Skip to main content

MARSİLYA İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Fransa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Marsilya, uzun sahil şeridi, ulaşım ve ticari olarak her geçen gün gücünü artıran büyük limanları, güneşli sıcacık günleriyle çok popüler bir turizm merkezi. 2013 senesinde Avrupa Kültür Başkenti seçilen Marsilya, 2600 yıllık tarihiyle pek çok esere de ev sahipliği yapıyor.

Sıcakkanlı bir Akdeniz şehri olarak yorumlanabilecek Marsilya, samimiyetini zengin ve etkileyici mutfağı ile de birleştiriyor. Taze deniz mahsulleri, hamur işleri ve sebzelerle sentezlenen Marsilya yemekleri oldukça iştah açıcı. Mutfağıyla iddialı Akdeniz kentinden yine yeme-içme kültürüyle ön plana çıkan bir başka kent olan İstanbul’a yolculuk etmek isteyenler, Türk Hava Yolları’nı tercih ederek kalite ve konfordan taviz vermeksizin seyahat edebilirler. Marsilya kalkışlı uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir, dilerseniz İstanbul’dan aktarma yaparak dünyanın farklı noktalarına da yolculuk yapabilirsiniz.


Marsilya’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günlük bir adet direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuş İstanbul Havalimanı’na (IST) gerçekleştiriliyor. İki şehir arasındaki uçuşlar yaklaşık üç ila üç buçuk saat civarında sürüyor. Yaz aylarında sefer sayısı artıyor ve günlük uçuş sayısı ikiye çıkıyor.

Türk Hava Yolları Marsilya-İstanbul uçuşları yoğun ilgi görüyor, uçuş tarihinizden önce planınızı netleştirmek size avantaj sağlayabilir. Türk Hava Yolları İstanbul uçak bileti sayfasını inceleyerek birkaç adımda rezervasyonunuzu kesinleştirebilirsiniz.

Kalkış yeri: Marsilya


Turkish Airlines Marseille Flights

Fransa’nın keyifli liman kenti Marsilya, ülkenin üçüncü büyük şehri. Sahip olduğu liman avantajı sayesinde hızla gelişen ekonomisi ve tarihi değerleriyle Avrupa’nın popüler tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Şehirde yer alan onlarca müze, tarihi eser, kale ve bina görenleri kendine hayran bırakıyor.

Akdeniz kenarındaki uzun kıyıları ve 15’e yakın yat limanıyla gördüğü talep her yıl daha da artan Marsilya gerek turistik gerekse iş amaçlı oldukça yoğun sayıda ziyaret alıyor. Kenti gezen turistlerin en beğendikleri lokasyonlar ise Eski Liman bölgesi, Notre-Dame de la Garde Bazilikası ve Longchamp Sarayı oluyor. Ayrıca Prado Sahil Parkı keyifli bir dinlenme alanı olarak tercih ediliyor.

Marsilya Provence (Marignane) Havalimanı’na (MRS) ulaşım

Marsilya’nın tek havalimanı olan Marsilya Provence (Marignane) Havalimanı (MRS) şehrin 30 kilometre kadar uzağında yer alıyor. Marsilya-İstanbul uçuşu için havalimanına toplu taşıma araçlarıyla gitmek isteyen yolcular için otobüs ve tren alternatifleri mevcut.

Marsilya Tren Garı’ndan 20 dakikalık periyodlar ile hareket eden otobüslerle 20 dakikalık bir yolculuk sonunda havalimanına ulaşabilirsiniz. Tren hattını kullanarak havalimanına gitmek için de Marsilya Tren Garı’ndan hareket eden trenlere binmeniz gerekiyor. Yaklaşık yarım saat sürecek bir yolculuk sonrası Vitrolles Tren İstasyonu’nda inerek ücretsiz shuttle ile havalimanına geçebilirsiniz.

7/24 binebileceğiniz taksiler şehir merkezi-havalimanı arasında ulaşım için kullanılabileceğiniz bir diğer seçenek.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

İstanbul Türkiye’nin en gelişmiş ve modern şehri olmakla birlikte en önemli stratejik konumlarından birinde yer alıyor. Ülkenin iç denizi olan Marmara ve uluslararası deniz ticaretinde söz sahibi olan Karadeniz arasındaki geçişi sağlayan bir köprü durumunda. Bir ayağı Asya, bir ayağı Avrupa kıtasında olan; üç köprüsüyle dünyanın iki kıtasını birleştiren bu muazzam şehir gidip görenin bir daha vazgeçemediği bir sevda adeta.

Türk Hava Yolları’nın Marsilya-İstanbul uçuşları, düzenli olarak yapılıyor. Direkt planlanan bu uçuşlar oldukça yoğun ilgi görüyor. Dolayısıyla bu hatta uçak biletinizi satın almak için erken davranmalı ve fırsatları takip ederek avantajlı fiyatlarla uçma şansını kaçırmamalısınız.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz’e kıyısı olan Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST) şehre TEM ve E5 yollarıyla bağlanıyor. Aracı olmayanlar için de havalimanından şehre ulaşmak için birçok seçenek yer alıyor. Bunların arasında şehir merkezine 100-110 TL civarı tutan taksi; Taksim, Yenikapı, Beşiktaş Kadıköy, Kozyatağı şehir merkezinde birçok noktaya neredeyse günün her saati ulaşım sağlayan Havaist servisleri, İETT otobüsleri ve araç kiralama firmaları bulunuyor.

Şehir merkezine sadece 35 km uzaktaki İstanbul Havalimanı’ndan şehre ulaşım için bu seçenekler arasından dilediğinizi seçebilir, dilerseniz İETT sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.