Skip to main content

NEW YORK ATİNA UÇAK BİLETİ

Amerika’nın en kalabalık şehri, en hareketlisi ve en çok merak edilenlerinden biri aynı zamanda… Gökyüzüne varan gökdelenlerin kenti New York hem iş hem de eğlence hayatının kalbi sayılmakla birlikte son derece kozmopolit bir nüfusa da ev sahipliği yapıyor. Her kesimden insanın birlikte yaşayabileceğini ispat eden yaşantısıyla bir örnek teşkil eden şehir, her kültüre saygı gösteren bir yapıya sahip. Bu özelliğiyle pek çok gencin rüyalarını süsleyen New York, çağdaş dünyanın marka olmuş kentleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

ABD’nin bu büyük kentiyle Yunanistan’ın başkenti Atina’yı birbirine kavuşturan Türk Hava Yolları uçuşları, yoğun ilgi görüyor. Bu yolculukta Türk Hava Yolları’nın sunacağı avantajlardan faydalanmak için siz de hemen şimdi uçak bileti sayfasını ziyaret ederek biletinizi geç kalmadan satın alabilirsiniz.


New York’tan Atina’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 10 farklı uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı’ndan (IST) aktarmalı olarak gerçekleşiyor. Kış sezonunda uçuş sayısında küçük de olsa bir azalma görülebiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından New York-Atina arasında yapılan İstanbul Havalimanı (IST) aktarmalı uçuşların süresi, aktarmaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Uçuşlar 13 ila 32 saat arasında sürüyor. Türk Hava Yolları ile bu hatta yapacağınız yolculuk sırasında İstanbul’da geçireceğiniz aktarma süresini, keyifli bir fırsata çevirebilirsiniz. Şehirde aktarma için geçireceğiniz süre 6 ila 24 saat arasında olması durumda Türk Hava Yolları’nın yolcularına ücretsiz sunduğu Touristanbul hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aktarma süresinin 20 saat ve üzerinde olduğu koşullarda ise Türk Hava Yolları Stopover hizmeti ile yolcularına benzersiz bir jest yapıyor ve ücretsiz konaklama ile şehir turu imkanı sunuyor.

Kalkış yeri: New York


Turkish Airlines New York Flights

Dünyanın en popüler şehirlerinden biri olan New York, içinde bir arada yaşayan farklı toplulukların yarattığı kozmopolit yapısıyla da ilgi çekiyor. Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens ve Staten Island gibi belli başlı bölgelere ayrılan şehirde, Manhattan’ı diğer bölümlere bağlayan köprüler; birbirinden keyifli mimari detayları adeta büyülüyor. Empire State Binası, Central Park, Özgürlük Heykeli gibi önemli simgelerle anılan New York, eğitim ve kültür konusunda da ülkenin öncü şehirlerinden.

New York’ta hava trafiğini yöneten toplam üç tane havalimanı bulunuyor: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK), Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR), LaGuardia Havalimanı (LGA). Türk Hava Yolları’nın New York kalkışlı uçuşları John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndan (JFK) hareket ediyor.

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na (JFK) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Brooklyn ve Aşağı Manhattan bölgesinden binebileceğiniz A tren hattıyla Howard Beach istasyonuna ulaşıp ardından JFK AirTrain hattı vasıtasıyla havalimanına ulaşabilirsiniz.

Queens ve Midtown Manhattan’dan E treniyle, Brooklyn ve Aşağı Manhattan’dan da J ve Z trenleriyle, JFK AirTrain aktarması yapabileceğiniz Jamaica istasyonuna ulaşabilirsiniz. Long Island veya Brooklyn bölgesinden Long Island Penn istasyonuna giderek yine JFK AirTRain hattına aktarma ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren özel servisler, 24 saat çalışan taksiler ve şehir merkezinden havalimanı 5. Terminal yönüne transfer yapan otobüslerle de havalimanına ulaşmak mümkün.

Destinasyon: Atina


Turkish Airlines Athens Flights

Yunanistan’ın başkenti Atina, muhteşem doğası ve tarihi mirasıyla yılın 12 ayı yoğun ziyaret alan, harika bir tatil destinasyonu. Mitolojik efsanelerin de ev sahibi sayılan Atina, birbirinden kıymetli tarihi eserleri, enfes sahil şeridi ve insanın içini açan güzellikleriyle rüya gibi bir şehir. Hem deniz tatili hem de kültürel bir seyahat planı yapmak isteyen konukların sene boyunca sıklıkla ziyaret ettiği Atina, dünyanın her noktasından gelen turistlere keyifli bir tatil yaşatıyor.

Türk Hava Yolları'ndan Atina uçak bileti sahip olan yolcular, Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’na (ATH) iniş yapıyor.

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan (ATH) şehir merkezine ulaşım

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan (ATH) şehir merkezine gitmek için otobüs, metro ve taksi olmak üzere birkaç farklı seçeneğiniz bulunuyor.

Havalimanı çıkışında göreceğiniz otobüs durağından 15 dakikada bir kalkan X95 numaralı otobüslerle şehir merkezindeki Sintagma Meydanı’na gidebilirsiniz. Yolculuklar yaklaşık bir saat sürüyor. Aynı duraktan binebileceğiniz X93 numaralı araçla ise yine şehir merkezinde bulunan Kifissos Otobüs İstasyonu’na geçebilirsiniz.

Eğer planınız metro ile gitmekse, mavi hattın yaklaşık 25 dakikada bir hareket eden seferlerinden yararlanabilirsiniz. Bu hatla Sintagma Meydanı’na kadar gitmek mümkün. Şehir merkezine gitmek için bir diğer seçeneğiniz ise havalimanından binebileceğiniz taksiler.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.