Skip to main content

MİLANO TİFLİS UÇAK BİLETİ

İtalyan zarafetinin bir sonucu olarak modanın başkenti olarak anılan Milano; yaratıcı yönü zengin sanatçıların, Gotik mimari eserlerin, tarihi alışveriş merkezlerinin, göz alıcı müzelerin ve keyifli sanat etkinliklerinin bir araya geldiği muhteşem bir destinasyon. Bu gösterişli şehir; sanat, kültür, tarih dolu eğlenceli bir tatil arayan turistler tarafından yılın her dönemi büyük ilgi görüyor ve ülkenin en keyifli şehirleri arasında üst sıralarda yer alıyor.

İtalya’nın ilgi çekici tatil destinasyonu Milano’dan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e yapacağınız seyahatlerde Türk Hava Yolları güvencesiyle uçmak isterseniz, siz de hemen şimdi bu iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz.


Milano’dan Tiflis’e Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama 20 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden aktarmalı olarak yapılan bu uçuşlarda başlangıç noktası Milano Malpensa Havalimanı (MXP) iken iniş noktası Tiflis Havalimanı (TBS) oluyor. Aktarma sırasında iniş ve tekrar kalkış havalimanı değişikliği de görülebiliyor.

Milano-Tiflis arasında yapılan uçuşlarda süre İstanbul’da yapılan aktarmaya bağlı olarak değişiyor ve seferler 7-27 saat civarında sürüyor. Türk Hava Yolları, İstanbul’da gerçekleştirilen aktarma sırasında geçen süreyi yolcuları için keyifli bir molaya dönüştürmek için de elinden geleni ardına koymuyor. Siz de İstanbul’daki aktarma sürenizin 6 ila 24 saat arasında olması halinde şehrin en turistik noktalarını görme imkanı sağlayan Touristanbul hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Kalkış yeri: Milano


Turkish Airlines Milan Flights

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Milano, ülkenin hem tarihi hem de çağdaş metropolleri arasında bulunuyor. Alışveriş ve moda konusunda bir dünya markası olan kent, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de ilgi çekiyor. Yemyeşil parkların taze bir görüntü verdiği Milano’da hem Gotik mimarinin en çarpıcı örnekleri hem de modern yapılaşmanın eserleri bir arada yer alıyor.

Duomo di Milano yani Milano Katedrali, şehrin simgesi olarak 12 bin metrekareye yakın bir alanda yer alıyor. 500 yıllık bir inşaat sürecinin ardından ziyarete açılan bu görkemli bina, Avrupa’nın en büyük katedralleri arasında sayılıyor. Dünyanın en eski çarşısı olan Galleria Vittorio Emanuele II, hala alışverişin önemli bir noktası olurken La Scala adındaki tarihi opera binası kentin sanatla buluşma noktası olarak öne çıkıyor. Hem kale hem de müze kompleksi olarak popüler bir simge olan Sforzesco Şatosu, Milano’da görülmesi gereken yerler listesinin üst sıralarında bulunuyor.

Milano’da iki tane havalimanı mevcut: Milano Malpensa Havalimanı (MXP) ve Milano Linate Havalimanı (LIN). Türk Hava Yolları’nın Milano kalkışlı uçuşları Malpensa Havalimanı (MXP) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Milano Malpensa Havalimanı’na (MXP) ulaşım

Şehir merkezinden Malpensa Havalimanı’na (MXP) gitmek isteyen yolcuların öncelikli tercihi Malpensa Express isimli trenlerden yana oluyor. Cadorna ve Centrale’den hareket eden bu trenlerle havalimanının 1 ve 2 numaralı terminallerine ulaşabilirsiniz. Sonrasında terminaller arasında hizmet veren ücretsiz treni kullanarak havalimanının dilediğiniz noktasına gidebilirsiniz.

Malpensa Havalimanı’na (MXP) gitmek içine değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında metro da var. Cadorna’dan yarım saatte bir düzenlenen metro seferleriyle 40 dakika içinde havalimanında olabilirsiniz. Havalimanına otobüsle gitmek isteyen yolcular, Centrale’den 20 dakikada bir hareket eden otobüsleri kullanabilir. Bu şekilde yapacağınız yolculuk 40 dakika ila 1 saat civarında sürüyor. Bu otobüslerin yanı sıra yine Centrale’den kalkan havalimanı servislerinin de bulunduğunu unutmayın.

Toplu taşımadansa bireysel ulaşım şekillerini tercih eden yolcular ise şehrin her yerinden binebilecekleri taksilerle havalimanına konforlu bir şekilde ulaşabilirler.

Destinasyon: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

Gürcistan’ın başkenti Tiflis, ülkenin hem tarihi hem de en turistik şehri olarak popülerliğini giderek artırıyor. Kura Nehri’nin ikiye ayırdığı Tiflis; nehrin üzerindeki köprüleri, yöreye özgü lezzetli yeme-içme kültürü, tarihi mirası ve geçmişten günümüze güçlenerek gelişen kültürel değerleriyle günümüzde büyük bir ilginin de odağı oluyor.

Kafkas bölgesinin yemyeşil doğasıyla baştan çıkaran bu keyifli şehrin en önemli simgesi, kente hakim bir tepe üzerine kurulmuş olan Narikala, yani Tiflis Kalesi. Kalenin arkasında yer alan etkileyici Botanik Park, şehrin ilgi gören mevkileri arasında öne çıkıyor. Bir başka tepe olan Sololaki Tepesi’nden kenti izler gibi duran Gürcü Ana Heykeli de yine mutlaka görülmeli. Kentin ortasında bütün haşmetiyle yükselen ve mimarisiyle dikkat çeken Sameba Katedrali ise Gürcistan’ın en büyük katedrali olarak çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

Tiflis Havalimanı (TBS) şehrin hava trafiğine hizmet veren tek havalimanı ve şehir merkezinden 17 kilometre uzakta bulunuyor. Türk Hava Yolları’ndan Tiflis uçak bileti satın alanlar da bu havalimanına iniş yapıyor.

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine gitmek için otobüs, tren ve taksi gibi çeşitli seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Havalimanından binebileceğiniz 37 ve 137 numaralı otobüslerle Özgürlük Meydanı, Rustaveli Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Tamar Köprüsü gibi şehrin en merkezi noktalarına ulaşabilirsiniz. 15 dakika sıklıkla hareket eden trenlerle de şehir merkezine yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor. Ancak bu trenlerin yalnızca 08.45 ile 18.05 saatleri arasında hizmet verdiğini unutmamalısınız.

Havalimanı çıkışında yer alan taksi durağından 7/24 taksiye binebilir ve şehrin dilediğiniz noktasına konforlu bir seyahat yapabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.