Skip to main content

MOSKOVA HURGADA UÇAK BİLETİ

Avrupa’nın en kalabalık ikinci şehri ve Rusya’nın başkenti olan Moskova, mimarisinin yarattığı masalsı görüntüsü ile konuklarını adeta büyülüyor. Bu kalabalık ve hareketli şehir, içinden geçip giden Moskova Nehri, müthiş güzellikteki yemyeşil parkları, tarihi meydanlarıyla harika bir görselliğe sahip. Ülkenin hem üreten hem de geliştiren temel direklerinden biri olan Moskova, kurulduğu günden bugüne kadar korumayı başardığı tarihi yönüyle de tüm dünyanın ilgisini çekiyor.

Rusya’nın başkentinden Kızıldeniz’in popüler tatil merkezlerinden biri haline gelen Hurgada’ya yapılan seyahatlerde, Türk Hava Yolları uçuşları yoğun olarak tercih ediliyor. Siz de Afrika’nın parlak güneşiyle tanışabileceğiniz Hurgada seyahatiniz için Türk Hava Yolları’nın uçak bileti sayfasını inceleyerek tatil programınızı hemen yapabilirsiniz.


Moskova’dan Hurgada’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 15-20 adet uçuş alternatifi sunuluyor. Bunların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak yapılıyor. Yıl içinde uçuş sayısında mevsime bağlı olarak büyük bir değişiklik yaşanmıyor.

Türk Hava Yolları tarafından Moskova-Hurgada arasında yapılan İstanbul Havalimanı (IST) aktarmalı uçuşların süresi, aktarmaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor. İki şehir arasındaki yolculuğu 8 saat içinde de 96 saat içinde de tamamlamak mümkün. Bu tamamen İstanbul’da ne kadar vakit geçirmek istediğinize göre değişiyor. Eğer aktarmanızı uzunca tutarak İstanbul’daki vaktinizi avantaja dönüştürmek istiyorsanız, Türk Hava Yolları bu noktada da sizi yalnız bırakmıyor. Bekleme sürenizin 6 ila 24 saat arasında olması durumunda, Touristanbul hizmetinden ücretsiz olarak yararlanarak şehrin pek çok turistik noktasını hızlıca da olsa görme imkanına sahip oluyorsunuz. Aktarma süresinin 20 saat ve üzerinde olduğu durumlardaysa Türk Hava Yolları Stopover hizmeti ile fark yaratıyor ve yolcularına ücretsiz konaklama ve şehir turu gibi yüksek kalitede hizmetler sunuyor. Böylece İstanbul’daki aktarmanız keyifli bir molaya dönüyor.

Kalkış yeri: Moskova


Turkish Airlines Moscow Flights

Rusya’nın başkenti olan Moskova, Sovyet kültürünün izlerinin en çok gözlendiği şehirlerin başında geliyor. Her biri birbirinden haşmetli ve özgün mimari eserler, idari binalar ve saraylar ile muhteşem meydanlar şehrin kimliğini oluşturan keyifli ayrıntılar arasında. Dünyanın en eski ve en büyük metro ağlarından birine sahip olan Moskova’da duraklar da en az sokaklar kadar etkileyici, her biri birer sanat eserini anımsatıyor.

Şehirde dört tane uluslararası havalimanı bulunuyor: Sheremetyevo Havalimanı (SVO), Domodedovo Havalimanı (DME), Vnukovo Havalimanı (VKO) ve Zhukovsky Havalimanı (ZIA). Türk Hava Yolları’nın Moskova-Hurgada seferleri, Vnukovo Uluslararası Havalimanı (VKO) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Vnukovo Uluslararası Havalimanı’na (VKO) ulaşım

Vnukovo Uluslararası Havalimanı (VKO), Moskova şehir merkezinin 30 kilometre güney batısında yer alıyor. Bu havalimanı şehirde bulunan dört havalimanı içinde şehir merkezine en yakın olanı ve her yıl milyonlarca yolcuya hizmet veriyor.

Şehir merkezinden havalimanına gidiş için tren, otobüs ve taksi gibi seçenekleriniz bulunuyor.

Şehir merkezinden metro aracılığıyla 20 dakika kadar süren bir yolculukla Kievski Demiryolu Terminali’ne ulaşabilirsiniz. Buradan hareket eden Aeroexpress adlı tren hattı ile havalimanına kadar devam etmek mümkün. Sabah erken saatlerde başlayıp gece yarısına kadar devam eden seferler yaklaşık 40 dakika sürüyor. Bu seferler karşılıklı olarak yarım saatte bir yapılıyor.

Otobüs alternatifini kullanmak isteyen yolcular, havalimanı ile merkezi metro istasyonları arasında çalışan 611 ve 911 numaralı otobüsleri kullanabilir. Bu hatlar Yugo-Zapadnaya, Troparyovo ve Salaryevo metro istasyonları ile havalimanı arasında çalışıyor. 15 dakikada bir yapılan seferler yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Ayrıca 7/24 hizmet veren taksilerle de şehir merkezinden havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Hurgada


Turkish Airlines Hurghada Flights

Mısır’ın ikinci büyük şehri olan Hurgada, özellikle son yıllarda yapılan yatırımların ardından Kızıldeniz’in en popüler turistik destinasyonlarından biri haline geldi. Uzun sahil şeridi, harika bir deniz, gökyüzünde parlayan güneş ile birlikte farklılık arayışı olan konuklar için alternatif programlar da sunabilen şehir, tüm dünyadan yoğun ilgi görüyor. Kızıldeniz’de yer alan batıklar ve mercan resiflerini yakından görebileceğiniz dalış turları, çöl safarileri ve geceleyebileceğiniz bedevi köyleri Hurgada’nın konukları için hazırladığı sürprizlerden bazıları…

Moskova-Hurgada arasında yapacağınız yolculukta, başlıca kriteriniz konfor ve kalite ise Türk Hava Yolları’nın Hurgada uçak bileti sayfasını inceleyip size sunulan avantajlardan faydalanarak hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Hurgada Uluslararası Havalimanı’ndan (HRG) şehir merkezine ulaşım

Hurgada Uluslararası Havalimanı’ndan (HRG) yedi kilometre uzaklıktaki şehir merkezine ulaşmak için çok fazla alternatif bulunmuyor. Şehirdeki toplu taşıma hizmeti çok düzenli olmadığından seçenekleriniz taksiler ve minibüslerle sınırlı.

Taksiye binmeden önce fiyat konusunda kesinlikle anlaşıp gideceğiniz yeri de haritadan teyitleşmeniz sonradan yaşanabilecek aksilikleri engelleyecek bir tedbir olabilir.

Yolcu terminalinin hemen yanında bulunan duraklardan doldukça hareket eden minibüslerle de şehir merkezine ulaşmak mümkün.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.