Skip to main content

LONDRA ANKARA UÇAK BİLETİ

2000 yıllık geçmişiyle Avrupa’nın en köklü şehirlerinden biri olan Londra, sahip olduğu bu özelliğiyle tüm dünyanın ilgisini çeken bir destinasyon. Başkent olarak İngiliz kraliyet ailesini de ağırlayan bu muhteşem şehir; tarihi eserler, görkemli saraylar, anıt ve meydanlarla karşıladığı konuklarını doğal güzellikleri ve hareketli yaşantısıyla büyülüyor. İçinden geçen Thames Nehri’nin iki yakaya ayırdığı Londra, mimari stilleriyle büyük beğeni alan çok sayıda köprü ile birbirine bağlanıyor. Asil görüntüsü ve inceliklerle dolu kültürü ise şehrin tekrar tekrar ziyaret edilmesinde önemli rol oynuyor.

İngiltere’nin tarihi başkenti Londra’dan Türkiye’nin başkenti Ankara’ya uzanan seyahatlerde yolcuların tercihi sıklıkla Türk Hava Yolları uçuşlarından yana oluyor. Siz de bu iki şehir arasında gerçekleştireceğiniz seyahatler için hemen şimdi uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir; konforlu ve güvenli bir yolculuğun keyfini sürebilirsiniz.


Londra’dan Ankara’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 20 farklı uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşların her biri İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) veya Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Hareket noktası olarak yine iki farklı seçenek mevcut: Londra Gatwick Havalimanı (LGW) ve Londra Heathrow Havalimanı (LHR). İnişlerse Ankara’daki tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’na (ESB) yapılıyor. Londra-Ankara uçuşlarında yolculuk süresi İstanbul’daki aktarmaya bağlı olarak değişiyor. Ancak ortalama bir aralık vermek gerekirse, 6 ila 10 saat arasında sürüyor. Uçak biletinizi alırken aktarma ve kalkış noktası gibi değişken ayrıntıları dikkatle inceleyip sizin için en uygun programı yapabilirsiniz.

İstanbul’da yapılan aktarmanın 6-24 saat arasında olması halinde Türk Hava Yolları, Touristanbul programını yolcularına ücretsiz olarak sunuyor. Bu fırsatla aktarma süresi gerçek bir keyfe dönüşüyor ve yolcular hızlı bir şekilde İstanbul’u keşfetme imkanı buluyor.

Kalkış yeri: Londra


Turkish Airlines London Flights

İngiltere’nin başkenti Londra, tarih ve doğal güzelliklerle çevrelenmiş harika bir şehir. Alt yapısı son derece güçlü olan bu büyük metropol; eğitim, sanat, kültür gibi kişisel gelişim konularında olduğu gibi ticaret, finans, teknoloji ve sanayi gibi ekonomik konularda da ülkenin en önde gelen şehri durumunda.

Şehri ikiye bölen Thames Nehri ve üzerinde sıralanan köprüler, nehrin kenarındaki London Eye isimli dev dönme dolap, asırlardır şehrin simgesi kabul edilen Big Ben ve kırmızı renkleriyle öne çıkan çift katlı otobüsler ile telefon kulübeleri, turistler için Londra’da en büyük çekimi yaratan simgelerin başında yer alıyor.

Londra’da havayolu trafiğinin yönlendiği altı adet havalimanı bulunuyor: Southend Havalimanı (SEN), City Havalimanı (LCY), Stansted Havalimanı (STN), Luton Havalimanı (LTN), Gatwick Havalimanı (LGW), Heathrow Havalimanı (LHR). Türk Hava Yolları’ndan Londra kalkışlı uçak bileti satın almak isteyen yolcular, Gatwick Havalimanı (LGW) ile Heathrow Havalimanı (LHR) arasından seçim yapabiliyor.

Londra Heathrow Havalimanı’na (LHR) ulaşım

Şehir merkezinden Londra Heathrow Havalimanı’na (LHR) ulaşmak için yolcuların öncelikli tercihi tren seferleri oluyor. Heathrow Express trenleri 05.00-23.30 saatleri arasında çalışıyor ve şehir merkezinde bulunan Paddington İstasyonu’ndan hareket ederek Heathrow Havalimanı’na (LHR) 15-20 dakika içinde ulaşıyor. Heathrow Connect hattında sefer yapan trenler de aynı güzergahı takip ediyor.

Havalimanına metro ile ulaşmayı tercih eden yolcular, koyu lacivert renk ile belirlenmiş olan Piccadilly metro hattını kullanabilir. Bu metro hattıyla yapacağınız yaklaşık bir saatlik bir yolculuk sonunda 1, 2 ve 4 numaralı terminallere ulaşmak mümkün. Diğer terminallere devam etmek için havalimanında ücretsiz çalışan geçiş trenlerini kullanabilirsiniz.

Heathrow Havalimanı’na ulaşmak için değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında otobüsler de bulunuyor. Victoria durağından hareket eden National Express isimli otobüslere binerek yaklaşık 50 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Tüm bu seçeneklerinizin yanı sıra Londra’nın her noktasından çevirebileceğiniz taksilerle de havalimanına gidebilirsiniz.

Londra Gatwick Havalimanı’na (LGW) ulaşım

Şehir merkezinden Londra Gatwick Havalimanı’na (LGW) gitmek için yolcular tarafından en çok tercih edilen vasıta Gatwick Express tren seferleri oluyor. 15 dakikada bir şehir merkezindeki Victoria durağından hareket eden tren, yarım saat sonunda Gatwick Havalimanı’na (LGW) ulaşıyor. Sabah 05.00’te başlayan seferler gece yarısına kadar devam ediyor.

Victoria İstasyonu’ndan saatte bir hareket eden Southern Railway trenleriyle de 45 dakikalık bir sefer sonunda havalimanına ulaşabilirsiniz.

Gatwick Havalimanı’na (LGW) gitmek için havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular ise Baker Caddesi’nden Easybus tabelalı otobüslere binebilir. 7/24 çalışan ve şehrin her noktasında binebileceğiniz taksiler de havalimanına ulaşımda değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

Destinasyon: Ankara


Turkish Airlines Ankara Flights

Türkiye’nin başkenti Ankara, ülkenin kalbinde, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Anadolu’nun bereketli topraklarında bulunan bu şehir hem tarım hem sanayi açısından oldukça verimli. Modern Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesine ve büyümesine sağladığı katkılarla öne çıkan Ankara, hem manevi değerler hem de tarihi mirasıyla ülkenin popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Şehrin geçmişinden bugüne en önemli simgelerinden biri olan Ankara Kalesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir bu muhteşem şehrin en çok ziyaret alan turistik simgeleri arasında başı çekiyor.

Ülkenin başkenti Ankara’da yoğun hava trafiğini yöneten tek havalimanı bulunuyor: Esenboğa Havalimanı (ESB). Türk Hava Yolları’ndan Ankara uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşım

Ankara Esenboğa Havaalanı’ndan (ESB) şehir merkezine gitmek için toplu taşıma hizmeti veren belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. 442 numaralı EGO otobüsleri, Esenboğa Havalimanı-Aşti-Kızılay hattında sefer yapıyor ve yolcuların öncelikli tercihi oluyor.

Havalimanı servisleri de en az EGO otobüsleri kadar popüler. Bu servisleri tercih eden yolcular, 19 Mayıs Stadyumu’na kadar gidebilir.

Bu seçeneklerin yanı sıra 7/24 binebileceğiniz taksileri veya havalimanından temin edebileceğiniz kiralık otomobilleri kullanarak a şehrin her noktasına konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.