Skip to main content

İSTANBUL TAŞKENT UÇAK BİLETİ

Binlerce yıllık geçmişinde farklı kültürel unsurlarla harmanlanan, çok sayıda uygarlığın beşiği olan İstanbul; günümüzde de tüm dünyanın ilgi odağı olan bir destinasyon. Tarihi ve kültürel mirasının yanı sıra doğal güzellikleriyle de konuklarına keyifli bir atmosfer sunan bu eşsiz şehir, her yıl milyonlarca konuğu ağırlıyor. Geçmişin bereketini bugüne taşıyan tarihi bedestenler, göz alıcı mimari incelikleri ve zengin koleksiyonlarıyla ziyaretçilerini Osmanlı Devleti dönemine taşıyan görkemli saraylar, Asya ile Avrupa arasında geçiş sağlayan İstanbul Boğazı ve kentin iki yakasında karşılıklı nöbette olan tarihi hisarlarıyla bu muhteşem metropol tüm konuklarına unutulmaz bir zaman vadediyor.

Türkiye’nin en popüler şehri İstanbul’dan Özbekistan’ın tarihi ve güzel başkenti Taşkent’e yapılan seyahatlerde yolcuların ilk tercihi Türk Hava Yolları oluyor. Siz de güvenli ve konforlu bir seyahat için uçak bileti sayfasını kullanarak Taşkent seyahatinizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz.


İstanbul’dan Taşkent’e Türk Hava Yolları tarafından her gün 2 ya da 3 adet direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlarda hareket noktası İstanbul Havalimanı (IST), iniş noktası ise Taşkent Uluslararası Havalimanı (TAS) oluyor. Yolculuklar 4,5 saat sürüyor. Yıl içinde düzenli olarak devam eden seferlerin sayısında sezonluk bir değişiklik görülmezken sefer saatlerinde bazı farklılıklar yaşanabiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Ülkenin en gelişmiş kentlerinin başında gelen İstanbul, aldığı göçlerle son derece kozmopolit bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Tarihi eserleriyle turistlere geçmişin kapılarını aralayan şehir, dev gökdelenleri ve hareketli yaşantısıyla da çağdaş yaşamın en yakın takipçisi oluyor. İstanbul’un en değerli hazinelerinden ve dünyanın en büyük tarihi katedrallerinden biri olan Ayasofya, bugün müze olarak hizmet veren bir Bizans dönemi eseri. Mimar Sinan’ın kalfalık dönemi eseri olan Selimiye Camii, incelikle tasarlanan planıyla herkesi şaşırtıyor. Beyoğlu’ndaki en geleneksel lezzet duraklarından biri olan Çiçek Pasajı nostaljik atmosferiyle konuklarını eski İstanbul’a götürürken, yüzlerce yıllık tarihi çarşılardan biri olan Kapalı Çarşı rengarenk ve hareketli yüzüyle turistlerin favorisi oluyor.

Avrupa’nın en popüler şehirlerinden biri olan İstanbul’da hava trafiğine hizmet veren iki havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor. Ancak İstanbul-Taşkent hattındaki seferler İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İki kıtayı birleştiren İstanbul’un dev havalimanı İstanbul Havalimanı (IST), Avrupa Yakası’nda şehir merkezine 35 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım için birçok farklı alternatif sunuluyor.

Toplu taşımayla ekonomik bir şekilde ulaşmak istiyorsanız İETT seferlerini ve şehrin birçok noktasından servis kaldıran Havaist otobüslerini tercih edebilirsiniz. Havalimanına 30 dakika gibi kısa sürede varmak istiyorsanız 100 TL civarında ücret ödeyerek taksiyle ulaşabilirsiniz. Havalimanına ulaşımla ilgili detaylı bilgilere ulaşım bilgileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Taşkent
Özbekistan’ın başkenti Taşkent, kalabalık bir nüfusa sahip. Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olmasına rağmen, planlı şehirleşme sonucu kent, kalabalığı da kontrol altına almayı başarıyor. 2007 senesinde İslam dünyasının kültürel başkenti olarak ilan edilen bu harika şehir, doğal güzellikleriyle birlikte çok sayıda önemli esere de ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın en eski Kur'an-ı Kerim'i olan Ürman Kuran'ı bu eserlerin en önemlilerinden biri olarak Khast İmam Camii’nde tutuluyor. Taşkent’te vakit geçirilebilecek pek çok tarihi eser, çeşme, park ve binalar ile turistik mevki mevcut. Şehrin güneyindeki Abdul Kasım Medresesi ile merkezde yer alan Kukeldaş Medresesi ve Barak Han Medresesi görkemli yapılarıyla şehrin önemli simgeleri arasında yer alıyor. Prens Romanov Sarayı, göz kamaştıran koleksiyonuyla da ilgi çekerken Ali Şir Nevai Edebiyat Müzesi kültür turlarından hoşlanan turistler için önemli bir çekim alanı oluşturuyor.

Şehirde hava trafiğine hizmet veren tek havalimanı şehrin 12 kilometre dışında kalan Taşkent Havalimanı (TAS) oluyor. Türk Hava Yolları’ndan Taşkent uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Taşkent Havalimanı’ndan (TAS) şehir merkezine ulaşım

Taşkent Havalimanı’ndan (TAS) şehir merkezine gitmek için 67, 94 ve 11 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu otobüslerle yaklaşık 20 dakikalık bir seyahatin ardından şehir merkezine ulaşmak mümkün. Otobüslerle aynı bölgeden hareket eden minibüsler de seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Bireysel ulaşım imkanı sunan taksiler ve otomobil kiralama firmalarından temin edebileceğiniz kiralık araçlarla da dilediğiniz güzergaha doğru hareket edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.