Skip to main content

İSTANBUL VENEDİK UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin lider kentlerinden biri olan İstanbul, binlerce yıl önceye uzanan tarihiyle pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, eşsiz bir destinasyon. Tarih boyunca pek çok uygarlığın göz bebeği olmuş bu muhteşem şehir, aynı zamanda Asya ve Avrupa arasındaki köprü görevini de büyük bir sorumlulukla üstleniyor. Birbirinden farklı iki kültürün benzersiz senteziyle öne çıkan şehir hem geçmişin hem de geleceğin parlak yıldızı olarak tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor.

Türkiye’nin marka şehri İstanbul’dan İtalya’nın kanallar şehri Venedik’e yapılan uçuşlarda yolcuların öncelikli tercihi Türk Hava Yolları oluyor. Siz de iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerine bakabilir, Türk Hava Yolları’nın avantajlı dünyasından yararlanarak seyahatinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.


İstanbul’dan Venedik’e Türk Hava Yolları tarafından her gün yaklaşık 3 tane direkt uçuş düzenleniyor. 3,5-4 saat civarında süren bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle başlayarak Venedik Marco Polo Havalimanı’nda (VCE) bitiyor. Yıl içinde sefer sayısında değişiklik olmuyor; ancak uçuş saatlerinde bazı farklılıklar görülebiliyor.

Kalkış Yeri: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan ve en kalabalık şehri olan İstanbul, gören herkesin zihninde kalıcı izler bırakan, dünyanın en meşhur kentlerinden biri. Özellikle kültür ve tarih turlarında sıra başı destinasyonlardan biri olan şehir, tarihi birikimi ve doğal güzellikleriyle bir hayli ilgi çekiyor. Mevcut iklimi ve coğrafi imkanlarıyla da büyük bir avantaj taşıyan İstanbul, yılın tamamında her türlü etkinliğe ortam sağlıyor ve eşsiz müzeleri, sayısız sanat galerileri, tarihi sarayları ve ahşap yalılarıyla büyük bir çekim alanı yaratıyor.

Dünyanın her ülkesinden yoğun olarak ziyaret alan bu güzel kent, her gün çok sayıda uçağın iniş ve kalkışına sahne oluyor. İstanbul, bu hareketli hava trafiğini iki havalimanıyla yönetiyor: Avrupa kıtasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST) ve Asya kıtasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Venedik’e giden İstanbul kalkışlı uçuşları İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden yapılıyor.

İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için yolcuların en yoğun kullandıkları yol, Yenikapı-Havalimanı metro hattı oluyor. Farklı toplu taşıma araçlarından da aktarma yapılabilen bu hat, trafiğe girmeden havalimanının içine kadar ulaşım imkanı sunuyor.

İstanbul şehir merkeziyle İstanbul Havalimanı (IST) arasında 35 km mesafe yer alıyor. İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaşmak için Havaist ve İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri şehrin birçok farklı noktasında rahatça havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca havalimanına taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Destinasyon: Venedik


Turkish Airlines Venice Flights

Adriyatik Denizi’nin üzerinde bulunan 118 ada üzerinde kurulmuş olan Venedik, İtalya’nın en popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Bu muhteşem adaları birbirine bağlayan kanallarla öne çıkan şehir, ulaşım için kullanılan gondollarıyla ve Rönesans etkisiyle yapılmış gösterişli yapılarıyla da romantik tatillerin hedefi oluyor.

Venedik’in en ilgi çeken tarihi simgesi olan Dükler Sarayı, liman imkanıyla zengin tüccarlar haline gelen Venediklilerin gösterişli geçmişini aydınlatıyor. Bizanslıların hakimiyeti döneminden kalma San Marco Bazilikası ve aynı isimli meydan, ilgi çekici turistik duraklar arasında. Adaları bağlayan kanalların en popüleri ve en büyük olanı Büyük Kanal, hemen kenarında yer alan Altın Ev ile birlikte turistler için bir diğer uğrak nokta oluyor.

Kanallarıyla meşhur olan Venedik’te hava trafiğine hizmet veren üç havalimanı bulunuyor: Venedik Marco Polo Havalimanı (VCE), Treviso Havalimanı (TSF) ve San Nicolo Havalimanı (ATC). Türk Hava Yolları’ndan Venedik uçak bileti satın alan yolcular, Venedik Marco Polo Havalimanı’na (VCE) iniş yapıyor.

Venedik Marco Polo Havalimanı’ndan (VCE) şehir merkezine ulaşım

Ana karadaki Marco Polo Havalimanı’ndan (VCE) şehrin merkezi noktalarına gidebilmek için kanalları kullanan su taşıtlarını tercih edebilirsiniz. Bu taşıtlar arasında en fazla talebi deniz otobüsleri görüyor ve bu araçlar farklı rotalarda sefer yapıyor. Havalimanına yürüme mesafesindeki deniz otobüsü durağından binebileceğiniz bu araçlarla Murano ve San Marco bölgelerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca deniz taksilerini kullanarak da Piazale Roma, San Marco ve Rido gibi noktalara gidebilirsiniz.

Karayolundan hareket etmeyi tercih eden yolcular, iki farklı alternatifi değerlendirebilir. Dilerseniz, 5 numaralı otobüslerle 20-25 dakika içinde Piazzale Roma’ya gidebilir; dilerseniz de ekspres hizmet veren 35 numaralı otobüsleri kullanarak 10-15 dakika içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.