Skip to main content

İSTANBUL ZÜRİH UÇAK BİLETİ

Avrupa’nın en popüler metropollerinden biri olan İstanbul, çok sayıda uygarlığa yuva olmuş tarihi bir şehir. Yüzyıllar boyunca nice kralların hayallerini süsleyen kent, doğal güzellikleri ve onlara eşlik eden görkemli eserleriyle her yıl milyonlarca turisti kendine çekmeyi başarıyor. Deniz, güneş, eğlence, yemek, kültür ve sanat… Tatilden beklentiniz her ne olursa olsun karşılığını fazlasıyla bulabileceğiniz bu muhteşem metropol sizi hayallerinizi gerçekleştirmeye davet ediyor.

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’dan İsviçre’nin en hareketli metropolü Zürih’e yapılan seyahatlerde kalite ve güvence arayışı olan yolcular Türk Hava Yolları ile uçmayı tercih ediyor. Siz de uçak bileti sayfasını ziyaret ederek biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.


İstanbul’dan Zürih’e Türk Hava Yolları tarafından her gün üç ya da dört tane direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlar İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor, Zürih Kloten Havalimanı’nda (ZRH) sona eriyor. Sene boyunca devam eden uçuşlarda sezonluk bir farklılık yaşanmıyor. Yolculuklarsa yaklaşık olarak üç saat sürüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Avrupa ve Asya kıtalarını üç köprüyle birbirine bağlayan İstanbul, kültürel olarak da son derece zengin bir yapıya sahip. Şehrin her yerini saran parklar, ormanlar, adalar ve etkinlik alanları halkın boş zamanlarında dinlenmek için vakit geçirdiği yerler arasında öne çıkıyor. Sanat galerileri ve performans salonları yıl boyunca çok sayıda etkinlikle kapılarını açıyor. Osmanlı döneminden kalma Çırağan Sarayı, Yıldız Sarayı gibi değerli saraylar, bugün müze olarak hizmet veriyor. Galata Kulesi, Kız Kulesi gibi yüzlerce yıllık tarihi kuleler, su sarnıçları ve dikilitaşlarla sarılmış olan İstanbul, diğer yandan durmadan gelişen eğlence sektörüyle de adından bahsettiriyor.

Kozmopolit yapısıyla ülkenin en kalabalık kenti olan İstanbul’da hava trafiğini yöneten iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor. Fakat İstanbul-Zürih hattındaki uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleşiyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta, Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında sizi ağırlamayı bekliyor. Ulaşım konusunda çok sayıda alternatif sunan havalimanına birçok yolla ulaşabilirsiniz.

Sizi şehir merkezinden 30 dakikada havalimanına ulaştıran taksiler 100-110 TL ücretle hizmet sunuyor. Toplu taşıma konusunda şehrin birçok merkezi noktasından hareket eden Havaist ve İETT otobüsleri rahat bir ulaşım sağlıyor. Ulaşımla ilgili daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol edebilirsiniz.

Destinasyon: Zürih


Turkish Airlines Zürich Flights

Zürih Gölü kenarında kurulmuş olan Zürih, İsviçre’nin en kalabalık metropolü olarak öne çıkıyor. Kültürel, ekonomik, eğitsel ve sanatsal çok konuda ülkenin önde gelen kenti olan Zürih, bu konuda Avrupa’nın da sayılı şehirleri arasında yer alıyor. Yemyeşil ağaçlar ve harika bir gölün eşlik ettiği manzarasıyla konuklarını müthiş bir görsellikle ağırlayan bu keyifli metropol, her mevsim farklı bir güzelliğe bürünüyor.

Zürih’in Eski Şehir bölgesinde çok sayıda tarihi simge bir arada bulunuyor. Kentin en ilgi çekici yapılarından biri olan Grossmünster Kilisesi de bunlardan biri. Göl kıyısında bulunan binalar ve hareketli kafeleriyle keyifli bir ortam sunan Eski Şehir, son derece iyi korunmuş eserleriyle beğeni topluyor.

İsviçre ulusal Müzesi hem ilgi çekici binası hem de değerli koleksiyonlarıyla şehri ziyaret edenlerin öncelik verdiği noktalardan biri. Müzenin etrafında yer alan Limmat Nehri ve yeşillikler içindeki park bölgesi de kentin doğal dokusunu yansıtıyor. Harika performansların sergilendiği Opera Binası ve Zürih Hayvanat Bahçesi de Zürih seyahatinde görmek isteyebileceğiniz yerler arasında.

Zürih Kloten Havalimanı (ZRH) şehir trafiğini yöneten tek havalimanı. Türk Hava Yolları’ndan Zürih uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Zürih Kloten Havalimanı’ndan (ZRH) şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezinden çok uzak olmayan havalimanından merkeze gitmek için birkaç seçeneği değerlendirebilirsiniz. Her 12 dakikada bir havalimanından şehir merkezine sefer yapan trenleri kullanarak 12 dakikalık bir yolculukla Zürich Hauptbahnhof, yani Merkez Tren İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. Akşam saatlerinde azalan seferler nedeniyle hareket aralıkları biraz uzayabiliyor. Havalimanından binebileceğiniz 10 numaralı pembe tramvay hattıyla da 37 dakikalık bir yolculuğun ardından Merkez Tren İstasyonu’na ulaşmak mümkün.

Zürih’teki pek çok konaklama tesisi havalimanından transfer hizmeti sunuyor. Dolasıyla siz de kalacağınız tesisle iletişime geçip havalimanından transfer hizmetleri olup olmadığını danışabilirsiniz.

Havalimanından 7/24 binebileceğiniz ticari taksilerle şehrin her yerine gidebilir veya havalimanı ofislerinden kiralık otomobil temin edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.