Skip to main content

İSTANBUL STUTTGART UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin göz bebeği olan İstanbul, binlerce yıllık tarihi birikimi yenilikçi duruşuyla harmanlayan, dünyanın en büyük metropollerinden biri. Topraklarında doğup büyümüş medeniyetlerin, dünyaya hükmetmiş uygarlıkların bıraktığı değerli eserlerle bir kültür mozaiği olan şehir; adeta yaşayan ve büyüyen bir müze gibi... Ziyaretçilerine her mevsimde farklı güzellikler sunan İstanbul’da Tarihi Yarımada, Beyoğlu ya da Prens Adaları gibi turistik noktaların yanı sıra iki kıtanın ortasından geçen İstanbul Boğazı’nı keşfetmek de mutlaka yaşamanız gereken bir deneyim.

Türkiye’nin kozmopolit şehri İstanbul’dan Orta Çağ’dan günümüze büyüleyici izler taşıyan Stuttgart’a yapacağı seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihi Türk Hava Yolları oluyor. Türk Hava Yolları’ndan uçak bileti olan yolcular, bu yolculukta arkalarına yaslanıp güven içinde ve keyifli bir mola vermiş oluyor.


İstanbul’dan Stuttgart’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşların büyük bir kısmı İstanbul Havalimanı’ndan (IST), bazılarıysa İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başlıyor; Stuttgart Uluslararası Havalimanı’nda (STR) sona eriyor ve yolculuk yaklaşık üç saat sürüyor. Yıl içinde sefer sayılarında herhangi bir değişiklik yaşanmıyor; ancak saatlerde ufak farklılıklar görülebiliyor.

İstanbul-Stuttgart hattındaki uçuş alternatiflerinizi artırmak için Ankara aktarmalı olarak gerçekleştirebileceğiniz uçuşları da değerlendirebilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk süresi Ankara’daki bekleme süresine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Kalkış Yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin kuzey doğusunda yer alan ve en kalabalık şehri olan İstanbul, herkesin hayallerini süsleyecek güzellikte bir yer. Kültür ve tarih gezilerinde listelerde sıra başı olan şehir, aynı zamanda yılın 12 ayı boyunca her türlü etkinliğe izin veren coğrafyasıyla da oldukça önemli bir avantaja sahip. Farklı milletlerden insana ev sahipliği yapan bu tarihi kent, aynı zamanda ülkenin üretim konusunda da ön sıralarda yer alıyor. Dahası sahip olduğu turistik alt yapıyla herkesin aradığını bulabileceği bir zenginliğe sahip. Müzeleri, sanat galerileri, sarayları ve yalılarıyla büyüleyen şehir, kalabalık meydanları ve renkli hayatıyla da bir mıknatıs gibi kendine çekiyor.

Dünyanın her yerinden ziyaret alan İstanbul, hava trafiğini sahip olduğu iki havalimanıyla yönetiyor: Avrupa kıtasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST) ve Asya kıtasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısında yer alan Tayakadın ile Akpınar köyleri arasındaki İstanbul Havalimanı (IST), şehir merkezine 35 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için birçok seçenek mevcut. Taksim, Beşiktaş, Yenikapı ve Kozyatağı gibi çok sayıda merkezi noktadan Havaist otobüsleriyle havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca İETT otobüslerini kullanarak da havalimanına ulaşabilirsiniz. Toplu taşımaya ilişkin sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) gitmek için toplu taşıma araçlarını düşünen yolcular bu yöne doğru hizmet alabilecekleri birkaç alternatife sahip.

Şehir merkezi ile Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) arasında düzenlenen belediye otobüsü seferleri, birkaç farklı hat ve güzergahta hizmet veriyor. Taksim’den hareket eden SG-2 ile 4. Levent’ten hareket eden E-3 hatları Avrupa yakasından havalimanına gitmek isteyen yolculara hizmet veriyor. Kadıköy’den çıkan E-11 ve SG-1 numaralı otobüslerse Anadolu yakasından havalimanına gitmek isteyenlerin alternatifleri arasında. SG-1 seferini yapan hattın ekspres özelliği olduğunu ve sadece

Çamlık ile Yenisahra duraklarına uğradığını hatırlatmakta fayda var.

Anadolu yakasındaki metro ağı henüz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) kadar gitmese de Kartal’da metrodan inip KM22 numaralı otobüs hattına aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Taksim, Kadıköy ve Yenisahra duraklarından binebileceğiniz havalimanı servislerini de seçenekleriniz arasında değerlendirebilir; 7/24 hizmet alabileceğiniz taksilerle de şehrin her noktasından havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Destinasyon: Stuttgart


Turkish Airlines Stuttgart Flights

Almanya’nın romantik şehri Stuttgart, ülkenin en büyük kentleri arasında yer alıyor. Şehri gezerken çok yerde rastlayacağınız ihtişamlı saraylar ile yemyeşil üzüm bağları akılda kalıcı bir etki yaratıyor. Etrafını saran ormanların temizlediği havası ve şifa dağıtan kaplıcalarıyla sağlık turizmi açısından da önemli bir destinasyon olan Stuttgart, tüm bu özelliklerinin yanı sıra ülkenin sanayi alanında da öncü şehirlerinden. Hem geçmişten izler taşıyan hem de modern çağın tüm niteliklerini barındıran bu muhteşem şehirde keyifli bir tatil için siz de hemen ajandanızı kontrol ederek güzel bir tatil programı yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’ndan Stuttgart uçak bileti sahibi olanlar, şehrin tek havalimanı Stuttgart Havalimanı’na (STR) iniş yapıyor. Havalimanı şehir merkezinden 15 kilometre kadar uzaklıkta yer alıyor.

Stuttgart Havalimanı’ndan (STR) şehir merkezine ulaşım

Stuttgart Havalimanı’ndan (STR) şehir merkezine gitmek için genellikle hem ekonomik hem de hızlı bir seçenek olan S-Bahn trenleri tercih ediliyor. Bu trenlerle şehir merkezindeki ana tren garına ulaşabilirsiniz. Buradan Filderstadt bölgesine gitmek için 52 numaralı tren hattını, fuar bölgesine gitmek için de S3 numaraları tren hattını kullanabilirsiniz.

Ayrıca havalimanından 7/24 hizmet alabileceğiniz taksilerle şehir merkezine ulaşabilir veya yine havalimanından otomobil kiralayarak dilediğiniz yöne devam edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.