Skip to main content

LONDRA İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İngiltere’nin başkenti Londra, romantizmde Paris ve Positano’nun en büyük rakibi olarak gösteriliyor. Bu şehirde pastel renkli evlerden şirin akşamüstü çaylarına, her daim objektiflere hazırlıklı sokaklarından şık restoranlarına kadar her detay görülmeye değer. Bu da dünyanın dört bir yanından turistin yılın her dönemi şehre akın etmesine yetiyor. Unutulmayacak anılar şehri Londra’dan masal kent İstanbul’a düzenlenen seferler de oldukça yoğun bir sirkülasyona sahip. Londra-İstanbul uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek güvenli, konforlu ve ayrıcalıklı bir yolculuk deneyimleyebilirsiniz.


Londra’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama sekiz uçuş gerçekleştiriliyor. Bu ortalama sayı yaz, kış değişmemekle birlikte tümü aktarmasız olarak düzenleniyor.

Londra-İstanbul arasında gerçekleştirilen Türk Hava Yolları uçuşları yaklaşık dört saat sürüyor. Her gün Heathrow Havalimanı (LHR) ve Gatwick Havalimanı’ndan (LGW) kalkan Türk Hava Yolları seferleri İstanbul Havalimanı’nda (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık iki bin beş yüz kilometre.

İstanbul, Türk Hava Yolları’nın yüzlerce uçuşu için önemli bir hub konumunda. Siz de Londra’dan yola çıkıp İstanbul’u aktarma noktası olarak kullanabilir, buradan Türk Hava Yolları’nın farklı bir uçuşuyla yolculuğunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kalkış Yeri: Londra


Turkish Airlines London Flights

Yağmur, gün batımı ve tarihi atmosferin bir araya geldiğinde ortaya çıkardığı en hoş görüntüleri misafirlerine sunan Londra, iki bin yıllık bir geçmişe sahip. Ayrıca iş seyahatleri ve sanat buluşmaları için de önemli bir merkez. Ancak Londra’yı yalnızca bu kadarla sınırlandırmak doğru değil. Şehirde yapılacak onlarca aktivite sizi bekliyor.

Londra; Southend Havalimanı (SEN), City London Havalimanı (LCY), Heathrow Havalimanı (LHR), Gatwick Havalimanı (LGW), Stansted Havalimanı (SEN), Luton Havalimanı (LTN) olmak üzere altı havalimanına ev sahipliği yapıyor. Bunlardan sadece dördü uluslararası uçuşlar için hizmet veriyor. Türk Hava Yolları’nın Londra kalkışlı uçuşları ise Heathrow ve Gatwick Havalimanları’ndan hareket ediyor.

Londra Heathrow Havalimanı’na (LHR) ulaşım;

Londra’nın 32 km batısında yer alan, şehrin en büyük havalimanı Heathrow Havalimanı’ndan her gün pek çok uçuş gerçekleşiyor. Havalimanına ulaşım için tren, metro, otobüs ve taksi gibi ulaşım araçları kullanabilirsiniz.

Havalimanına ulaşımın en hızlı seçeneği “Heathrow Express” adı verilen trenler. Bu ekspres trenler 15 dakikada merkezdeki Paddington Tren İstasyonu’ndan kalkarak havaalanına varıyorlar. Daha uygun fiyatlı bir alternatif arıyorsanız, “tube” olarak adlandırılan metro sistemini kullanabilirsiniz. Diğer havalimanı ulaşım aracı olan “National Express” otobüslerini tercih ederseniz de ulaşım trafik yoğunluğuna bağlı olarak 40 ila 80 dakika arası sürüyor.

Londra Gatwick Havalimanı’na (LGW) ulaşım;

Londra’nın ikinci büyük havalimanı olan Gatwick Havalimanı şehrin 45 kilometre güneyinde yer alıyor ve ulaşım konusunda yolcularına birkaç farklı alternatif sunuyor.

Havaalanına en hızlı ulaşım yolu, 15 dakikada bir hizmet veren hızlı trenler. Şehir merkezindeki Victoria Tren İstasyonu’ndan “Gatwick Exspress” isimli bu trenlere binerek otuz dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca “National Express” otobüsleri ile de havalimanına bir saat içinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmet veren “Easybus” otobüsleri ise havaalanı ulaşımının en ucuz yolu. Havalimanına ulaşımda bir diğer seçenek olan taksiler için de uzun yolculuk süresi ve doğru orantılı olarak artan ücret tarifesini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Mimar Sinan’ın eserleri ile donatılmış bir açık hava müzesi olan İstanbul’a her gün yüzlerce ziyaretçi akın ediyor. Surlarla çevrili semtleri, sarnıçlara ev sahipliği yapan yer altı güzellikleri ve eski ile yeninin buluştuğu görünümü onu tüm dünya şehirleri içinde eşsiz kılıyor. Dinlerin bir araya geldiği, kültürlerin kaynaştığı bu kent hakkında söylenecek çok şey var. İstanbul’un en güzel yerleri ise bilinenin çok ötesinde. Fenerbahçe Burnu ve anıt servileri, Adalar ve mimozaları, şehrin farklı noktalarına dağılmış korular ve ıhlamur ağaçları, Boğaziçi ve o güzelim mehtabı bu şehrin belki de en kıymetli hazineleri…

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Londra seferlerinde varış noktası olarak İstanbul Havalimanı (IST) ve daha az olmak üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) kullanılıyor. Dolayısıyla İstanbul uçak biletinizi alırken konaklayacağınız bölgeye göre iki havalimanı arasından bir tercih yaparak uçuşunuzu seçebilir; böylece trafikte yaşayacağınız zaman kaybını minimuma indirebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor ve ulaşım konusunda pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri gibi alternatifler mevcut. Toplu taşıma hakkında daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol edebilirsiniz. İstanbul Havalimanı’nda (IST) bulunan araç kiralama firmalarından İstanbul seyahatiniz süresince rahat edebileceğiniz bir araç kiralamanız mümkün olduğu gibi trafiğin yoğun olmadığı saatlerde taksileri de tercih edebilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 30 dakika sürüyor. Bu yolculuk 100-110 TL civarında tutuyor. Havalimanı servisleri ise rahat bir yolculuğun yanı sıra günün neredeyse her saati ulaşım imkanı tanıyor. Bu servislerle şehirdeki birçok noktaya ulaşmak oldukça kolay.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Londra-İstanbul hattında Türk Hava Yolları’na ait seferlerden birkaçı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) son buluyor. Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) şehir merkezine 40 km mesafede konumlanıyor.

Havalimanı servislerinin İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehrin iki farklı yakasında merkezi noktalar olarak kabul edilen Kadıköy ve Taksim seferlerini kullanarak istediğiniz yere rahatça ulaşabilirsiniz. Ayrıca belediye otobüsleri de Sabiha Gökçen Havalimanı’nı (SAW) tercih eden yolculara büyük kolaylık sağlıyor: SG-2 numaralı otobüsle Taksim’e, E-3 numaralı otobüsle 4. Levent’e, E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle ise Kadıköy’e ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.