Skip to main content

KOPENHAG TAHRAN UÇAK BİLETİ

Danimarka’nın başkenti Kopenhag, Vikinglerden günümüze popülerliğini korumayı başarmış bir şehir. Oresund Boğazı ile Kopenhag’ın muhteşem doğası bir araya geliyor ve ortaya son derece etkileyici bir güzellik çıkıyor. Rengarenk evlerin Orta Çağ havası yarattığı profiliyle sımsıcak bir görüntüye sahip olan bu İskandinav şehri, her yıl milyonlarca turiste hayallerinin tatillerini yaşatarak unutulmaz anlar sunuyor.

Danimarka’nın sempatik başkenti Kopenhag’dan İran’ın büyüleyici başkenti Tahran’a yapılan seyahatlerde Türk Hava Yolları uçuşları sıklıkla tercih ediliyor. Siz de iki şehir arasında sunulan uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir, Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklarından faydalanarak seyahatinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.


Kopenhag’dan Tahran’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 12 farklı uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşlar Kopenhag Kastrup Havalimanı’ndan (CPH) hareketle başlıyor ve İstanbul Havalimanı’ndaki (IST) aktarmanın ardından İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’nda (IKA) sona eriyor. Bazı uçuşlarda aktarma esnasında havalimanı değişikliği yapılması gerekebiliyor. Uçuş süreleri aktarmaya bağlı olarak 7 ila 29 saat arasında değişiyor. Sefer sayısında sezona bağlı bir değişiklik yaşanmıyor.

Türk Hava Yolları, İstanbul’da geçen aktarma süresinin 6 ila 24 saat arasında olması halinde şehrin turistik noktalarını görmenizi sağlayan Touristanbul hizmetini, yolcularına ücretsiz olarak sunuyor.

Kalkış yeri: Kopenhag


Turkish Airlines Copenhagen Flights

Kopenhag, İskandinav şehirleri arasında sempatik yapısı ve sıcak ortamıyla öne çıkıyor. Birbirinden sevimli cadde ve sokakları, binaları, rengarenk kafeleri ile görsel bir şölen sunan Nyhavn liman bölgesi şehrin en turistik yerlerinin başında geliyor. Kopenhag’ın en çok ilgi çeken mevkilerinden bir diğeri ise Tivoli Park. Burası aynı zamanda kentin en hareketli sosyal alanı. Zengin koleksiyonuyla ülke geçmişini aydınlatan Ulusal Müze, dünyanın en eskilerinden biri olan gözlemevi kulesi, keyifli mimarisiyle de ilgi çeken Rosenborg Kalesi de Kopenhag ziyareti sırasında mutlaka görülmeli.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da hizmet veren Kopenhag Kastrup Havalimanı (CPH) son derece yoğun bir hava trafiğini yönetiyor. Türk Hava Yolları’nın Kopenhag kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareketle yapılıyor.

Kopenhag Kastrup Havalimanı’na (CPH) ulaşım

Şehir merkezinde yer alan Norreport’dan havalimanına gidebilmek için M2 metro hattını kullanabilirsiniz. 4 dakikalık aralıklarla sefer yapan bu metro hattı ile 13 dakika içinde havalimanına gitmeniz mümkün. Tren seferlerini tercih eden yolcular Kopenhagen H Merkez Tren İstasyonu’ndan trene binerek 15 dakikalık bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşabilir.

Havalimanına otobüs ile gitmek isteyen yolcuların ise 5A numaralı otobüsleri kullanmaları gerekiyor. Bu otobüsler de yine Kopenhagen H Merkez Tren İstasyonu’ndan hareket ediyor ve 30 dakika içinde havalimanına varıyor. Ayrıca Kopenhag’ın her noktasından 7/24 binebileceğiniz taksilerle de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Tahran


Turkish Airlines Tehran Flights

Orta Doğu’nun popüler destinasyonlarından biri olan Tahran, bölgenin öne çıkan ülkelerinden İran’a başkentlik yapıyor. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleriyle ilgi çeken bu başkent, kendine has atmosferiyle de konuklarına keyifli bir tatil ortamı sağlıyor.

Dünyanın en zengin müzelerinden biri olan İran Ulusal Hazine Müzesi, sergilenen eserleriyle ve görkemli mücevherleriyle gören herkesin büyük beğenisini topluyor. İran’ın ve bu coğrafyanın en önemli arkeolojik eserlerine de ev sahipliği yapan Arkeoloji Müzesi ise Tahran’da tarih ve kültür gezilerini seven turistlerin ilk duraklarından biri oluyor. İran İmparatorluğu’nun ve Tahran’ın simgesi sayılan Azadi Kulesi ve Sadabad Sarayı ile Niavan Sarayı gibi çok sayıda görkemli saray da şehirdeki ilgi çekici diğer unsurlar arasında.

Tahran’da iki adet havalimanı bulunuyor. Mehrabad Havalimanı (THR) sadece iç hat uçuşlar için hizmet veriyor. Türk Hava Yolları’ndan Tahran uçak bileti satın alan yolcular İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na (IKA) iniş yapıyor.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezinden 55 kilometre uzaklıkta yer alan Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’nın (IKA) 1. katından binebileceğiniz metro ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 8 numaralı, kırmızı renkli metro ağı ile şehir merkezine gitmeniz yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Havalimanı çıkışından hareket eden ve şehir merkezine giden dolmuşları kullanarak da kentin merkezi noktalarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7/24 binebileceğiniz taksileri kullanarak şehrin dilediğiniz mevkiine devam edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.