Skip to main content

KUALA LUMPUR İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, aynı zamanda Asya’nın en keyifli şehirlerinden biri olarak turistlerden yoğun ilgi görüyor. Ekvatora yakın konumlu Malay Yarımadası’nda yer alan Kuala Lumpur; sahip olduğu doğal güzellikleri, çeşitli inanışlara ait olan tarihi tapınakları, görkemli gökdelenleri, devasa tema parkları ve kalabalık pazarlarıyla oldukça popüler bir destinasyon. Dahası kozmopolit yapısıyla da ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunuyor.

Malezya’nın popüler metropolü Kuala Lumpur’dan Türkiye’nin en güzel kentlerinden biri olan İstanbul’a yapacağınız yolculuklar için siz de hemen şimdi uçak bileti sayfasını ziyaret edebilir ve Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı dünyasından yararlanarak seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


Türk Hava Yolları tarafından Kuala Lumpur’dan İstanbul’a günde bir direkt uçuş düzenleniyor. Başlangıç noktası Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı (KUL) olurken inişler İstanbul Havalimanı’na (IST) yapılıyor. Uçuşlar yaklaşık 12 saat sürüyor. Yıl boyu devam eden seferlerin sayısında sezona bağlı değişiklikler görülmüyor.

Kalkış yeri: Kuala Lumpur


Turkish Airlines Kuala Lumpur Flights

Asya’nın kıymetli şehirlerinden biri olan Kuala Lumpur, renkli yapısı ve hareketli yaşantısıyla ilgi çeken büyük bir metropol. Dünyanın en yüksek gökdelenlerinden biri olan 88 katlı Petronas İkiz Kuleleri Kuala Lumpur’da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Şehrin en eski camisi olan Jamek Mescidi ve 421 metre yüksekliğindeki Menara Yayın Kulesi de simge yapılar arasında. Kuala Lumpur’un en merkezi yeri olan Merdeka Meydanı, çevresindeki tarihi yapılarla ilgi çekiyor. Hindular için ibadet merkezi olan Batu Mağaraları, renkli ve otantik atmosferiyle ilgi çeken Küçük Hindistan Mahallesi ve şehrin en keyifli açık alanı olan Perdana Botanik Parkı, Kuala Lumpur’un öne çıkan turistik destinasyonları listesini oluşturuyor.

Şehirde iki tane havalimanı bulunuyor: Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı (KUL) ve Sultan Abdul Aziz Şah Havaalanı (SZB). Türk Hava Yolları’nın Kuala Lumpur kalkışlı uçuşları, şehir merkezinin 50 kilometre dışında yer alan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’ndan (KUL) hareket ediyor.

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na (KUL) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için KLIA Ekspres trenlerini kullanabilirsiniz. Bu trenlerle yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla havalimanına ulaşmak mümkün. Aynı hatta sefer yapan ve yaklaşık 40 dakikada havalimanına ulaşan KLIA Transit Trenleri de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan seferler gece yarısına dek devam ediyor.

Havalimanı servisleri de şehir merkezinden havalimanına gideceklerin sıkça tercih ettiği toplu taşıma araçlarından biri. Siz de şehir merkezinden her yarım saatte bir hareket eden ve yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşan bu araçları kullanabilirsiniz.

Şehir merkezinden 7/24 binebileceğiniz taksiler vasıtasıyla da havalimanına ulaşmak mümkün. Araca binmeden önce ücret konusunda netleşmeniz, seyahat sonunda yaşanabilecek olumsuzlukları engelleyecek bir tedbir olabilir.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Asya’nın kıymetli şehirlerinden biri olan Kuala Lumpur, renkli yapısı ve hareketli yaşantısıyla ilgi çeken büyük bir metropol.

Dünyanın en yüksek gökdelenlerinden biri olan 88 katlı Petronas İkiz Kuleleri Kuala Lumpur’da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Şehrin en eski camisi olan Jamek Mescidi ve 421 metre yüksekliğindeki Menara Yayın Kulesi de simge yapılar arasında. Kuala Lumpur’un en merkezi yeri olan Merdeka Meydanı, çevresindeki tarihi yapılarla ilgi çekiyor. Hindular için ibadet merkezi olan Batu Mağaraları, renkli ve otantik atmosferiyle ilgi çeken Küçük Hindistan Mahallesi ve şehrin en keyifli açık alanı olan Perdana Botanik Parkı, Kuala Lumpur’un öne çıkan turistik destinasyonları listesini oluşturuyor.

Şehirde iki tane havalimanı bulunuyor: Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı (KUL) ve Sultan Abdul Aziz Şah Havaalanı (SZB). Türk Hava Yolları’nın Kuala Lumpur kalkışlı uçuşları, şehir merkezinin 50 kilometre dışında yer alan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’ndan (KUL) hareket ediyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST), şehir merkezine 35 km mesafede yer alıyor. Havaist otobüsleriyle Taksim, Beşiktaş, Yenikapı, Bahçeşehir ve Kozyatağı gibi şehir merkezindeki birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine İETT otobüslerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.