Skip to main content

MOSKOVA VARNA UÇAK BİLETİ

Avrupa’nın en kalabalık ikinci şehri olan Moskova, turistik potansiyeliyle dünyanın her yerinden kendisine yönelen yoğun bir ilgiye sahip. Tam da bu yüzden yıl boyunca yüksek sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Tarihi meydanlarının görkemiyle örtüşen o büyüleyici atmosferiyle konuklarını etkileyen Moskova, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı son derece kozmopolit bir metropol.

Rusya’nın tarihi başkenti Moskova’dan Bulgaristan’ın Karadeniz kenarında yer alan sempatik ve eğlenceli tatil destinasyonu Varna’ya yapılan Türk Hava Yolları uçuşları her dönem talep alıyor. Siz de bu hatta harika bir seyahate başlamak için Türk Hava Yolları’nın rezervasyon sayfasını inceleyerek tatil detaylarını hemen şimdi netleştirebilirsiniz.


Moskova’dan Varna’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 4-5 adet uçuş seçeneği sunuluyor. Bunların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) aktarmalı olarak yapılıyor. Kış sezonu dışında kalan dönemlerde hem Ankara hem de İstanbul olmak üzere iki aktarmalı uçuşlar da gerçekleştiriliyor.

Türk Hava Yolları tarafından Moskova-Varna hattında yapılan İstanbul Havalimanı (IST) aktarmalı uçuşların süresi, aktarmaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Uçuşlar ortalama olarak 6 ila 28 saat civarında sürüyor.

Türk Hava Yolları ile yapacağınız bu yolculuk sırasında turistik bir metropol olan İstanbul’da geçecek olan aktarma süresini, harika bir molaya çevirebilirsiniz. Şehirde geçireceğiniz sürenin 6 ila 24 saat arasında olması halinde Türk Hava Yolları’nın ücretsiz sunduğu Touristanbul hizmetinden faydalanarak, keyifli bir İstanbul turuna katılabilirsiniz. Aktarma süresinin 20 saat ve üzerinde olduğu yolculuklarda ise Türk Hava Yolları’nın Stopover hizmetinden yararlanarak ücretsiz konaklama ve şehir turu paketinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kalkış yeri: Moskova


Turkish Airlines Moscow Flights

Tarihi ve turistik bir başkent olan Moskova, ülkenin geçmişinden bugününe geldiği noktanın hayat bulmuş hali gibi. Her sokağı, her meydanı, her parkı ve her binasıyla yaşayan bir müze görüntüsündeki bu şehir, ülkenin hem geçmişi hem de geleceği sayılıyor. Muhteşem mimari eserlerin yer aldığı kentte sanat ve kültür yaşamın en önemli enstrümanları olarak hayatın tam içinde bulunuyor. Her biri sanat eseri olan metro istasyonlarında, müzisyenlerin ustalığında yükselen çello sesiyle güne başlayıp Bolşoy Tiyatrosu’nda izlediğiniz canlı performanslarla kendinizi kaybedebilirsiniz.

Yılın her dönemi yoğun ziyaret alan bu harika başkentte bulunan havalimanlarının hepsi uluslararası uçuşlar için hizmet veriyor ve toplam dört adet havalimanı bulunuyor: Sheremetyevo Havalimanı (SVO), Domodedovo Havalimanı (DME), Vnukovo Havalimanı (VKO) ve Zhukovsky Havalimanı (ZIA). Türk Hava Yolları’nın Moskova kalkışlı uçuşları Vnukovo Uluslararası Havalimanı (VKO) üzerinden gerçekleşiyor.

Vnukovo Uluslararası Havalimanı’na (VKO) ulaşım:

Moskova şehir merkezinin 30 kilometre dışında yer alan Vnukovo Uluslararası Havalimanı (VKO), şehir merkezine en yakın olan seçenek. Merkezden havalimanına gitmek isteyen yolcular için seçenekler tren, otobüs ve taksi ile sınırlı.

Kievski Demiryolu Terminali’nden binebileceğiniz Aeroexpress trenleri, havalimanı ulaşımında en sık tercih edilen toplu taşıma aracı. Sabah erken saatlerde başlayıp gece yarısına kadar devam eden seferler, yarım saatte bir yapılıyor ve yolculuk 40 dakika sürüyor.

Otobüs kullanarak havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, 611 ve 911 numaralı otobüsleri kullanabilir. Bu araçlar Yugo-Zapadnaya, Troparyovo ve Salaryevo Metro İstasyonları ile havalimanı arasında sefer yapıyor. 15 dakika aralıklarla yapılan seferler 45 dakika civarında sürüyor.

Bunların yanı sıra, 7/24 hizmet veren taksilerle de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Varna


Turkish Airlines Varna Flights

Bulgaristan’ın keyifli tatil destinasyonları arasında ismi öne çıkan kentlerden biri olan Varna, Karadeniz kenarında bulunan konumuyla yıl boyunca yoğun ziyaret alıyor. Misafirlerine hem tarihi ve kültürel hem de deniz ve kumsal tatili sunabilen Varna, sahip olduğu yüksek sayıda üniversiteyle genç ve hareketli bir nüfusa ev sahipliği yapıyor.

Kurulduğu zamandan bugüne pek çok medeniyet tarafından sahiplenilmiş olan şehir, bu geçmişin izlerini taşıyan oldukça önemli tarihi eser ve doğal güzelliği bir araya getirerek dünyanın dört bir yanından turistleri karşılıyor.

Şehirde bir adet uluslararası havalimanı bulunuyor: Varna Havalimanı (VAR). Burası şehir merkezine 8 kilometre mesafede yer alıyor.

Varna Havalimanı’ndan (VAR) şehir merkezine ulaşım:

Varna Havalimanı’ndan (VAR) şehir merkezine ulaşmak için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Bunlar toplu taşıma hizmeti veren otobüs hatları, havalimanı servisleri ve taksiler.

Otobüslerle şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, 409 numaralı hattı kullanarak yaklaşık yarım saatlik bir seyahatin ardından şehir merkezine ulaşabilir. Havalimanından şehir merkezine yolcu taşıyan servisler de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Ayrıca 7/24 çalışan taksilerle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu yazı 09/09/2018 tarihinde hazırlanmıştır; sayfadaki bilgiler güncel olmayabilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.