Skip to main content

MOSCOW HAVANA FLIGHT TICKET

Moskova, 950 yıllık başkentlik tarihini günümüz insanının çağdaş hayatına ustaca eklemeyi başarmış önemli bir model. Eğlence, turizm, eğitim, ulaşım, finans konularında Rusya’da öncü rol üstlenen şehir, sahip olduğu tarihi mirasla da son derece popüler bir destinasyon. Moskova Nehri kıyısında bulunan Moskova, ülkenin ve Avrupa’nın en kalabalık kentleri arasında yer alıyor.

Rusya’nın dünyaya dönük yüzü olan başkent Moskova’dan Karayipler’in sıcacık havası ve mutlu insanlarıyla ışıldayan başkenti Havana’ya yapılan seyahatlerde, Türk Hava Yolları uçuşları büyük ilgi görüyor. Siz de Türk Hava Yolları’nın Moskova kalkışlı uçak bileti sayfasını inceleyerek bu iki kent arasında yapacağınız yolculuğu kolayca planlayabilir; ayrıcalıklı seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.


Moskova’dan Havana’ya Türk Hava Yolları tarafından haftanın belirli günleri yaklaşık dört farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bunların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak yapılıyor. Yıl içinde uçuş sayısında mevsime bağlı olarak değişiklik yaşanabiliyor. Ayrıca bazı uçuşlar iki aktarmalı olarak İstanbul Havalimanı (IST) ve Panama City Tocumen Uluslararası Havalimanı (PTY) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Türk Hava Yolları tarafından Moskova-Havana arasında yapılan İstanbul Havalimanı (IST) aktarmalı uçuşların süresi, aktarmada geçen zamana bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Uçuşlar yaklaşık olarak 18 ila 36 saat arasında sürüyor. İki aktarmalı uçuşlarda ise yolculuk süresi 45 saati bulabiliyor.

Moskova-Havana seyahatinde, dünyanın en harika kentlerinden biri olan İstanbul’da geçireceğiniz aktarma süresinin 6 ila 24 saat arasında olması halinde Türk Hava Yolları’nın yolcularına ücretsiz olarak sunduğu Touristanbul hizmetinden yararlanabilir; kısa sürede şehrin en turistik noktalarını görme şansına sahip olabilirsiniz. Aktarma sürenizin 20 saat ve üzerinde olması halinde ise yine ücretsiz sunulan Stopover hizmetinden faydalanabilir; hem şehir turuna katılabilir hem de konaklama olanaklarından yaralanabilirsiniz.

Kalkış yeri: Moskova


Turkish Airlines Moscow Flights

Rusya’nın başkenti olan Moskova, son derece gösterişli bir şehir. Kalabalık nüfusu, hareketli hayatı, görkemli meydanları, göz alıcı parklarıyla öne çıkan bu güzel kent dünyanın en beğenilen metropolleri arasında bulunuyor. Hareketli iş dünyasıyla, uluslararası platformda ülkenin temsilcisi durumunda olan Moskova, ülkenin gelişen ve değişen yüzü olarak önemli bir göreve de hizmet ediyor.

Şehirde toplam dört adet uluslararası havalimanı bulunuyor: Sheremetyevo Havalimanı (SVO), Domodedovo Havalimanı (DME), Vnukovo Havalimanı (VKO) ve Zhukovsky Havalimanı (ZIA). Türk Hava Yolları’nın Moskova-Havana seferleri şehir merkezinin 30 kilometre dışındaki Vnukovo Uluslararası Havalimanı (VKO) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Vnukovo Uluslararası Havalimanı’na (VKO) ulaşım

Vnukovo Uluslararası Havalimanı’na (VKO) ulaşmak için otobüs, tren ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Otobüslerle havalimanına ulaşmak için merkezi metro istasyonlarından havalimanına sefer yapan 611 ve 911 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu hatlar Yugo-Zapadnaya, Troparyovo ve Salaryevo metro istasyonlarından hareketle havalimanına yolcu taşıyor. Seyahat yaklaşık 45 dakika sürüyor, araçlar 15 dakikada bir hareket ediyor.

Şehir merkezinden havalimanına metroyla ulaşmak için Kievski Demiryolu Terminali’nden hareket eden Aeroexpress trenlerini kullanabilirsiniz. Bu trenler havalimanına kadar sefer yapıyor ve gün boyu yoğun olarak hizmet veriyor. İki yönden karşılıklı yapılan seferler 45 dakika sürüyor ve yarım saatlik aralıklarla düzenleniyor.

Kişisel ulaşım seçeneği olarak kullanabileceğiniz taksiler ile de 7/24 havalimanına ulaşmak mümkün.

Destinasyon: Havana
Karayipler’in en büyük adası olan muhteşem ülke Küba’nın çok popüler başkenti Havana, hayatı eğlenerek yaşayan mutlu insanların şehri. Her saniye müzikle kucaklaşıp kendinizi dans ederken bulacağınız, güler yüzlü ve sımsıcak bir şehir… Tüm yolları eski Amerikan arabalarının kapladığı, göz alıcı Neo Klasik ve Art Nouveau binaların arasında gezebileceğiniz, puro fabrikalarını görebileceğiniz, Karayip kumsallarında vakit geçirebileceğiniz Havana, ülke tarihini aydınlatan heykel ve müzeleriyle de mutlaka görülmesi gereken bir destinasyon.

Türk Hava Yolları’ndan Havana uçak bileti satın alan yolcular, konforlu ve güvenli yolculuğun keyfini sürüyor. Uçuşlar şehrin tek havalimanı Jose Marti Uluslararası Havalimanı’nda (HAV) son buluyor.

Jose Marti Uluslararası Havalimanı’ndan (HAV) şehir merkezine ulaşım

Havana Jose Marti Uluslararası Havalimanı’ndan (HAV) şehir merkezine toplu taşımayla ulaşmak için ilk önce Terminal 2’nin önündeki Boyeros Bulvarı’na gitmek gerekiyor. Yolcular birkaç kilometrelik bu yol için otobüs servisi olsa da uzun aralarla geçtiğinden dolayı genellikle taksi kullanıyor. Boyeros Bulvarı’ndaki otobüs durağından P12 ve P15 numaralı otobüslerle şehir merkezindeki en popüler meydan olan Devrim Meydanı’na (Plaza de la Revolucion) ulaşabilirsiniz.

Ayrıca havalimanından şehir merkezine gitmek için havalimanında hizmet veren taksilerden de hizmet alabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.