Skip to main content

İSTANBUL VİYANA UÇAK BİLETİ

İhtişamıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan İstanbul ve Viyana… Sokakları tarihi eserlerle dolu, yemyeşil alanlarla çevrili, sarayların görkemi altında ışıldayan bu iki büyük şehir, dünyanın en sık ziyaret edilen destinasyonları arasında yer alıyor. Her ikisi de misafirlerine tarihin ve kültürün içinde bir yolculuk vadediyor. Hal böyle olunca iki şehir arasında aktif bir hava trafiği de kaçınılmaz oluyor. Siz de İstanbul’dan Viyana’ya yapacağınız yolculuklar için uçak biletinizi Türk Hava Yolları’ndan satın alarak keyifli bir uçuşun keyfini sürebilirsiniz.


İstanbul’dan Viyana’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş uçuş gerçekleştiriliyor. Uçuş alternatiflerinizi Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden yapılan aktarmalı uçuşlar ile artırabilirsiniz.

İstanbul-Viyana arasında gerçekleştirilen Türk Hava Yolları uçuşları ortalama iki saat yirmi beş dakika sürüyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık bin iki yüz kilometre. Her gün İstanbul Havalimanı (IST) ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) başlayan seferler, Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı’nda (VIE) sona eriyor. Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilen yolculuklarda süre aktarmaya bağlı olarak yedi ila 15 saat arasında değişiyor.

Kalkış Yeri: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

İstanbul yeryüzü zenginliklerinin yanı sıra çoğu gün ışığına bile çıkmamış pek çok tarihi eserin de merkezi. Bu yönü ile keşfedilmeyi bekleyen bir medeniyetler şehri adeta… Kentin sokaklarında kökeni antik çağlara ve ilk inanışlara kadar uzanan pek çok eser ile karşılaşmak mümkün. Fener, Balat ve Fatih civarında inanç tarihinde önemli yerlere sahip dini yapıları ziyaret edebilirsiniz. Bunların arasında İstanbul’un en büyük Sinagogu Ahrida, kırmızı bir şatoya benzeyen Fener Rum Lisesi, Demir Kilise olarak da bilinen Sveti Stefan Bulgar Kilisesi ön plana çıkıyor. Şehrin bu kısmı renkli ve konsept kafelerin de olduğu oldukça canlı bir yer olarak biliniyor. Kısa bir mola için üçüncü nesil kahveciler yerine bir değişiklik yapmak isterseniz Balat’ta geliri ihtiyaç sahiplerine bağışlanan kahvehaneleri tercih edebilirsiniz.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı Viyana uçuşlarında çıkış noktası olarak her ikisi de kullanılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısında yer alan Tayakadın ile Akpınar köyleri arasındaki İstanbul Havalimanı (IST), şehir merkezine 35 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için birçok seçenek mevcut. Taksim, Beşiktaş, Yenikapı ve Kozyatağı gibi çok sayıda merkezi noktadan Havaist otobüsleriyle havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca İETT otobüslerini kullanarak da havalimanına ulaşabilirsiniz. Toplu taşımaya ilişkin sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım:

İstanbul-Viyana hattında Türk Hava Yolları’na ait seferlerden bazıları da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) hareket ediyor. Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı şehir merkezine 40 km mesafede yer alıyor. Havalimanına ulaşım için servis, otobüs ve taksi gibi seçenekler mevcut.

Havayolu servisleri ile ulaşım için Kadıköy ve Taksim duraklarını kullanabilirsiniz. Ayrıca belediye otobüsleri de Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım hizmeti veriyor: SG-2 numaralı otobüsle Taksim’den, E-3 numaralı otobüsle 4. Levent’ten, E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle ise Kadıköy’den ulaşım sağlanabiliyor. Taksiler de havalimanına giderken daha bireysel bir transfer hizmeti almak isteyenlerin seçimi oluyor.

Destinasyon: Viyana


Turkish Airlines Vienna Flights

Müziğin başkenti Viyana’da adım attığınız her yerde kulağınıza klasik müzik ezgileri takılıyor. Mozart, Beethoven, Schubert gibi bestecilere ev sahipliği yapmış şehir, adeta notaların yarattığı ahenkle besleniyor. Tam da bu yüzden ziyaretçilerini fazlasıyla memnun eden bir şehir Viyana. Dahası UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Schönbrunn Sarayı gibi eşsiz güzellikte tarihi yapılarla çevrelenmiş. Bu yüzden de şehirde görülmesi gereken yerlerin ve yapılacak aktivitelerin sonu asla gelmiyor.

Türk Hava Yolları’nın Viyana uçuşları, şehir merkezinden 18 kilometre uzaklıkta bulunan Viyana Schwechat Havalimanı’na (VIE) iniş yapıyor.

Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı’ndan (VIE) şehir merkezine ulaşım

Avusturya’nın en önemli havalimanı olan Viyana Schwechat Uluslararası Havalimanı’ndan (VIE) şehir merkezine ulaşım için tren, otobüs ve taksi gibi seçenekler mevcut. Bu seçenekler arasında en pratik ve en ekonomik yol ise trenler. Havalimanında yer alan tren istasyonundan geçen Wien Mitte ve Linz olmak üzere iki tren hattı bulunuyor. Ayrıca City Airport Train (CAT) isimli hızlı trenler ile 16 dakikada şehir merkezine ulaşmak mümkün. Tren saatlerine yolculuğunuzdan önce bakmakta fayda var. Diğer havalimanı ulaşım aracı olan otobüsler de rahat bir yolculuk sağlıyor. Günün yirmi dört saati hizmet veren otobüsler ile şehir merkezindeki Wien West ve Wien Meidling tren istasyonlarına yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz. Bunların dışında araç kiralama ve taksi gibi seçenekler de düşünülebilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.