrafi konumunun sunduğu avantajlarla birlikte sahip olduğu doğal güzellikleri ve binlerce yılın izlerini taşıyan tarihi eserleriyle de ilgi çeken İstanbul’da geçirdiğiniz süre içinde kenti daha yakından tanımak için Tarihi Yarımada bölgesinde yer alan birbirinden değerli müze ve sarayları, cami ve hanları gezebilirsiniz. Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarayı, Sultanahmet Camii ve Kapalı Çarşı bölgenin en popüler tarihi mevkileri arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında, deniz ve güneş için Karadeniz kıyılarındaki kumsallarda ve Marmara Denizi’ndeki Prens Adaları’nda vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz.

İstanbul’un son derece hareketli olan hava trafiğinin kontrol edildiği iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Selanik varışlı İstanbul kalkışlı uçuşları İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleşiyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan İstanbul Havalimanı’na (IST) birçok farklı yolla ulaşabilirsiniz. Kişisel aracınızla TEM ve E5 bağlantı yollarını kullanarak havalimanına varabilirsiniz. Dilerseniz taksiyle yarım saat süren bir yolculukla yaklaşık 100 TL ücret karşılığında havalimanına ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma kullanmak istiyorsanız İETT seferleri ve şehrin iki yakasında 60’tan fazla noktaya ulaşım sağlayan Havaist servisleri iyi bir seçim olabilir. Havalimanına ulaşımla ilgili detaylı bilgileri ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Destinasyon: Selanik


Turkish Airlines Thessaloniki Flights

Tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Selanik, Yunanistan’ın en keyifli kentleri arasında yer alıyor. Roma ve Bizans dönemi eserlerinin sık görüldüğü bu harika şehir, Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de doğduğu yer olarak manevi bir değer taşıyor.

Akdeniz’in keyifli iklimi ve rahat yaşam biçimine sahip Selanik’te çok sayıda tarihi eser ve ilgi çekici detayla tanışabilir, unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. Geçmişte zindan olarak hizmet vermiş ancak günümüzde kentin sembolik değerlerinden biri olan Beyaz Kule, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış eserler arasında bulunuyor. Rumeli Hisarı’yla da örtüşen bu yapının mimarı ise büyük Türk mimar Mimar Sinan. Roma İmparatorluğu dönemi eserlerinden Galerius Kemeri, saray kompleksinin ayakta kalan parçalarından biri olarak ilgi görüyor. Atatürk’ün dünyaya geldiği ev, günümüzde Atatürk Evi Müzesi olarak hizmet veriyor ve yılın her dönemi büyük bir ziyaretçi potansiyeli taşıyor. Arkeoloji Müzesi, Ayasofya Kilisesi, Aya Dimitri Kilisesi gibi tarihi yerlerin yanı sıra eğlence mekanlarıyla öne çıkan Ladadika bölgesi de kentin popüler mevkileri arasında.

Şehrin hava trafiğini Macedonia Havalimanı (SKG) tek başına yönetiyor. Türk Hava Yolları’ndan Selanik uçak bileti satın alan yolcular da şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan bu havalimanına iniş yapıyor.

Macedonia Havalimanı’ndan (SKG) şehir merkezine ulaşım

Havaalanından şehir merkezine gitmek üzere 24 saat hizmet veren otobüsleri kullanabilirsiniz. Havalimanından hareketle Selanik Merkez Tren İstasyonu’na, Monastiriou Caddesi’ne ve Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne sefer yapan 01X ve 01N numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 01X numaralı araçlar, gün boyunca 15 dakikalık aralıklarla sefer yapıyor ve 40 dakika içinde şehir merkezine ulaşıyor. 01N numaralı otobüsler ise gece saatlerinde çalışıyor ve her 30 dakikada bir hareket ederek şehir merkezi ve Şehirlerarası Otobüs Terminali (KTEL) arasında hizmet veriyor.

Ayrıca havalimanından günün her saati taksi bulabilir veya otomobil kiralama firmalarından kiralık araç temin edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.