Skip to main content

NEW YORK TİFLİS UÇAK BİLETİ

ABD’nin en dinamik şehirlerinden biri olan New York, yılın her dönemi çok büyük bir ilginin hedefinde. Tüm dünya tarafından yakından takip edilen bu kent, eğlencenin adresi olarak öne çıkıyor. Öte yandan kozmopolit nüfusuyla iş dünyasının da en hararetli yaşandığı metropollerin başında geliyor. Keyifli ve hareketli bir seyahat arayanların radarından eksik olmayan New York, ziyaretçilerine çok sayıda imkanı bir arada sunuyor.

ABD’nin merak uyandıran metropolü New York’tan Gürcistan’ın doğasıyla öne çıkan başkenti Tiflis’e yapılan yolculuklarda Türk Hava Yolları yoğun ilgi görüyor. Siz de Türk Hava Yolları’nın yolcularına sağladığı avantajlardan faydalanmak için hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


New York’tan Tiflis’e Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama 7 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor ve yolculuk süresi aktarmaya bağlı olarak 15 ila 32 saat arasında değişiklik gösteriyor. Bazı uçuşlarda İstanbul’daki aktarma sırasında havalimanı değişikliği yapılması gerekebiliyor.

Türk Hava Yolları’yla New York-Tiflis yolculuğunda aktarmada geçen süreyi, keyifli bir İstanbul turuna çevirebilir ve şehirde bir gece konaklayarak harika bir mola verebilirsiniz. Bekleme süresinin 6-24 saat arasında olduğu uçuşlarda şehrin turistik noktalarını görmenizi sağlayan Touristanbul hizmetinden; 20 saat ve üzerinde olduğu seferlerde ise hem bu şehir turunu hem de ücretsiz konaklamayı kapsayan Stopover hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kalkış yeri: New York


Turkish Airlines New York Flights

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük metropollerinden biri olan New York, Amerikan rüyasının en popüler destinasyonlarından biri olarak her yıl milyonlarca turist çekiyor. Son derece kozmopolit nüfusu ve farklı kültürleri bir arada barındıran yaşam tarzıyla örnek bir sentez yaratan şehir, günün her zamanı hareketli bir tempoya sahip.

New York’un merkezinde yer alan ada bölgesi Manhattan ve bu bölgeyi ana karaya bağlayan köprüler, şehrin sempatisini artıran ögeler arasında. Elindeki meşaleyle herkesin yakından tanıdığı dev Özgürlük Heykeli ise New York’un simgesi olarak kabul ediliyor ve ziyaretçilerin öncelikli olarak görmek istedikleri yerlerden biri oluyor. Çok sayıda etkinliğe merkez olan Central Park ise yılın her zamanı kalabalık ve eğlenceli bir sosyal alan olarak toplumu kaynaştırıyor.

New York’ta hava trafiğinin yönetildiği üç farklı havalimanı bulunuyor: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK), Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR), LaGuardia Havalimanı (LGA). Türk Hava Yolları’nın New York kalkışlı uçuşları John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK) üzerinden gerçekleştiriliyor.

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na (JFK) ulaşım

New York şehir merkezinden John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na gitmek için birkaç seçeneği değerlendirebilirsiniz. Yolcular tarafından en yaygın kullanılan seçenek, havalimanına ulaşan raylı ağlar oluyor. Brooklyn ve Aşağı Manhattan’dan hareket eden A trenlerini kullanarak Howard Beach istasyonuna gidebilir, buradan bineceğiniz JFK AirTrain hattıyla havalimanına ulaşabilirsiniz.

Queens ve Midtown Manhattan’dan hareket eden E treni ve Brooklyn ile Aşağı Manhattan’dan hareket eden J ve Z trenleriyle, yine havalimanına giden JFK AirTrain’e aktarma yapabileceğiniz Jamaica istasyonuna gidebilirsiniz.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında sefer yapan özel servisler de bulunuyor ve bu servisler havalimanının 5 numaralı terminaline ulaşım sağlıyor.

Tüm bu toplu taşıma alternatiflerinin yanı sıra şehrin dilediğiniz noktasından çevireceğiniz taksilerle de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Destinasyon: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis, tarihi eserleriyle de ilgi çeken keyifli bir Kafkas kenti. Hem idari merkez konumunda bulunan hem de ülkenin en çok talep alan tatil destinasyonu olan şehir, her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor.

Sovyet döneminin izlerini halen görebileceğiniz Tiflis, modernleşen yeni yapılarıyla günümüz ihtiyaçlarına uygun bir alt yapıya kavuşturulmuş durumda. Kentin içinden boydan boya akıp giden Kura Nehri ve yemyeşil doğa sayesinde Tiflis, adeta bir tabloyu andırıyor. Eski Şehir bölgesinde görebileceğiniz tarihi yapılar, kentin 5. yüzyıldan kalma kimliğini aydınlatıyor. Şehirdeki turistik simgelerin başında ise Narikala Kalesi geliyor. Tiflis’e tepeden bakan konumuyla son derece güzel bir manzaraya sahip olan kale, turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Altın kaplama kubbe detayıyla öne çıkan St. Trinity Katedrali ve Kura Nehri’nin üzerinde bulunan Meteki Köprüsü de Tiflis’te görülecek yerler arasında.

Şehrin hava trafiğini tek başına yöneten Tiflis Havalimanı (TBS) merkeze 17 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tiflis uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım için birkaç farklı seçeneğiniz bulunuyor. Havalimanı terminali çıkışından binebileceğiniz 37 ve 137 numaralı otobüslerle Samgori, Avlabari, Özgürlük Meydanı, Rustaveli, Cumhuriyet Meydanı, Tamar Köprüsü güzergahını takip ederek şehir merkezine gidebilirsiniz. 15 dakikalık aralarla yola çıkan bu araçlarla merkeze ulaşmak yaklaşık 1 saat sürüyor.

Havalimanı çıkışındaki taksi durağından binebileceğiniz taksilerle de şehrin dilediğiniz noktasına gidebilir, otomobil kiralama firmalarından araç temin edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.