Skip to main content

MANCHESTER İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İngiltere’nin büyük şehirlerinden biri olan Manchester sanayi devriminin etkisinin en hızlı görüldüğü yerlerin başında geliyor. Bu nedenle ekonomik anlamda dikkat çeken bir şehir. Spor konusunda da oldukça başarılı; Manchester United ve Manchester City gibi dünyaca ünlü futbol kulüplerine ev sahipliği yapıyor. Üniversiteler ve lisan merkezleri sayesinde ise şehir nüfusu bir hayli genç ve dinamik, üstelik diğer şehir ve ülkelerden de sürekli göç alıyor. Bu nedenle son derece yoğun bir hava trafiğine sahip. Londra’ya trenle iki saat mesafede bulunan Manchester, Türk Hava Yolları uçuşları ile İstanbul’a sadece dört saat uzaklıkta yer alıyor.

Ülkeleri birbirine yakınlaştıran Türk Hava Yolları aracılığıyla Manchester uçak bileti sahibi olan yolcular, gerçek konfor ve hizmette kalite üstünlüğü ile seyahat yapmanın keyfine varıyorlar.


Günlük olarak, Manchester’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından iki direkt uçuş yapılıyor. İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleştirilen uçuşlar dört saatten biraz fazla sürüyor. Sefer sayısında mevsime bağlı bir değişiklik yaşanmasa da sefer saatlerinde küçük farklılıklar görülebiliyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık 3 bin 400 kilometre.

Manchester kalkışlı uçuşlar için İstanbul, aynı zamanda bir aktarma noktası görevi üstleniyor. Siz de Manchester-İstanbul hattındaki yolculuğunuzu farklı destinasyonlara ulaşmak üzere gerçekleştirebilirsiniz.

Kalkış yeri: Manchester


Turkish Airlines Manchester Flights

İngiltere’nin öncü kentlerinden Manchester oldukça ilgi çekici detaylara sahip bir şehir. Sanayi devrimine katılan ilk şehir olma niteliğiyle beraber, insan taşımacılığı için kurulan ilk demiryolu istasyonu da Manchester’ı işaret ediyor. Şehrin ilgi çekici kültür mekanlarından biri olan Bilim ve Sanayi Müzesi bu istasyonu da bünyesinde barındırıyor. Ayrıca atomun ilk kez burada parçalandığını ve dünyaya haber servis eden The Guardian’ın bu şehirde basıldığını da belirtmemek olmaz. Bilim, kültür, spor, sanat dallarında son derece ileri bir noktada olan Manchester, eskiden beri İngiltere’nin en çok talep gören şehirleri arasında. Rochdale Kanalı’nın açılması ile gösterdiği hızlı gelişim şehrin bugüne gelmesini sağlayan önemli bir diğer ayrıntı…

Manchester Havalimanı’na (MAN) ulaşım

Şehir merkezinden Manchester Havalimanı’na (MAN) gitmek için düzenli olarak 24 saat çalışan 43 numaralı Skyline otobüsleri tercih edebileceğiniz alternatiflerden biri. Trenle havalimanına gitmek isteyen yolcular Manchester Picadilly istasyonundan trene binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile havalimanına gidebilir. Skylink isimli yürüyen kaldırım sistemi ile üç terminal arasında geçiş yapabilirsiniz.

National Express isimli Manchester Havalimanı servislerini tercih ederek Victoria, New Moston gibi şehrin farklı noktalarından da havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksi ile günün her saati havalimanına hızlı bir şekilde gitmek mümkün.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul hem sanayi hem de finansal açıdan ülkenin merkezi durumunda. Sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri, stratejik konumu, kalabalık nüfusu ve çok uluslu şirketleriyle sürekli olarak göç ve ziyaret alan bu görkemli şehir, bağımlılık yaratıyor adeta... Her köşesinde rastlayabileceğiniz muhteşem kafeleri, deniz kıyısındaki lüks restoranları, Galata Köprüsü altındaki balıkçıları, iki kıta arasında gün boyu İstanbulluları taşıyan vapurları ve onlara eşlik eden martılarıyla sanat galerisinde sergilenen güzellikte bir tabloya benziyor.

Türk Hava Yolları’nın Manchester-İstanbul uçuşları, oldukça yoğun ilgi görüyor. Bu nedenle seyahat planınızı erken yapmanız avantaj sağlayabilir. Programınızı netleştirmek için İstanbul uçak bileti sayfasını inceleyerek rezervasyon yapabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Havalimanında indikten sonra şehir merkezine gitmek için birçok farklı seçeneği değerlendirebilirsiniz. Havaist ve İETT otobüsleriyle şehir merkezindeki birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgileri ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Havalimanında 7/24 aralıksız hizmet alabileceğiniz taksilerle istediğiniz yere ulaşmanız mümkün. İstanbul Havalimanı (IST) şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alıyor ve taksi ücreti yaklaşık 110 TL tutuyor. Dilerseniz havalimanında servis veren firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.