Skip to main content

İSTANBUL TAHRAN UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin göz bebeği şehirlerinden biri olan İstanbul, 30 asırlık geçmişi ve muhteşem doğasıyla herkesi büyüleyen son derece popüler bir destinasyon. Dünyanın iki kıtasına uzanan topraklarıyla çok sayıda tarihi eser, kültürel değer ve doğal güzelliği çağdaş yaşam standardının içinde barındıran İstanbul, dünyanın en ilgi çekici şehirleri arasında üst sıralarda yer alıyor.

Türkiye’nin en kalabalık kenti İstanbul’dan İran’ın başkenti Tahran’a yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihi Türk Hava Yolları uçuşları oluyor. Siz de bu hatta yapacağınız seyahatler için hemen şimdi uçak bileti seçeneklerine bakabilir; konforlu ve güvenli yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


İstanbul’dan Tahran’a Türk Hava Yolları tarafından her gün 4 ya da 5 direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlarda hareket noktası İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW), iniş havalimanı ise Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı (IKA) oluyor. İstanbul’daki her iki havalimanından da direkt olarak yapılan seferler yolculara vakit kazandırıyor ve esnek program yapabilme fırsatı sunuyor. Yolculuklar, 3-3,5 saat arasında sürüyor. Seferler sene boyunca devam ediyor ve sayılarında önemli bir değişiklik yaşanmıyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, ülkenin kuzeybatısında, Marmara ve Karadeniz kıyısında yer alıyor. Özellikle sanayi, ticaret, finans, eğitim ve kültür konularında son derece güçlü bir alt yapıya sahip olan kent, teknolojiyi güne uygun bir şekilde kullanarak İstanbullulara daha konforlu ve yüksek standartlı bir yaşam sunuyor.

Tarihi eserleri, keyifli doğası, zengin müzeleri, görkemli saraylarıyla turistik turlar açısından ilgi çekici olan tarihi şehirde Türk ve Osmanlı mutfağının en lezzetli örneklerini deneyebileceğiniz çok sayıda işletme hizmet veriyor. Osmanlı hanedanına ait eşyaların sergilendiği Topkapı Sarayı ve müzesi; Bizans döneminde kilise olarak inşa edilmiş sonra camiye çevrilmiş ve bugün müze olarak hizmet veren Ayasofya; İstanbul Boğazı’nın nazlı güzeli Kız Kulesi ve her adımda başka bir değer ile karşılaşabileceğiniz Sultanahmet şehrin en popüler simgeleri arasında yer alıyor.

İstanbul’da yılın her zamanı aşırı hareketli olan hava trafiğine iki havalimanı hizmet veriyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

D20 yolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanı (IST) şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alıyor ve birçok alternatifle misafirlerine rahat bir ulaşım sağlıyor.

Şehrin merkezi noktalarından ulaşım hizmeti veren İETT seferleri ve Havaist servisleriyle İstanbul Havalimanı’na kolayca ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma kullanmayı tercih etmiyorsanız havalimanına taksiyle ulaşabilirsiniz. Taksiyle havalimanına ulaşmak yaklaşık 30 dakika sürüyor ve bu yolculuk 100-110 TL tutuyor. Ulaşım hakkında aradığınız tüm detayları ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşmak için seçeneklerinizi gözden geçirerek, güzergahınız için en hızlı ve rahat yolculuğu planlayabilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen yolcular hem Anadolu hem de Avrupa yakasından sefer yapan belediye otobüslerine binebilir. Taksim’den kalkan SG-2 ve 4. Levent’ten kalkan E-3 hatları ile Kadıköy’den kalkan SG-1 ve E-11 hatlarını kullanabilirsiniz. SG-1 hattının ekspres sefer yapması nedeniyle sadece Çamlık ve Yenisahra duraklarına uğradığını göz önünde bulundurmak faydalı olabilir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşan metro hattı henüz tamamlanmadığı için şu an havalimanı terminallerine kadar hizmet almanız mümkün değil. Ancak Kartal durağına kadar metro ile gidip o noktadan havalimanına sefer yapan KM22 numaralı otobüslere aktarma yaparak havalimanına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan hareket eden havalimanı servisleri ve 7/24 çalışan ticari taksiler de Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım için değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

Destinasyon: Tahran


Turkish Airlines Tehran Flights

Ortadoğu’nun en zengin ülkelerinden biri olan İran’ın çekici başkenti Tahran, bulunduğu bölgenin en popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Özellikle sahip olduğu kültürel zenginlik ve tarihi eserlerle öne çıkan şehir, konuklarına bölgenin otantik ortamıyla farklı bir deneyim sunuyor.

Dünyanın en zengin müzeleri arasında göze çarpan İran Ulusal Hazine Müzesi’nin mücevher koleksiyonları ziyaretçilerin akıllarına kazacak kadar göz kamaştırıcı. Ülkenin en değerli arkeolojik eserlerinin teşhir edildiği Arkeoloji Müzesi ise bölgenin geçmişini anlatan son derece önemli eserlerle donatılmış durumda. İran İmparatorluğu’nun simgesi olan Azadi Kulesi, İslam mimarisinin önemli bir örneği olarak öne çıkarken; Sadabad Sarayı, Niavan Sarayı, Gülistan Sarayı gibi muhteşem saraylar ülkenin yoğun ziyaret alan diğer turistik simgeleri arasında öne çıkıyor.

Tahran’da iki havalimanı hizmet veriyor: Mehrabad Havalimanı (THR) sadece iç hat uçuşlar için kullanılıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tahran uçak bileti satın alan yolcular ise, İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na (IKA) iniş yapıyor.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) şehir merkezine ulaşım

Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) 55 kilometre uzaklıktaki şehir merkezine gitmek için değerlendirebileceğiniz seçeneklerin başında metro geliyor. Havalimanının birinci katında bulunan metro durağından kırmızı renk ile belirlenmiş 8 numaralı metroya binerek yaklaşık 35 dakikalık bir yolculuk sonunda Tahran merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı dışında bekleyen dolmuşlarla da şehir merkezine gitmek mümkün.

Havalimanında yolcu alan taksilere binerek şehrin dilediğiniz noktasına ulaşabilirsiniz; ancak araca binmeden önce fiyat konusunda sürücü ile anlaşmanızda fayda var.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.