Skip to main content

KAYSERİ İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İç Anadolu bölgesinin en dikkat çekici şehirlerinden biri olan Kayseri; çok eskiye dayanan tarihi, lezzetli yemekleri ve doğal güzellikleri ile oldukça popüler bir uçuş noktası. Her mevsimi başka güzel olan şehir, Erciyes Dağı ve Kızılırmak Nehri’nin de eşlik ettiği kuş bakışı manzarası ile konuklarını daha uçaktan inmeden etkilemeyi başarıyor. Bilim, kültür ve sanat etkinliklerinde etkileşim içinde olan iki şehir Kayseri ve İstanbul, çok eskiye dayanan tarihi değerleri ile de benzeşiyorlar. Bir tarafta Anadolu’nun bereketli topraklarında pek çok medeniyetin beşiği olmuş görkemli büyükşehir Kayseri, diğer yanda yüzyıllardır tüm dünyanın göz bebeği olan büyük metropol İstanbul…

Gerek iş ve sanayi gerek eğitim gerekse turizm alanlarında var olan temas sayesinde iki nokta arasındaki uçuş trafiği oldukça hareketli. Ayrıca Kayseri yalnızca İstanbul’dan değil, ülkenin genelinden de büyük talep alıyor. Kayseri uçak biletlerini inceleyerek farklı şehirlerden de şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.


Türk Hava Yolları, Kayseri’den İstanbul’a her gün 10’a yakın uçuş gerçekleştiriyor. İniş noktaları İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olarak değişiklik gösteren uçuşlar yaklaşık bir buçuk saat sürüyor. Öğlen saatlerinde sefer sıklığı azalıyor olsa da daha fazla talep olan sabah ve akşam saatlerinde uçuş sayısı yoğunlaşıyor. Dolayısıyla Kayseri-İstanbul uçak biletinizi sabah ya da akşam saatleri için alırsanız seçenekleriniz çoğalmış oluyor.

İstanbul, Kayseri’den yapılan yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda aktarma noktası olarak kullanılıyor. Bu nedenle Türk Hava Yolları’nın iki şehir arasında düzenlenen seferleri, her iki yönde yüksek tercih oranına sahip.

Kalkış yeri: Kayseri


Turkish Airlines Kayseri Flights

Erciyes Dağı kenarında uzanan Kayseri şehri, modern ve planlı yapılaşması, sahip olduğu 6000 yıllık tarihi mirası, doğal güzellikleri ve lezzetli yöresel mutfağı ile öne çıkıyor. Konu pastırma ve sucuk olduğunda ilk akla gelen şehir olan Kayseri, hamur işlerinde de bir hayli iddialı. Özellikle yağ ve tepsi mantısı gibi çeşitleri ile de damaklarda iz bırakan Kayseri mantısı mutlaka denenmeli... Sadece mutfağı ile değil, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle de misafirlerini kendine hayran bırakan Kayseri’de Kapalıçarşı, Kazancılar Çarşısı, Tarihi Kayseri Mahallesi, Kayseri Kalesi ve Meryem Ana Kilisesi görülmesi gereken yerler arasında sayılıyor.

Kayseri havalimanı, şehrin tek havalimanı. 2010 senesinde yapılan çalışmalar sayesinde yenilenmiş olarak hizmet vermeye devam eden kayseri havalimanı İç hatlar terminali, kayseri’den yapılan türk hava yolları uçuşlarında sunulan konfor ve kaliteye eşlik ediyor.

Kayseri Havalimanı’na (ASR) ulaşım

Şehir merkezinden 8 kilometre uzaklıkta bulunan Kayseri Havalimanı’na (ASR) ulaşım yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Kişisel araçları dışında bir tercih ile Kayseri Havalimanı’na (ASR) gitmek isteyen yolcular, toplu taşıma araçlarını kullanabilir veya taksiyle havalimanına ulaşabilir.

