Skip to main content

LİZBON İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Portekiz’in başkenti Lizbon, Tejo Nehri’nin Atlas Okyanusu’na döküldüğü noktada yer alan, oldukça keyifli bir liman kenti. Bulunduğu konum itibariyle çok sayıda kültürü kendi birikimiyle harmanlamayı başarmış bu kent, ülkenin gülen yüzü olarak da turistik ilginin merkezi oluyor. Modern alışveriş duraklarıyla Baixa, tarihi eserleriyle öne çıkan Alfama ve hareketin dur durak bilmediği Bairro Alto şehrin popüler mevkileri arasında yer alıyor.

Tejo Nehri’nin iki kıyısını birleştiren köprüleri ve tepeler üzerinde yerleşmiş konumuyla Lizbon, ilk bakışta İstanbul’u anımsatıyor. Birbirini andıran bu iki şehir arasında yapılan seyahatler için Türk Hava Yolları yolcuların ilk tercihi oluyor. Siz de hemen şimdi uçak bileti sayfasını ziyaret ederek kendinize en uygun zaman için bir Lizbon-İstanbul seyahati planlayabilirsiniz.


Lizbon’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama iki direkt sefer yapılıyor. Bu uçuşlarda İstanbul Havalimanı (IST) iniş noktası olurken yolculuklar yaklaşık beş saat sürüyor. Sefer sayılarında sezona bağlı bir değişiklik yaşanmıyor; ancak saatlerinde ufak değişiklikler gözlenebiliyor.

Türk Hava Yolları’nın Lizbon-İstanbul uçuşları sene boyunca düzenli olarak devam ediyor ve yoğun ilgi görüyor. Bu hata gösterilen talebin bir kısmını da Lizbon’dan yola çıkıp İstanbul üzerinden aktarma yaparak Türk Hava Yolları’nın farklı bir uçuşuyla yoluna devam edecek yolcular oluşturuyor.

Kalkış yeri: Lizbon


Turkish Airlines Lisbon Flights

Sarı renkli nostaljik tramvayları, sokaklarında yankılanan Fado ezgileriyle ziyaretçilerinin hafızalarında silinmeyecek güzellikte izler bırakan Lizbon, dünyanın en renkli metropollerinden biri olarak değerlendiriliyor. Tarihinde çalkantılı dönemler görmüş bu güzel şehirde geçireceğiniz sürede, Vasco de Gama’nın anısına inşa ettirilen Belem Kulesi, Comercio Meydanı ve harika manzarasıyla konuklarını mest eden São Jorge Kalesi’ni mutlaka görmelisiniz. Mor çiçekli Jakaranda ağaçlarının ve duygusal, sıcak insanların şehri olan Lizbon, çok sayıda müze ve sanat galerisiyle de konuklarına keyifli ve dopdolu bir tatil vadediyor.

Lizbon Portela Havalimanı (LIS) ülkenin sahip olduğu hava trafiğinde hub görevini üstleniyor. Türk Hava Yolları’ndan Lizbon kalkışlı uçak bileti sahibi olanlar da yolculuklarına bu havalimanından başlıyor.

Lizbon Portela Havalimanı’na (LIS) ulaşım

Şehir merkezinden yalnızca 10 kilometre uzaklıkta bulunan Lizbon Portela Havalimanı’na (LIS) metro ile kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle yeşil metro hattına binip Alameda’da inmeniz ve ardından kırmızı renkli havalimanı hattına geçmeniz gerekiyor.

Havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular Comercio Meydanı, Liberdade, Cais do Sodre ile Entrecampos tren istasyonları ve Praça de Espanha bölgelerinden geçen araçları kullanabilir. Cais do Sodré'den havaalanına giden servis aracı sabah 07.45'te hizmet vermeye başlıyor.

24 saat hizmet veren taksiler de şehrin herhangi bir noktasından havalimanına ulaşmak için seçenekleriniz arasında bulunuyor.

Destinasyon: Istanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Avrupa ve Asya’yı buluşturan İstanbul, geçmişten bugüne taşıdığı sayısız eser ve doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Film sahnelerine set olmuş tarihi muhitleri, Arnavut kaldırımlı dar yokuşları, Boğaziçi’ne bakan cumbalı köşkleri ve yemyeşil ağaçlıklı korularıyla harika bir şehir İstanbul... Sizi bambaşka bir dünya ile tanıştıracak tarihi Pera ile asırlık Beyoğlu, üzerinde sıralanmış balıkçılarla Galata Köprüsü ve hemen altındaki keyifli balık lokantaları; şehrin sahip olduğu kimliğe dair küçük ipuçları. Osmanlı ve Türk mutfaklarından en güzel lezzetlerle tanışabileceğiniz popüler restoranları, dünyanın en önemli hazinelerini görebileceğiniz değerli müzeleriyle İstanbul, sene boyunca dur durak bilmeden ziyaretçi akınına uğruyor.

İstanbul bu yoğunluğa sahip olduğu iki havalimanıyla yanıt veriyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Lizbon kalkışlı İstanbul uçak bileti sahibi olan yolcular, Atatürk Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı ile şehir merkezi arasında 35 km bulunuyor.

Şehir merkezine ulaşımda taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri gibi farklı seçenekler mevcut. İstanbul Havalimanı’nda sizi bekleyen araç kiralama firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir alternatif arıyorsanız Havaist ve İETT otobüslerini kullanmak doğru bir seçim olur. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri rahat bir yolculuk vadediyor. Bu servislerle şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.