Skip to main content

MOSKOVA ANTALYA UÇAK BİLETİ

Moskova, yüzlerce yıllık başkentlik serüveni, muhteşem yapıları ve tarih yazılan meydanları ile pek çok gezginin görülecek şehirler listesinde üst sıralarda yer alıyor. Kalabalık konusunda 11 milyonluk nüfusuyla İstanbul’la yarışan Moskova, bulunduğu konumun ulaşım seçenekleri avantajı ile de her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Senenin altı ayı karlar altında kalan Moskova ile en soğuk kış aylarında bile yağmur dışında yağış görmesi mucize olan Antalya arasında düzenlenen uçuşlar da yoğun ilgi görüyor. Akdeniz kıyısında yer alan Antalya, dilediğiniz türden bir tatilin hayalini kurabileceğiniz bir destinasyon. İsterseniz harika plajlarında deniz tatili yapabilir; isterseniz de antik kentlerinde tarih içinde bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Karadeniz’in en eski başkentinden Akdeniz’in en güneşli şehrine yapacağınız seyahatin planlarını netleştirip rezervasyon yapmak için Türk Hava Yolları Moskova kalkışlı uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz.


Moskova’dan Antalya’ya Türk Hava Yolları tarafından yaz aylarında günlük ortalama 4-5 direk uçuş düzenleniyor. Bunun dışında kalan zamanlarda yapılan seferler İstanbul Havalimanı (IST) veya Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşiyor.

Türk Hava Yolları tarafından Moskova-Antalya arasında yapılan direk uçuşlar üç buçuk saat civarında sürüyor. Aktarmalı uçuşlarda süre, aktarmaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor ve ortalama olarak 5 ila 12 saat arasında sürüyor.

Türk Hava Yolları ile yapacağınız İstanbul aktarmalı Moskova-Antalya yolculuğunda aktarma sürenizin 6 ila 24 saat arasında olması halinde, Türk Hava Yolları tarafından ücretsiz sunulan Touristanbul hizmetiyle bu güzel şehri daha yakında görebilirsiniz.

Kalkış yeri: Moskova


Turkish Airlines Moscow Flights

Dünyanın en kuzeyindeki metropol Moskova, yemyeşil bir şehir. Denize kıyısı olmasa da üzerinde kurulu olduğu Moskova Nehri şehrin bu konudaki açığını kapatacak nitelikte. Ülkenin pek çok konuda öncü olan şehri Moskova, eğitim konusundaki başarısını dünyaya kazandırdığı bilim insanları ile kanıtlamaya devam ediyor. Dünyada yapılmış olan en derin metro ağı ile sanatı birleştiren bu şehirde, her biri ayrı güzellikteki metro istasyonları arasında gezmek bile insanı büyülüyor.

Şehirde toplam dört uluslararası havalimanı bulunuyor: Sheremetyevo Havalimanı (SVO), Domodedovo Havalimanı (DME), Vnukovo Havalimanı (VKO) ve Zhukovsky Havalimanı (ZIA). Türk Hava Yolları Moskova-Antalya uçuşlarını Moskova Vnukovo Havalimanı (VKO) üzerinden gerçekleştiriyor.

Vnukovo Uluslararası Havalimanı’na (VKO) ulaşım

Moskova merkezin yaklaşık 30 kilometre uzağındaki Vnukovo Uluslararası Havalimanı (VKO), Moskova’da bulunan dört havalimanı içinde şehir merkezine en yakın olanı. Şehir merkezinden havalimanına gidecek yolcular için otobüs, tren ve taksi olmak üzere birkaç seçenek var.

Merkezden bineceğiniz metroyla Kievski Terminali’ne geçip buradan hareket eden “Aeroexpress” hattıyla havalimanına kadar gidebilirsiniz. Trenler karşılıklı olarak her yarım saatte bir hareket ediyor ve yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor. Erken saatlerden itibaren başlayan seferler gece yarısında son buluyor.

611 ve 911 numaralı otobüslerse Yugo-Zapadnaya, Troparyovo ve Salaryevo Metro İstasyonları ile Vnukovo Havalimanı (VKO) arasında hizmet veriyorlar. 15 dakika arayla yapılan seferler hemen hemen 45 dakika sürüyor. Bunlarla birlikte 7/24 hizmet veren taksilerle de hızlı bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Antalya


Turkish Airlines Antalya Flights

Türkiye’nin güneşli günleri hiç bitmeyen şehri Antalya, ülkenin en ilgi gören turistik destinasyonlarından biri. Sahip olduğu muazzam güzellikteki onlarca koy ve uzun deniz sezonuyla tatil için ilk akla gelen şehirlerin başında yer alıyor. Bununla birlikte sanayi, eğitim, sanat konusunda hızla gelişen ve popülerliğini artıran Antalya pek çok insana hayalini kurduğu yaşamı sunabilecek bir çeşitliliğe sahip.

Şehrin tek havalimanı Antalya Havalimanı da yıl boyunca yoğun trafiğe sahip ve şehir merkezine yalnızca 13 kilometre uzaklıkta.

Antalya Havalimanı’ndan (AYT) şehir merkezine ulaşım

Antalya Havalimanı’ndan (AYT) şehir merkezine ulaşmak için Antray, otobüs, havalimanı servisleri ve taksileri kullanabilirsiniz. Antray tercih eden yolcular, raylı sistem vasıtasıyla Meydan mahallesi üzerinden Fatih tarafına geçebilir. Fatih’ten yapılacak aktarma sonrası Expo’ya devam etmek de mümkün.

Antalya Belediyesi tarafından organize edilen otobüsler iki farklı rotayla hizmet veriyor. 600 numaralı hat Topçular, Mevlana, 100. Yıl Caddesi güzergahından şehir merkezine ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne devam ediyor. 800 numaralı hat ise Gürsu, Migros, Işıklar, Muratpaşa Belediyesi, Lara’dan geçerek şehir merkezine ulaşım sağlıyor.

Havalimanından hareket eden servislerle Serik üzerinden Gazi Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı, Otogar, Üniversite ve Atatürk Bulvarı’nı izleyerek 5M Migros’a kadar gidebilirsiniz. Kişisel bir seyahat tercihiniz varsa Antalya Havalimanı’nda (AYT) otomobil kiralama ofislerinden ve 7/24 hizmet veren taksilerden yararlanabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.