Skip to main content

İSTANBUL SEUL UÇAK BİLETİ

Yedi tepeli İstanbul, binlerce yıllık geçmişinde çok sayıda uygarlığa yuva olmuş, eşsiz bir destinasyon. Avrupa’yı Asya’ya bağlayan topraklarda yer alan bu değerli şehir, günümüzde Türkiye’nin en büyük ve kozmopolit metropolü olarak öne çıkıyor. Birbirinden değerli tarihi eserleri, görkemli sarayları, yoğun tempolu ve hareketli yaşantısı ile ilgi gören İstanbul, büyüleyici manzarasıyla adeta insanın ruhuna işliyor ve ziyaretçilerine muhteşem anılarla dolu bir tatil vadediyor.

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’dan Güney Kore’nin popüler başkenti Seul’e yapılan direkt uçuşlar yolculardan büyük ilgi görüyor. Siz de iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir, Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklarından faydalanarak seyahatinizi şekillendirebilirsiniz.


İstanbul’dan Seul’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama iki direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlarda hareket noktası İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) iken, varış noktası Incheon Uluslararası Havalimanı (ICN) oluyor ve yolculuklar 10 saat civarında sürüyor. Yıl içinde sefer sayılarında büyük bir değişiklik olmuyor; ancak uçuş saatlerinde bazı farklılıklar görülebiliyor.

İstanbul-Seul hattında uçuş alternatiflerini artırmak isteyen yolcular, Manila Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı (MNL) aktarmalı uçuşları da değerlendirebilirler. Ancak bu seferlerde yolculuk süresi 20 saati buluyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en meşhur şehirlerinden biri olan İstanbul, yılın her dönemi ilgi gören keyifli bir destinasyon. Asya ve Avrupa kıtalarının ikisinde de toprağa sahip olan bu güzel şehir, farklı iki kültürün buluşma noktası olarak kabul ediliyor. Şehirde yer alan binlerce tarihi eser, çok sayıda saray ve müze turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Siz de bu güzel kenti daha yakından tanımak için turistik simgeleri ziyaret edip yerel lezzetleri deneyebilirsiniz. Eski İstanbul’u görebileceğiniz ve çok sayıda simgesel yapıyı barındıran Tarihi Yarımada, binlerce yıllık kilise, cami, saray ve bedestenle İstanbul’da görülmesi gereken yerler listesinin en başında bulunuyor. Topkapı Sarayı’nda Osmanlı döneminin ihtişamlı yaşamına misafir olup kilise olarak inşa edilmiş olsa da Osmanlı egemenliği sırasında camiye dönüştürülen ve günümüzde müze olarak hizmet veren Ayasofya’yı ziyaret edebilirsiniz. Her yıl biraz daha yerin altına kayan ve gizemli havasıyla insanı büyüleyen Yerebatan Sarnıcı’nı gezip Kapalı Çarşı’dan el işi hediyelikler alabilirsiniz.

İstanbul’da yoğun hava trafiğinin yönetildiği iki farklı havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Seul uçuşları İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle yapılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki İstanbul Havalimanı’na (IST) birçok farklı seçenekle ulaşabilirsiniz. Taksiyle 30 dakikada ve yaklaşık 100 TL tutan bir yolculukla havalimanına varabilirsiniz. Havaist’in şehrin merkezi noktalarından hareket eden servisleriyle neredeyse günün her saatinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha ekonomik bir yolculuk için İETT otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Ulaşım araçlarına ait sefer ve tarife bilgilerini öğrenmek için ulaşım bilgileri sayfamızı tercih edebilirsiniz.

Destinasyon: Seul


Turkish Airlines Seoul Flights

Güney Kore’nin başkenti Seul, Japon Denizi ve Sarı Deniz arasında yer alan, sahip olduğu doğal güzelliklerle oldukça ilgi çekici bir metropol. Kültür ve sanat galerileriyle birlikte çok sayıda tapınağı, peyzaj şaheseri parkları, adeta birer sanat eseri olan anıtlarıyla öne çıkan şehir, Han-Gang Nehri’yle iki yakaya ayrılıyor.

Tarihi 1. yüzyıla kadar uzanan Seul, yılın her dönemi talep alan popüler bir tatil merkezi aynı zamanda. Gyeongbokgung Sarayı, Deoksugung Sarayı ve Changdeokgung Sarayı kentin görselliğini destekleyen güzellikleriyle turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Ulusal Folklor Müzesi ve Jongmyo Tapınağı gibi kültür ve tarihe ilgi duyan konukları cezbeden mekanlar, sahip oldukları mistik atmosferlerle de dikkat çekiyor. Kral Sejong Heykeli ve aynı alanda görebileceğiniz Kore Savaşı’nda hayatını kaybedenler için hazırlanmış ve pek çok Türk askerinin de adına yer verilmiş olan anıt bölgesi şehrin önemli noktaları arasında kendilerine yer buluyor.

Bu kalabalık metropolde Incheon Havalimanı (ICN) ve Gimpo Havalimanı (GMP) olmak üzere iki havalimanı yer alıyor. Türk Hava Yollarından Seul uçak bileti satın alan yolcular, Incheon Havalimanı’na (ICN) iniş yapıyor.

Incheon Uluslararası Havalimanı’ndan (ICN) şehir merkezine ulaşım

Incheon Havalimanı’ndan (ICN) 45 kilometre uzaklıktaki şehir merkezine gidebilmek için otobüsler, AREX trenleri veya taksileri tercih edebilirsiniz.

Ekspres trenlerle şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, havalimanından binebilecekleri trenlerle 40 dakika içinde merkez tren istasyonuna ulaşabilir. Normal sefer yapan trenleri tercih eden yolcular, seyahati biraz daha ekonomik rakamlara çekebilir; ancak bu hatta en az 10 durak bulunduğundan yolculuk süresi biraz daha artacaktır.

Lüks ve standart olmak üzere iki farklı konseptte hizmet veren havalimanı servisleriyle şehir merkezine ulaşmak ise 1-1,5 saat sürüyor. Toplu taşıma seçeneklerinin yanı sıra havalimanından otomobil kiralayabilir ya da terminalin dışında bulunan duraktan taksilere binebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.