Şehir merkezinden Kayseri Havalimanı’na (ASR) 20 dakikada bir belediye otobüsü seferleri yapılıyor. 101 ve 102, 270 ve 271 numaralı otobüsler şehir merkezinden havalimanına ulaşım için tercih edebileceğiniz hatlar arasında bulunuyor.

101 numaralı belediye otobüsü hattı Seyyid Burhaneddin’den hareket ederek Medrese Önü, İstasyon Caddesi, Adliye, Mevlana, Yeni Mahalle güzergahından Kayseri Havalimanı’na (ASR) ulaşıyor.

102 numaralı hat ise Fakülte İçi’nden hareket ederek Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehitlik, Seyyid Burhaneddin, Adliye, Mevlana, Yeni Mahalle rotasını izleyerek Kayseri Havalimanı’na (ASR) varıyor.

270 numaralı otobüs hattı yine Fakülte İçi’nden hareket ediyor ve Şehitlik durağı sonrası Hunat, Ordu Evi, Nato Caddesi, Halk Eğitim durağı rotası üzerinden Kanal Boyu’na geçerek Kayseri Havalimanı’na (ASR) ulaşıyor.

271 numaralı hat ise daha az durağa uğrayarak hızlı ulaşım şansı sağlıyor. Seyyid Burhaneddin, Ordu Evi, Nato Caddesi, Mevlana, 8. Cadde, Seyrani Yolu ile Kayseri Havalimanı’na (ASR) gidiyor.

Bir diğer seçenek olan havalimanı servislerini tercih ederseniz TALAS ve BYZ AVM otoparkı noktasından hareket ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 25 dakikada bir yapılan seferler, karşılıklı olarak düzenleniyor.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Tarihi dokusu, kültürel etkinlikleri, turistik binlerce noktası, eğitim konusundaki yatırımları ile tüm dünyanın büyük ilgi gösterdiği İstanbul, Türkiye’nin en büyük metropolü elbette... Bu yüzden de yılın her mevsimi İş hayatının ve sanayinin de kalbi olan şehirde yer alan uluslararası iki havalimanı aracılığı ile her gün, yurt içi ve yurt dışına yüzlerce İstanbul uçuşu gerçekleştiriliyor.

Türk Hava Yolları’nın Kayseri-İstanbul uçuşları, İstanbul’da hem İstanbul Havalimanı (IST) hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) düzenlendiği için uçak biletinizi alırken İstanbul’da konaklayacağınız yere en yakın havalimanına inecek seferi seçmeniz avantajlı olacaktır.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine birçok alternatif seçenek arasından dilediğinizi seçerek ulaşabilirsiniz. Taksi kullanarak, 30 dakika ve 100-110 TL civarında tutan bir yolculuk sonunda şehir merkezine varabilir veya Havaist’in şehrin belli başlı merkezlerine giden servisleriyle neredeyse günün her saati şehre ulaşabilirsiniz. Daha ekonomik bir yolculuk için İETT’yi, daha kişisel bir yolculuk içinse araç kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. İETT sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Anadolu yakasında hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) genellikle şehrin bu yakasında ve Bursa, Yalova gibi yakın illerde konaklayan kişilerin ilk tercihi oluyor. Uçuş sonrası şehrin merkezi noktalarına ulaşım için çok fazla vakit kaybetmek istemiyorsanız özellikle kısa mesafe için taksi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Anadolu yakasının Kadıköy, Kartal ya da Üsküdar gibi merkezi semtlerine havalimanından hareket eden toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşmak mümkün. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) Kartal Metro İstasyonu’na hizmet veren KM22 numaralı otobüs hattı ile Kartal’a ulaşabilir, buradan metro hattına aktarma yaparak dilediğiniz noktaya hızlı bir şekilde varabilirsiniz.

Anadolu yakasının en merkezi mevkilerinden biri olan Kadıköy’e E10 ve E11 Ekspres otobüs hatları ile ulaşıp ardından kısa süreli aktarmalar ile diğer semtlere devam etme imkanınız var. Yine havalimanından Kadıköy ve Taksim’e sefer yapan havalimanı servislerine binmek de seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.