Skip to main content

KOPENHAG İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Mutlu insanların şehri Kopenhag, gelişmiş İskandinav ülkelerinden biri olan Danimarka’nın başkenti ve aynı zamanda da en kalabalık şehri. Vikinglerin ana yurtlarından biri olan bu güzel şehir, Sjaelland Adası’nın doğusunda, Oresund Boğazı’nda yer alıyor. Bitişik nizamda yapılmış sivri çatılı binaların sıralandığı liman bölgesiyle de son derece şirin bir görüntüye sahip olan Kopenhag, sahip olduğu tüm bu özelliklerle dünyanın ilgisini çekmekte hiç zorlanmıyor.

Danimarka’nın sempatik başkenti Kopenhag’dan Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’a doğru yapılan seyahatlerde en çok ilgi gören hava yolu şirketlerinden biri de Türk Hava Yolları oluyor. Siz de bu iki şehir arasında yapacağınız uçuş için uçak bileti sayfasını ziyaret ederek keyifli bir yolculuğa ilk adımı atabilirsiniz.


Kopenhag’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama üç direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlar Kopenhag Kastrup Havalimanı’ndan (CPH) başlayarak İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eriyor. Yolculuklarsa yaklaşık üç buçuk saat sürüyor. Yıl boyu devam eden seferlerin sayısında sezona bağlı bir değişiklik yaşanmıyor.

İstanbul, Türk Hava Yolları uçuşları için bir hub konumunda. Dolayısıyla bu iki şehir arasındaki uçuşlar, Kopenhag’dan yola çıkarak farklı destinasyonlara devam edecek yolcular tarafından da sıklıkla kullanıyor. Kopenhag kalkışlı uçak bileti sayfasını ziyaret ederek İstanbul aktarmalı gidebileceğiniz destinasyonları inceleyebilirsiniz.

Kalkış yeri: Kopenhag


Turkish Airlines Copenhagen Flights

Masallar dünyasını andıran bir İskandinav şehri olan Kopenhag, bölgenin refah seviyesi en yüksek kentleri arasında bulunuyor. Halkın ulaşım için genellikle bisikleti tercih ettiği Kopenhag’da birbirinden güzel çok sayıda turistik mevki bulunuyor. Özellikle renkli evleriyle hafızalarda yer etmiş liman bölgesi Nyhavn, şehri ziyaret eden turistlerden büyük ilgi görüyor. Nyhavn, binaların girişlerinde kafe ve restoran olarak hizmet veren keyifli işletmeleriyle de hemen her dönem oldukça hareketli bir bölge.

Dünyanın en ilgi çekici tema parklarından biri olan; genç, yaşlı ve çocuk demeden herkesin kendisi için bir eğlence bulabildiği Tivoli Park ise şehrin bir diğer popüler simgesi. Soğuk ve yağışlı aylarda kapalı tutulsa da yaz aylarında bu açığı kapatan Tivoli Park, şehrin en kalabalık noktaları arasında yer alıyor. Pek çok müzeye ev sahipliği yapan Kopenhag’da geçireceğiniz süre içinde dünya ve Viking tarihine göz atabileceğiniz Ulusal Müze’yi ziyaret edip Slotsholmen Adası’nda yer alan ve halen kraliyet ailesinin kullanımında olan Christiansborg Sarayı’nı görebilirsiniz.

Danimarka’nın turistik şehri Kopenhag’da hizmet veren Kopenhag Kastrup Havalimanı (CPH) özgün tasarımıyla ilgi çeken, yoğun trafiğe sahip bir havalimanı.

Kopenhag Kastrup Havalimanı’na (CPH) ulaşım:

Şehir merkezinden Kopenhag Kastrup Havalimanı’na (CPH) gitmek için metro, tren, otobüs ve taksi gibi birkaç ulaşım seçeneği mevcut.

Şehrin merkezi noktası Norreport’dan havalimanına gitmek için M2 numaralı metro ağını kullanabilirsiniz. Gündüz saatlerinde 4 dakikada bir hareket eden bu hat sizi yaklaşık 13 dakikalık bir yolculuğun sonunda havalimanının 3 numaralı terminaline ulaştıracak. Tivoli Park veya Merkez Tren İstasyonu’ndan binebileceğiniz trenler de hemen hemen 15 dakika içinde havalimanına ulaşıyor.

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için otobüs yolculuğunu tercih edenlere hizmet veren 5A otobüs hattı, hızından dolayı raylı sistemler kadar tercih edilmese de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Merkez Tren İstasyonu’ndan binebileceğiniz otobüslerle 30 dakika içinde havalimanına gidebilirsiniz.

Ayrıca Kopenhag’da herhangi bir noktadan binebileceğiniz ticari taksilere binerek de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Avrupa’nın en keyifli destinasyonlarından biri olan İstanbul, Türkiye’nin en büyük metropolü ve aynı zamanda en kalabalık kenti olarak öne çıkıyor. Coğrafi konumuyla iki kıtaya birden hakim olan şehir, tarih boyunca imparatorları birbirine düşüren güzelliği ve sahip olduğu binlerce yıllık mirasıyla her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Şehir yaşantısının hız kesmeden 24 saat devam ettiği metropolde yaşam, İstanbul Boğazı’nın iki yakası arasında süren tempoyla akıp gidiyor.

Yılın her günü sayısız etkinliğe sahne olan şehirde çok sayıda uluslararası festival, kongre, bienal ve zirve yapılıyor. Şehrin aldığı yüksek talebi daha da arttıran uluslararası çaptaki bu organizasyonlar dünyanın sayısız ülkesinden gelen izleyicilerin katılımıyla gerçekleşiyor. İstanbul Boğazı ve kıyılarında onu selamlayan tarihi yalıları, görkemlerini hala muhafaza eden Dolmabahçe Sarayı ve Topkapı Sarayı gibi ihtişamlı sarayları, mimari incelikleriyle insanı büyüleyen Sultanahmet Camii gibi eşsiz yapılarıyla İstanbul, anılarda unutulmaz bir yer ediniyor.

Tüm bu özellikleriyle İstanbul yıl boyu yoğun bir hava trafiğine sahne oluyor. Şehirde bu trafiğin yönetildiği iki uluslararası havalimanı var: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’dan Kopenhag kalkışlı İstanbul uçak bileti sahibi olan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkeziyle İstanbul Havalimanı (IST) arasında 35 km mesafe yer alıyor. İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaşmak için Havaist ve İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri şehrin birçok farklı noktasında rahatça havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca havalimanına taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.