Skip to main content

KOPENHAG BEYRUT UÇAK BİLETİ

Danimarka’nın en kalabalık şehri olan Kopenhag, Vikinglere de ev sahipliği yapmış tarihi bir kent. Ülkenin Oresund Boğazı kıyısında yer alan bu güzel şehir aynı zamanda Danimarka’nın başkentliği görevini de üstleniyor. Sivri çatılı rengarenk evleriyle tablo güzelliğinde bir profil taşıyan Kopenhag, İskandinavya sınırları içinde en popüler şehirler arasında. Kış aylarında iklim şartları epey sertleşse de Kopenhag her daim sıcak ve misafirperver bir ortamın hakim olmasını sağlayan kültürüyle büyük bir çekim alanı oluşturuyor.

Danimarka’nın sevimli ve popüler başkenti Kopenhag’dan Lübnan’ın en güzel şehirlerinden biri olan Beyrut’a yapılan seyahatlerde Türk Hava Yolları seferleri de sıklıkla tercih ediliyor. Siz de konforlu bir yolculuk için hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerine bakabilir, seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


Kopenhag’dan Beyrut’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 16 farklı uçuş seçeneği sunuyor. İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşen bu uçuşlar Kopenhag Kastrup Havalimanı’ndan (CPH) başlıyor, Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda (BEY) sona eriyor. Uçuş süreleri aktarmaya bağlı olarak 7-29 saat arasında değişiyor. Aktarma sırasında bekleme sürenizin 6 ila 24 saat arasında olması halinde Türk Hava Yolları’nın ücretsiz olarak sunduğu Touristanbul hizmetinden yararlanarak İstanbul’u keşfetme şansı da bulabilirsiniz.

Kalkış yeri: Kopenhag


Turkish Airlines Copenhagen Flights

Sevimli görüntüsüyle insanın içini ısıtan İskandinav şehirlerinden biri olan Kopenhag, Danimarka’nın başkenti. Oldukça kozmopolit bir yapısı olan şehir, ülkenin eğitim, kültür, sanat, ticaret, teknoloji ve turizm konularında lokomotif konumunda.

Kopenhag’da geçireceğiniz süre içinde hem keyifli sokaklarında keşfe çıkabilir hem de turistik noktaları ziyaret edebilirsiniz. Kartpostal görünümlü liman bölgesi bu noktada bir başlangıç noktası kabul edilebilir. Tivoli Park hem tema park konseptinde hem de yeşil alan olarak kullanılan muhteşem bir yer. Sosyal etkinliklere, konser ve festivallere de mekan olan bu büyük park alanı kentin en keyifli mevkilerinden biri olarak yoğun ziyaret alıyor. Kraliyet ailesinin kullandığı Christiansborg Sarayı ise Kopenhag’ın önemli tarihi simgelerinden.

Kopenhag Kastrup Havalimanı (CPH) şehrin yoğun hava trafiğine tek başına yanıt veriyor. Dolayısıyla Türk Hava Yolları’ndan Kopenhag kalkışlı uçak bileti satın alanlar da yolculuklarına bu havalimanından başlıyor.

Kopenhag Kastrup Havalimanı’na (CPH) ulaşım

Şehir merkezinde bulunan Norreport’tan havalimanına gitmek için M2 metro hattına binebilirsiniz. Gün içinde 4 dakikada bir sefer yapan bu hat ile 13 dakikalık bir yolculuğun sonunda havalimanının 3 numaralı terminaline ulaşmak mümkün. Havalimanına gitmek için tren hatlarını seçen yolcular, Tivoli Park veya Kopenhagen H Merkez Tren İstasyonu’ndan binebilecekleri trenlerle 15 dakikalık bir yolculuğun sonunda havalimanına varabilir.

Şehir merkezinden havalimanına otobüs ile gitmek isteyen yolcular ise 5A otobüs hattı ile hareket edebilir. Yine Kopenhagen H Merkez Tren İstasyonu’ndan yola çıkan bu otobüsler 30 dakikada havalimanına ulaşıyor. Ayrıca şehrin herhangi bir noktasından 7/24 binebileceğiniz taksilerle de havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: Beyrut


Turkish Airlines Beirut Flights

Akdeniz’deki liman kentlerinden biri olan Beyrut, Lübnan’ın başkenti ve en modern şehirlerinden biri. Bu güzel Orta Doğu kenti, bölgenin en popüler destinasyonlarının başında yer alıyor. Yoğun bir iç savaş döneminin ardından yaralarını sararak eskisinden daha modern ve güçlü bir şekilde yapılanan Beyrut hem Hristiyan hem de Müslüman nüfusların birlikte gösterdiği çabayla kenti ve ülkeyi yarınlara taşıyor.

Yeni ve modern profilin hemen yanında görebileceğiniz bomba ve kurşun izleriyle harabeye dönmüş binalar ise Beyrut’a dair dikkat çekici bir ayrıntı oluyor. Kentin tarihi ve turistik simgeleri arasında yer alan Bekaa Vadisi ve Baalbek Harabeleri, turistlerin en yoğun ziyaret ettikleri mevkiler arasında bulunuyor. Dünyanın yeni yedi harikasına aday olan ve içinde son derece büyük bir göl yer alan Jeita Mağaraları, Beyrut’un ilgi çeken güzelliklerinden bir diğeri. Modern çizginin en çok kendini gösterdiği Corniche Bölgesi, keyifli gezintiler için konukların en çok tercih ettikleri yerlerden biri oluyor. Bu bölgeden görüntüleme imkanı bulunan ve dünyaca tanınan Güvercin Kayaları ise fotoğraf çekmeyi seven turistler için önemli bir lokasyon.

Beyrut’taki tek havalimanı olan Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı (BEY) merkezin 7 kilometre dışında yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Beyrut uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine ulaşım

Şehre yakın konumdaki Beyrut Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) merkeze ulaşım için herhangi bir resmi taşıma hizmeti bulunmuyor. Dolayısıyla bu kısa mesafe için yolcuların ilk tercihi taksiler oluyor. Ayrıca özel minibüsler de havalimanı dışından geçerek şehir merkezine devam ediyor. Ancak minibüslerin durak planlaması bulunmadığından binmek ve inmek için şoföre işaret etmeniz gerekiyor.

Otellerin sunduğu havalimanı transfer hizmeti de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Otelinizle iletişime geçerek bu konuda bir hizmet verip vermediklerini öğrenebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.