Skip to main content

KAHİRE İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Mısır’ın başkenti Kahire, Afrika’nın da en kalabalık şehri olarak biliniyor. İslam mimarisinin muazzam eserlerine sahip olan kent, “Binlerce Minare Şehri” lakabının hakkını da fazlasıyla veriyor. Çok sayıda medeniyetin doğduğu toprakların bugünkü sahibi olan Kahire, aynı zamanda sırrıyla akıllarda şaşkınlık yaratan Giza Piramitleri’ne de ev sahipliği yapıyor. Eski Kahire ve Al Haram bölgeleri gibi tarihi bölgeleri, şehir merkezi, Gardens City ve Heliopolis gibi modern mahalleleriyle tezatları bir arada sunarak misafirlerinin aklında unutulmaz anılar bırakıyor.

Mısır’ın bu çok yönlü büyük kentinden sahip olduğu güzelliklerle misafirlerine muazzam bir derinlik sunan İstanbul’a yapılan seyahatlerden yolcuların öncelikli tercihi Türk Hava Yolları oluyor. Siz de hemen şimdi uçak bileti sayfasını ziyaret ederek seyahatinizi planlamaya başlayabilir ve Türk Hava Yolları’nın avantajlı dünyasından faydalanabilirsiniz.


Kahire’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde beş adet direkt uçuş yapılıyor. Bunların hepsinde iniş noktası İstanbul Havalimanı (IST) oluyor ve yolculuk süresi iki ila iki buçuk saat arasında değişiklik gösteriyor. Sefer sayılarında sezona bağlı bir değişiklik yaşanmıyor.

Türk Hava Yolları’nın büyük ilgi gören Kahire-İstanbul uçuşları sene boyunca düzenli olarak devam ediyor. Öte yandan İstanbul Türk Hava Yolları uçuşları için bir aktarma noktası görevi de üstleniyor. Dolayısıyla siz de Kahire’den yola çıkarak farklı bir destinasyona ulaşmak üzere Kahire-İstanbul seferlerini kullanabilirsiniz.

Kalkış yeri: Kahire


Turkish Airlines Cairo Flights

Asya ile Afrika’nın arasında yer alan Kahire, Nil Nehri kıyısında konumlanıyor. 15 milyonun üstündeki nüfusuyla oldukça kalabalık bir şehir olan Kahire, hızlı ve modern yaşantının sürdüğü caddelerinin yanı sıra geçmişten günümüze uzanan gizemli Mısır Piramitleri’ne de ev sahipliği yapıyor. Siz de şehirde hızlı bir tur atmak için programınıza en merkezi noktaları dahil edebilirsiniz. Dünyanın 7 harikasından biri olan Keops Piramidi’ni gezip Antik Mısır koleksiyonunu görebileceğiniz Mısır Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Şehrin en büyük meydanı olan Tahrir Meydanı’nda kısa bir mola verdikten sonra bölgenin en büyük pazarı olan Han El-Halili Çarşısı’ndan hediyelik eşya ve yöresel baharatlar satın alabilirsiniz.

Şehirde bulunan tek havalimanı olan Kahire Uluslararası Havalimanı (CAI) yılda 16 milyon yolcuya hizmet veriyor ve şehir merkezinden 22 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Kahire kalkışlı uçak bileti sahibi olan yolcular da yolculuklarına bu havalimanından başlıyor.

Kahire Uluslararası Havalimanı’na (CAI) ulaşım

Kahire Havalimanı'na (CAI) ulaşmak için faydalanabileceğiniz birkaç alternatifiniz bulunuyor. Şehir merkezinden hareket eden 356 numaralı otobüs hattını kullanarak havalimanının 1. ve 2. terminallere gidebilirsiniz. Havalimanı servislerinden faydalanmak isteyen yolcular ise Haram, Maadi, Zamalek, Mohandesin, Giza, Nasr Şehri, Heliopolis ve şehir merkezi noktalarından bu araçlara binebilir. Ayrıca 24 saat hizmet veren taksiler ve özel transfer hizmeti sunan firmalar havalimanına ulaşmak için değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Adına sayfalarca methiye yazılan, her taşında tarih yatan; Boğazı’yla, adalarıyla, meydanlarıyla her göreni kendine hayran bırakan bir şehir İstanbul... Gecesi başka gündüzü başka güzel olan bu metropol, adım attığınız her yerde sizi bambaşka bir güzellikle karşılıyor. Salacak’ta Kız Kulesi, hemen karşısında Galata Kulesi, Tarihi Yarımada’da Sultanahmet Camii ve Ayasofya, Haliç’te Pierre Loti Tepesi, Beşiktaş’ta Dolmabahçe Sarayı ve tabii ki iki kıtayı birleştiren asma köprüleriyle bu şehir konuklarına adeta bir masal yaşatıyor.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olmak üzere şehirde iki havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın yıl boyu programlı bir şekilde devam ettirdiği Kahire kalkışlı İstanbul uçuşları, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

D20 yolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanı (IST), hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor. Şehir merkezinden 35 km uzaklıktaki havalimanından şehre ulaşım için birçok farklı seçenek mevcut.

Örneğin taksi kullanarak, 100-110 TL civarında bir ücret karşılığında şehir merkezine yarım saatte varabilirsiniz. Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki pek çok noktaya havalimanından ulaşım sağlayan Havaist servisleri de seçenekler arasında. Eğer kişisel bir yolculuk yapmak istiyorsanız, araç kiralama firmalarının verdiği hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Daha ekonomik bir yolculuğu tercih ederseniz de İETT seferlerini kullanabilirsiniz. İETT seferleriyle ilgili detaylı bilgiye de ulaşım bilgileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.