Skip to main content

LYON BEYRUT UÇAK BİLETİ

Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Lyon, ülkenin üçüncü büyük kenti. Tarihi değeri yüksek olan şehir aynı zamanda uzun yıllardır ipek üretiminin merkezi ve ülkenin gastronomi konusundaki en iddialı yeri olarak görülüyor. Fransız sinemasının efsane isimleri Lumiere kardeşlerin burada geliştirip büyüttükleri Fransız sinemacılığı, kendi stilinde büyük bir ekol olarak tüm dünyanın beğenisini alıyor. Tarihi dokusu incelendiğinde gözlenen büyüleyici detaylar, şehrin Rhone ve Saone Nehirleri arasındaki şiirsel görüntüsüyle birleştiğinde, Lyon olağanüstü bir güzellikle öne çıkıyor.

Avrupa’nın yüksek ekonomik seviyesi ve planlı şehirciliğiyle öne çıkan kenti Lyon’dan Orta Doğu’nun yenilenen liman kenti Beyrut’a uzanan seyahatinizde siz de kaliteli ve konforlu bir yolculuk için Türk Hava Yolları uçuşlarını seçebilirsiniz. Türk Hava Yolları’nın Lyon kalkışlı uçak bileti sayfasını inceleyerek, biletinizi hemen satın alabilirsiniz.


Lyon’dan Beyrut’a Türk Hava Yolları tarafından günlük olarak ortalama 10 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak yapılıyor. Yıl içinde mevsime bağlı olarak uçuş sayısında farklılıklar yaşanabiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından Lyon-Beyrut hattında yapılan uçuşların süresi, İstanbul’daki bekleme süresine bağlı olarak değişebiliyor. Uçuşlar ortalama olarak 7 ila 28 saat aralığında sürüyor. Avrupa’nın muhteşem kenti İstanbul’da geçireceğiniz aktarma süresini farklı bir deneyime çevirmek de mümkün. Aktarma süresinin 6 ila 24 saat arasında olduğu uçuşlarda, Türk Hava Yolları’nın yolcularına ücretsiz olarak sunduğu Touristanbul hizmetiyle, kenti hızlıca keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

Kalkış yeri: Lyon


Turkish Airlines Lyon Flights

Popülaritesi giderek artan Lyon, Rönesans akımının en yoğun etkilerinin gözlendiği alanlara ev sahipliği yapıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan şehrin tarihi bölgesi Eski Lyon (Vieux Lyon), Saone Nehri kenarındaki konumuyla şehrin öne çıkan noktaları arasında bulunuyor. Keyifli köprüleriyle siluetine hareket katan şehir, son derece ilgi çekici bir yer. Yıl boyunca çeşitli etkinlikler ve hareketli organizasyonlarla gündeme geliyor.

Fransız mutfağının en iddialı noktalarından biri olan Lyon, sahip olduğu muhteşem kafe ve restoranlarla, dünyanın her yerinden düzenlenen lezzet turlarına da ev sahipliği yapıyor.

Şehirde bulunan tek havalimanı olan Lyon Saint Exupery Havalimanı (LYS), şehir merkezine 25 kilometre mesafede yer alıyor.

Lyon Saint Exupery Havalimanı’na (LYS) ulaşım

Lyon Saint Exupery Havaalanı’na (LYS) ulaşmak için 15 dakikada bir hareket eden ve toplu taşıma hizmeti veren Rhonexpress hattını kullanabilirsiniz. Part-Dieu Lyon istasyonundan havalimanı yönünde hareket eden bu trenlere binerek yaklaşık yarım saat içinde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında kalan alternatifiniz olan taksiler, şehrin her noktasında 7/24 hizmet veriyor.

Destinasyon: Beyrut


Turkish Airlines Beirut Flights

Orta Doğu’nun parlayan yıldızlarından biri olan Beyrut, topraklarında süren iç savaş döneminden sonra hızla gelişerek bulunduğu bölgede günümüzün modern şehirleri arasında ön plana çıkmayı başarıyor. Akdeniz’deki konumuyla, farklı din, mezhep ve kültürlere sahip halkıyla, bombalanmış binaların çevresinde yeşeren parkları ve baştan inşa edilmiş modern caddeleriyle, tarihi ve sahip olduğu doğal güzellikleriyle gün geçtikçe daha popüler bir destinasyon olma yolunda ilerliyor. Lübnan’ın başkenti Beyrut, sahip olduğu 5000 yıllık tarihiyle yer aldığı Beyrut Nehri’nin kenarında, hızını hiç kesmeden gelişmeye devam ediyor.

Şehrin bir adet havalimanı bulunuyor. Refik Hariri Uluslararası Havalimanı (BEY) şehir merkezine yedi kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine ulaşım

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine ulaşmak için resmi bir toplu taşıma hizmeti verilmiyor. Havalimanından binebileceğiniz taksilerden şehir merkezine veya herhangi bir noktaya ulaşmak için hizmet alabilirsiniz.

Havalimanının dışından yolcu alan özel minibüsler de seçenekleriniz arasında bulunuyor. Durak sistemi olmadığından şoföre el işaretiyle inmek ve binmek istediğinizi belirtmeniz yeterli.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine konforlu ve sorunsuz bir ulaşım için, seyahatinizi planlama aşamasında bir transfer programı da yapmanız en doğru çözüm olabilir. Konaklama tesisinizden bu konuda hizmet veya öneri talep edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.