Skip to main content

İSTANBUL VARŞOVA UÇAK BİLETİ

Hayaller şehri İstanbul, dünyanın en güzel metropolleri arasında yer alıyor. Çağlar boyu her hükümdarın peşinde koştuğu, hükmedebilenlerin şanslı sayıldığı bu eşsiz şehir binlerce yıllık tarihinin kendisine kattığı kültürel zenginlikle misafirlerini karşılıyor. Bir yanında hareketli temposuyla şehir yaşamı, diğer yanında muhteşem eserlerin yer aldığı Tarihi Yarımada ile hem bugünü hem geçmişi aynı anda yaşatan İstanbul, senenin her dönemi yoğun ziyaret alıyor.

Dünyanın en kalabalık ve kozmopolit şehirlerinden biri olan İstanbul’dan Polonya’nın başkenti Varşova’ya yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihi Türk Hava Yolları uçuşları oluyor. Siz de hemen şimdi iki şehir arasında yapacağınız yolculuklar için uçak bileti seçeneklerine bakabilir kaliteli ve konforlu bir seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.


İstanbul’dan Varşova’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama iki direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlar İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayarak Varşova Frederic Chopin Havalimanı’nda (WAW) son buluyor. Yolculuklar yaklaşık olarak iki buçuk saat sürüyor. Seferler yıl boyu devam ediyor ve özellikle yaz sezonunda ilave uçuşlar görülebiliyor. Uçuş alternatiflerini artırmak isteyenler Viyana Schwechat Havalimanı (VIE) üzerinden aktarmalı yapılan seferleri de değerlendirebilir. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk süresi Viyana’daki bekleme süresine paralel olarak değişiyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin dünyanın her yerinden göç alan en kozmopolit şehri olan İstanbul, ülkenin en kalabalık şehri durumunda. Marmara Denizi ve Karadeniz arasında bulunan büyük şehrin topraklarının bir kısmı Asya, diğer kısmı da Avrupa kıtası üzerinde yer alıyor. İçinden geçen boğaz ile ikiye ayrılan, kıtaları birleştiren köprüler ve Boğaziçi’nde gün boyu iki yaka arasında sefer yapan vapurlarla muhteşem bir görüntüye sahip olan kent, turistlerin büyük beğenisini topluyor.

Anadolu’nun geleneksel kültürünü Avrupa’nın hareketli yaşamıyla sentezleyen İstanbul, yılın her dönemi ziyaret edilebilen ılıman bir iklime sahip. Tüm dünyanın ilgi gösterdiği eşsiz şehir; Topkapı Sarayı’nda Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini sürmek, Aya İrini’de bir resital izlemek, İstanbul Boğazı’na nazır bir restoranda Türk mutfağının lezzetlerini denemek, iki kıta arasında keyifli bir yolculuk yapmak isteyen milyonlarca turistin akınına uğruyor.

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da hava trafiğini yöneten iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılsa da İstanbul-Varşova hattındaki direkt uçuşlar, İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki İstanbul Havalimanı’na (IST) birçok farklı seçenekle ulaşabilirsiniz. Taksiyle 30 dakikada ve yaklaşık 100 TL tutan bir yolculukla havalimanına varabilirsiniz. Havaist’in şehrin merkezi noktalarından hareket eden servisleriyle neredeyse günün her saatinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha ekonomik bir yolculuk için İETT otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Ulaşım araçlarına ait sefer ve tarife bilgilerini öğrenmek için ulaşım bilgileri sayfamızı tercih edebilirsiniz.

Destinasyon: Varşova


Turkish Airlines Warsaw Flights

Polonya’nın başkenti Varşova, Vitul Irmağı kıyısında yer alan son derece keyifli bir şehir. Genellikle ülkenin ticari ve finansal sektörünün de yöneticisi olan bu güzel şehir, dünyanın en ünlü müzisyenlerinden Frederic Chopin ile birlikte anılıyor.

Yer yer Sovyet izlerinin gözlendiği Varşova’da yemyeşil parklar ve açık alanda yapılan ücretsiz klasik müzik konserleri en sık göreceğiniz tablolardan. Kiliseleri, meydan ve heykelleriyle ilgi çekici bir dokusu olan kent, savaş döneminden kalan yaralarını hızla sarıyor ve popülaritesini her geçen gün artırıyor. Şehrin en popüler turistik noktası olan Eski Şehir bölgesi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne dahil edilmiş çok sayıda eserle konukların beğenisini alıyor. Varşova Tarih Müzesi, bölgeyi ve geçmişini yakından tanımak isteyen konukların favori yerleri arasında. Kraliyet Kalesi de şehrin en önemli simgelerinden biri olarak öne çıkıyor. 42 katlı Kültür ve Bilim Sarayı ise ülkenin Sovyet mimarisi ile inşa edilmiş en yüksek binası olarak biliniyor.

Şehirde iki adet havalimanı mevcut: Frederic Chopin Havalimanı (WAW) ve Modlin Havalimanı (WMI). Türk Hava Yolları’ndan Varşova uçak bileti satın alan yolcular, Frederic Chopin Havalimanı’na (WAW) iniş yapıyor.

Varşova Frederic Chopin Havalimanı’ndan (WAW) şehir merkezine ulaşım

Varşova Frederic Chopin Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Raylı sistemler aracılığıyla şehir merkezine ulaşmak için A Terminali’nden hareket eden araçları kullanabilirsiniz. SKM ve KM raylı sistemleri ile kolay bir yolculuğun ardından şehrin merkezi noktalarına ulaşmak mümkün. SKM’nin S2 ve S3 hatlarıyla şehrin merkez tren garı olan Warszawa Centralna’ya kadar gidebilirsiniz. KM hattıyla da otobüs terminaline ulaşabilirsiniz.

Bir başka seçeneğiniz ise sabah 04.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında çalışan 175 ya da 188 numaralı otobüsler ile gece 23.00’ten itibaren hizmet vermeye başlayan N32 numaralı otobüsler. Bu hatlar ile yaklaşık 30 dakika içinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bireysel ulaşım tercihi arayışında olan yolcular, 7/24 binebilecekleri taksiler ile kentin her yerine gidebilir veya havalimanından otomobil kiralayabilirler.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.