Skip to main content

LONDRA TİFLİS UÇAK BİLETİ

2000 yıllık bir kent olan Londra, İngiltere’nin başkenti olarak son derece kalabalık bir şehir. Mevcut düzeniyle, içinde yaşayan Londralılara oldukça yüksek standartlarda yaşama imkanı sunan şehir, pek çok insanın hayallerini süsleyen bir düş adeta. Büyük meydanları, parkları, anıtları ve kraliyet ailesinin barındığı ihtişamlı saraylarıyla tarihi dokusunu koruyan kent, iş dünyasının nabzının attığı modern bir metropol aynı zamanda. Hem iş hem de turistik ziyaretlerin sene boyunca hiç azalmadan sürdüğü çok popüler bir şehir olan Londra, geleceğe yön veren kentler arasında da ön saflarda ilerlemeye devam ediyor.

Bu büyük İngiltere başkentinden, Asya’da öne çıkmayı başarmış bir kent olan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e yapılan seyahatlerde Türk Hava Yolları ayrıcalığını seçen yolcular, konforlu ve kaliteli seyahatin tadını çıkarıyor.


Londra’dan Tiflis’e Türk Hava Yolları tarafından günde 20 civarında uçuş alternatifi sunuluyor. Uçuşların tümü İstanbul üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşiyor. Yolculuk süresi ise bu aktarmaya bağlı olarak yedi ila 25 saat arasında değişiyor.

Türk Hava Yolları Londra-Tiflis uçuşlarında yolcular, iki farklı kalkış noktasından birini tercih edebiliyor. Londra Gatwick Havalimanı (LGW) veya Londra Heathrow Havalimanı’ndan (LHR) başlayan Türk Hava Yolları uçuşları yine seçiminize bağlı olarak İstanbul Havalimanı (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden aktarmayla Tiflis Havalimanı’na (TBS) iniş yapıyor. Uçak biletinizi alırken kalkış noktası ve aktarma detaylarını dikkatlice incelemeniz, size her açıdan avantaj sağlıyor.

Türk Hava Yolları ile yapacağınız Londra-Tiflis yolculuğunda, İstanbul’daki aktarma sürenizin 6 ila 24 saat arasında olması durumunda, Türk Hava Yolları’nın ücretsiz olarak sunduğu Touristanbul hizmetinden yararlanarak şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Kalkış yeri: Londra
İngiltere’ye başkentlik yapan Londra, bütün dünyanın yakından takip ettiği önemli bir metropol. İş hayatının hızla devam ettiği kent, şehrin içinde adım adım size eşlik eden doğal güzellikleri, tarihi değeri yüksek mimari eserleri, her noktasında sürekli devam eden kültür ve sanat etkinlikleriyle birlikte vazgeçilmez bir tutku adeta.

Sene boyunca oldukça yoğun bir trafiğe şahitlik yapan Londra, eğitim konusunda da bir hayli popüler. Özellikle dil eğitimi almak isteyenlerin birinci tercihleri arasında yer alan Londra, her kültür ve milletten yüz binlerce insanı misafir ederek eğitim konusundaki beklentilere mümkün olan en iyi şekilde cevap veriyor.

Londra’da havayolu ulaşımının sağlandığı altı adet havalimanı bulunuyor: Southend Havalimanı (SEN), City Havalimanı (LCY), Stansted Havalimanı (STN), Luton Havalimanı (LTN), Gatwick Havalimanı (LGW), Heathrow Havalimanı (LHR). Türk Hava Yolları Londra kalkışlı uçuşları Gatwick Havalimanı (LGW) ve Heathrow Havalimanı (LHR) üzerinden yapılıyor.

Londra Heathrow Havalimanı’na (LHR) ulaşım

Şehir merkezinden Londra Heathrow Havalimanı’na (LHR) ulaşımda en çok seçilen yol düzenli olarak çalışan tren seferleri oluyor. Heathrow Express trenleri, şehir merkezinde bulunan Paddington İstasyonu’ndan Heathrow Havalimanı’na (LHR) 15-20 dakikalık bir süre içinde ulaşım sağlıyor. Heathrow Connect hattındaki trenler de aynı güzergah ile fakat duraklarda yolcu alarak hizmet veriyor. Heathrow Connect trenlerine de Paddington’dan binebilirsiniz.

Havalimanına metroyla ulaşmayı tercih eden yolcular, şehir merkezinden Heathrow Havalimanı’na (LHR) giden koyu lacivert renkli Piccadilly metro hattını kullanabilir. Bir saat süren yolculukla havalimanının 1, 2, 4 numaralı terminallerine ulaşabilirsiniz. Diğer terminale gitmek için ücretsiz hizmet veren transfer trenlerini kullanabilirsiniz.

Otobüs seçeneğini tercih eden yolcular, Victoria durağından National Express otobüslerine binerek yaklaşık 50 dakika içinde havalimanına gidebilirler. Bu araçlar her yarım saatte bir hareket ederek sefer yapıyor.

Bunların yanında bireysel ulaşım için 7/24 çalışan taksilerden hizmet alarak dilediğiniz noktadan hareketle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Londra Gatwick Havalimanı’na (LGW) ulaşım

Şehir merkezinden Londra Gatwick Havalimanı’na (LGW) gitmek için en çok tercih edilen ulaşım yolu Gatwick Express trenleri. Her 15 dakikada bir hareketle Victoria durağından çıkan tren, yarım saat kadar süren bir seferle Gatwick Havalimanı’na (LGW) ulaşıyor.

Victoria İstasyonu’ndan her saat hareket eden ve bir diğer alternatif olan Southern Railway trenleri, 45 dakika süren seferle Gatwick Havalimanı’na (LGW) yolcu taşıyor. Havalimanı servisi kullanmak isteyen yolcular Baker Caddesi durağından Easybus servislerine binebilirler. Bunun yanında şehrin her noktasından binebileceğiniz taksilerle de Gatwick Havalimanı’na (LGW) ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

5. yüzyılda kurulmuş olan Tiflis, Tarihi İpek Yolu’nun da önemli kentlerinden biri olmuş ve değerini hep korumuş bir kent. Gürcistan’ın başkenti olan bu güzel şehir, Kura Nehri’nin iki tarafında uzanırken, ülkenin pek çok konuda önde gelen merkezi durumunda bulunuyor. Ekonomik gücünü ve yaptığı ticari ve endüstriyel faaliyetlerini, kültürel etkinliklerle destekleyen Tiflis, Gürcistan’ın finansal merkezi aynı zamanda.

Tiflis Havalimanı (TBS) şehirde uluslararası hizmet veren tek havalimanı ve merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım

Tiflis Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma hizmeti veren otobüsleri, tren seferlerini ve ayrıca bireysel hizmet alabileceğiniz taksileri kullanabilirsiniz.

37 ve 137 numaralı otobüs hatları, terminal çıkışından 15 dakika aralarla hareket ederek şehir merkezine gidiyor. Samgori, Avlabari, Özgürlük Meydanı, Rustaveli, Cumhuriyet Meydanı, Tamar Köprüsü rotasında sefer yapan araçlarla şehir merkezine yaklaşık bir saat içinde ulaşabilirsiniz.

Havalimanı çıkışındaki taksi durağından binebileceğiniz taksiler ile de şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün. Bunlara ilave olarak, havalimanından hareket ederek ana tren istasyonuna giden, sabah ve akşamüzeri olmak üzere günde sadece iki sefer yapan tren hattını da saatlerinizin uyuşması halinde kullanabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.