Skip to main content

İSTANBUL TİFLİS UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul, iki kıtaya yayılmış topraklarıyla Asya ile Avrupa arasında bir bağ kurarak kültürel ve fiziksel köprü görevini üstleniyor. Doğanın kendisine sunduğu tarifsiz güzellikler ve tarih boyunca biriken eşsiz mirasıyla ilgi gören bu müthiş kent, ülkenin turistik destinasyonları arasında başı çekiyor. İklim koşullarının sağladığı fırsatla her mevsim ziyaret edilebilen İstanbul, tüm bu özellikleriyle konuklarını büyülerken herkesin dilediği gibi bir tatil geçirebilmesine de ortam sunuyor.

Türkiye’nin büyük metropolü İstanbul’dan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihi Türk Hava Yolları uçuşları oluyor. Siz de bu hatta yapacağınız yolculuklar için hemen şimdi uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir; kaliteli hizmet ve konforlu uçuşun tadını çıkarabilirsiniz.


İstanbul’dan Tiflis’e Türk Hava Yolları tarafından her gün 4 ila 6 arasında direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlarda hareket noktası olarak İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) arasından seçim yapılabiliyor. Yaklaşık iki buçuk saat süren yolculuklarda iniş noktası ise Tiflis Havalimanı (TBS) oluyor. Yıl içinde sefer sayılarında çok büyük bir değişiklik yaşanmıyor ama yaz sezonunda ilave uçuşlar yapılabiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, hem Anadolu hem de Avrupa’ya kök salmış keyifli bir şehir. İki farklı kültürün aynı anda yaşandığı eşsiz bir birikime sahip olmasıyla da dikkat çeken şehirde görülecek yerler ve yapılacak aktivitelerin sonu gelmiyor. Kültürel yapının oryantal çizgilerini görebileceğiniz Kapalı Çarşı aynı zamanda şehrin en eski alışveriş merkezi olarak yüzlerce yıllık bir geçmişi simgeliyor. Her geçen gün yer altına daha fazla gömülen Yerebatan Sarnıcı, Ortaköy’de bütün görkemiyle İstanbul Boğazı’nı seyreden Çırağan Sarayı, iki kıtaya tepeden bakıp şehrin adalara karşı muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz Çamlıca Tepesi İstanbul’da görmeniz gereken yerler arasında üst sıralarda bulunuyor.

Büyük metropol İstanbul’da iki tane havalimanı hizmet veriyor: Avrupa’da yer alan İstanbul Havalimanı (IST) ve Asya’daki Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan İstanbul kalkışlı uçak bileti satın almak isteyen yolcular, her iki havalimanını da kalkış noktası olarak seçebiliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı’na (IST) şehir merkezinden birçok farklı yolla ulaşabilirsiniz. Havaist ve İETT otobüsleriyle şehir merkezindeki birçok farklı noktadan ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına taksileri kullanarak ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı (IST) merkeze 35 km uzaklıkta yer alıyor ve taksi ücreti 110 TL civarında tutuyor. Havalimanına ulaşmak yaklaşık 30 dakika kadar sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) metro kullanarak gitmek isteyen yolcuların aktarma yaparak havalimanına ulaşması gerekiyor. Metro ile Kartal durağına ulaşıp o noktadan sonra Kartal-Sabiha Gökçen hattında taşıma yapan KM22 numaralı otobüse geçebilirsiniz.

Havalimanına gitmek için belediye otobüslerinden hizmet almak isteyen yolcular, Taksim’den ve 4. Levent’ten kalkan SG-2 ve E-3 hatları ile İstanbul Boğazı’nı geçerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilir. Anadolu yakasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşmak için ise Kadıköy’den hareket eden E-11 ve SG-1 hatlarını kullanabilirsiniz. E5 üzerinden giden bu araçlardan SG-1 Çamlık ve Yenisahra durakları dışında durmaksızın ekspres seferler yaparken, E11 güzergahtaki bütün duraklara uğrayarak seferini tamamlıyor.

Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan yola çıkan havalimanı servisleriyle 7/24 hizmet veren ticari taksiler de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

Destinasyon: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

Gürcistan’ın başkenti Tiflis, ülkenin en kalabalık ve en turistik şehri olarak yılın her dönemi büyük ilgi görüyor. İlk bakışta Sovyet dönemini çağrıştıran bir havaya sahip olduğu düşünülse de kendine has standartları, yemyeşil doğası, güler yüzlü insanlarıyla karşılaşınca şehrin sıcak kimliği hemen ışıldamaya başlıyor. Tiflis’in içinden geçen Kura Nehri, keyifli dinlenme mekanları, yürüyüş alanları ve sosyal etkinlikleriyle kentin en hareketli noktaları arasında bulunuyor.

Kafkasların bu güzel şehri, tarihi eserleriyle de turistlerin beğenisini topluyor. Şehrin hemen tepesinde yer alan Narikala, yani Tiflis Kalesi en turistik noktalardan biri. Teleferikle ulaşabileceğiniz bu yüksek noktadan şehre hakim olan kalenin ön tarafında harika bir Tiflis manzarası, ardında ise muhteşem bir Botanik Park sizi bekliyor. Sololaki Tepesi’nde yer alan dev Gürcü Ana heykeli, şehrin her yerinden izlenebilen bir başka simge. Mimarisiyle etkileyen Sameba Katedrali ise ülkenin en büyük katedrali olarak büyük ilgi görüyor. Turistlerin büyük kısmı, şehrin bu harika noktalarını gezdikten sonra dinlenmek için şehre özgü sülfür hamamlarında vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Tiflis Havalimanı (TBS) şehirde hizmet veren tek havalimanı ve merkezden 17 kilometre uzakta konumlanıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tiflis uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine gitmek için otobüs, tren ve taksi seçenekleriniz bulunuyor.Terminalin çıkışındaki duraktan binebileceğiniz 37 ve 137 numaralı otobüslerle Samgori, Avlabari, Özgürlük Meydanı, Rustaveli, Cumhuriyet Meydanı, Tamar köprüsü güzergahını takip ederek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 15 dakika aralıklarla yola çıkan bu araçlarla yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor.

Havalimanı çıkışında görebileceğiniz taksi durağından taksiye binerek şehrin dilediğiniz noktasına doğru günün her saati hizmet alabilirsiniz.

Havalimanından hareket ederek şehrin ana tren istasyonuna ulaşan tren hattı da değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Ancak bu hat sadece 08.45 ile 18.05 saatleri arasında çalışıyor.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.