Skip to main content

KİEV İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev, ülkenin kuzeyinde, Dinyeper Nehri kenarındaki konumuyla oldukça yeşil ve ilgi çekici bir kent. Karasal iklim nedeniyle kış aylarında çoğunlukla karlar altında olan bu güzel şehir, Avrupa’da bulunan en büyük metro ağlarından birine sahip. Bu imkanla şehirde yaşanan iş çıkış trafiği hafifletilebiliyor ve turistik noktalara ulaşım da oldukça kolaylaşıyor. Kartpostal güzelliğinde karelerle akıllarda keyifli bir anı olarak yer eden Kiev, senenin hemen her mevsimi dünya gezginlerinden büyük talep alıyor.

Yolu Kiev’den daha sıcak bir iklime, Türkiye’nin metropolü İstanbul’a düşenler ise konforlu bir yolculuk için Türk Hava Yolları’nı tercih ediyor. Siz de Türkiye’nin en büyük hava yolu şirketinin sunduğu tüm avantajlardan faydalanmak için rezervasyon sayfası üzerinden hemen şimdi seyahatinizi planlayabilirsiniz.


Kiev’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama üç direkt uçuş yapılıyor. Kiev Borispol Havalimanı (KBP) kalkışlı bu uçuşların tamamında iniş noktası İstanbul Havalimanı (IST) oluyor. Yıl içinde sefer sayılarında mevsime bağlı küçük bir azalma görülebiliyor. İki şehir arasında direkt gerçekleşen bu uçuşlar, 2 saat ile 2 saat 15 dakika arasında sürüyor.

İstanbul Havalimanı (IST), Türk Hava Yolları’nın pek çok uçuşu için bir aktarma noktası olarak görev yapıyor. Siz de Kiev’den İstanbul’a giderek buradan farklı bir Türk Hava Yolları uçuşuyla seyahatinize devam edebilirsiniz.

Kalkış yeri: Kiev


Turkish Airlines Kiev Flights

Ukrayna’nın yemyeşil başkenti Kiev, Dinyeper Nehri’nin iki tarafında kurulmuş ve köprülerle birbirine bağlanmış oldukça güzel bir yer. Hristiyanlığın önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilen şehir, Mağaraların Manastırı ve Ayasofya Katedrali ile UNESCO listesine girmiş pek çok tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Kültürel olarak son derece doyurucu bir alt yapıya sahip olan Kiev, Slav kültürünün izleriyle bezenmiş bir arkeolojik mirasın da sahibi. Tiyatrolar, müzeler, konser salonları ve uluslararası festivallerle adını duyuran şehir, konuklarına eğlenceli ve sabaha kadar açık olan restoran ve kulüpleriyle de hareketli bir tatil ortamı sunuyor.

Kiev’de şehir merkezine 8 kilometre mesafede bulunan Zhulyany Havalimanı (IEV) ve 40 kilometre mesafede bulunan Barispol Havalimanı (KBP) olmak üzere iki havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Kiev-İstanbul uçuşları Barispol Havalimanı (KBP) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Kiev Barispol Havalimanı’na (KBP) ulaşım:

Şehir merkezinden Barispol Havalimanı’na (KBP) ulaşım için Skybus isimli otobüsleri kullanabilirsiniz. Skybus araçları havalimanı servisleri gibi görev yapıyor ve havalimanı ulaşımında pek çok kişinin öncelikli tercihi oluyor. Bu araçlara Merkez Tren Garı önündeki duraktan binebilir, yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşabilirsiniz. Merkez Tren Garı’ndan ulaşacağınız Kharivska Metro İstasyonu’ndan binebileceğiniz belediye otobüsleriyle de Barispol Havalimanı’na (KBP) gidebilirsiniz. Otobüs alternatiflerinin dışında şehir merkezinden havalimanına gitmek için 7/24 hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Türkiye’nin büyük metropollerinden biri olan İstanbul, ülkenin temellerinden biri sayılıyor. Türkiye’nin çeşitli noktalarından ve dünyanın pek çok yerinden aldığı göç sayesinde dünya üzerindeki bazı ülkelerden bile daha yoğun bir nüfusa sahip olan, keyifli ve güzel bir şehir İstanbul… Ülkenin kuzeybatısındaki konumuyla, Avrupa ve Asya’ya uzanan topraklarında her iki kıtanın da kültürlerini geçmişten gelen tarihi değerleriyle harmanlayan bu şehir hem birleştiren hem de büyüten bir ana damar gibi. Eşsiz İstanbul Boğazı ve binlerce yıllık eserleriyle benzersiz bir destinasyon olan İstanbul, yıl içinde yüksek sayıda turistik ziyaret alıyor.

Şehirde, Istanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olmak üzere iki uluslararası havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’ndan Kiev kalkışlı İstanbul uçak bileti sahibi olan yolcular, Istanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine birçok alternatif seçenek arasından dilediğinizi seçerek ulaşabilirsiniz. Taksi kullanarak, 30 dakika ve 100-110 TL civarında tutan bir yolculuk sonunda şehir merkezine varabilir veya Havaist’in şehrin belli başlı merkezlerine giden servisleriyle neredeyse günün her saati şehre ulaşabilirsiniz. Daha ekonomik bir yolculuk için İETT’yi, daha kişisel bir yolculuk içinse araç kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. İETT sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.