Skip to main content

NEW YORK TİRAN UÇAK BİLETİ

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler destinasyonlarından biri olan New York; gökdelenlerin, özgürlüğün, çeşitliliğin, hareketin ve ihtişamın şehri olarak öne çıkıyor. Doğal güzellikleriyle birlikte kentin kozmopolit nüfusu ve hareketli sosyal yaşamı bir araya gelince oldukça büyük bir turistik çekim alanı yaratıyor. Bu sayede de her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca gezgine kucak açıyor.

Amerika’nın muhteşem metropolü New York’tan Arnavutluk’un ilgi çeken başkenti Tiran’a yapılan seyahatlerde Türk Hava Yolları uçuşları yolcular tarafından sıklıkla tercih ediyor. Siz de bu rotada yapacağınız seyahatlerde Türk Hava Yolları’nın konfor ve güvencesinden faydalanmak için hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti alternatiflerini inceleyebilirsiniz.


New York’tan Tiran’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Yolculuk süresi ise bu aktarmaya bağlı olarak 15 ila 32 saat arasında değişiyor.

Türk Hava Yolları, New York-Tiran yolculuğu sırasında İstanbul’daki aktarmada süresini harika bir fırsata çeviriyor. Aktarma süresinin 6 ila 24 saat arasında olduğu seferlerde kenti yakından görmenizi sağlayacak Touristanbul hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Aktarma süresinin 20 saat ve üzerinde olduğu seferlerde ise Stopover hizmeti ile Türk Hava Yolları’nın hediyesi olan ücretsiz konaklama ve şehir turu paketini değerlendirebilirsiniz.

Kalkış yeri: New York


Turkish Airlines New York Flights

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda yer alan New York, dünyanın en dinamik şehirlerinden biri. Binlerce sanat galerisi, çok sayıda müze ve yıl boyunca gerçekleştirilen sayısız etkinlikle pek çok alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanlarında da önder kentlerden biri olan New York, yılın her dönemi milyonlarca konuk ağırlıyor.

Bütün dünyanın tanıdığı Liberty Adası üzerindeki Özgürlük Heykeli, şehrin en önemli simgesi. Filmlere konu olmuş Empire State Binası ve kentin en güzel noktaları arasında yer alan Brooklyn Köprüsü de şehri yakından tanımak isteyen turistlerin ilk duraklarından oluyor. New York, kozmopolit yapısını gözlemleyebileceğiniz mahalleleriyle de oldukça ilgi çekici. Çin Mahallesi, İtalyan Mahallesi, Harlem, SOHO gibi birbirinden renkli ve farklı kültür mozaiklerini görebileceğiniz mahalleler, şehrin profilinin temel taşlarından biri olarak göze çarpıyor.

New York gibi büyük bir metropolün hava trafiğini yöneten üç farklı havalimanı bulunuyor: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK), Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR), LaGuardia Havalimanı (LGA). Türk Hava Yolları’nın New York kalkışlı uçuşları John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndan (JFK) hareketle gerçekleşiyor.

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na (JFK) ulaşım

New York şehir merkezinden havalimanına gitmek için birkaç seçeneği gözden geçirip size en uygun olanı değerlendirebilirsiniz. Bu noktada en fazla talep gören vasıtalar raylı sistemler oluyor. Brooklyn ve Aşağı Manhattan bölgesinden binebileceğiniz A tren hattıyla Howard Beach istasyonuna giderek ardından JFK AirTrain hattına aktarma yapmak suretiyle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Queens ve Midtown Manhattan’dan havalimanına gitmek için E treni ve Brooklyn ile Aşağı Manhattan’dan havalimanına gitmek içinse J ve Z trenlerini kullanabilirsiniz. Bu trenlerle Jamaica istasyonuna ulaştıktan sonra yine JFK AirTrain’e aktarma yapmanız gerekiyor. Long Island veya Brooklyn’den havalimanına gitmek içinse Long Island Penn istasyonuna gidip ardından JFK AirTrain hattına aktarma yaparak havalimanına ulaşmalısınız.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında sefer yapan havalimanı servisleri de bulunuyor. Ayrıca kentin her noktasından binebileceğiniz taksiler ve havalimanının 5 numaralı terminaline giden otobüsleri de değerlendirebilirsiniz.

Destinasyon: Tiran


Turkish Airlines Tirana Flights

Osmanlı tarafından kurulmuş şehirlerden biri olan Tiran, günümüzde Arnavutluk’un başkenti ve en büyük şehri olarak öne çıkıyor. Sahip olduğu çok sayıda tarihi eser ve önemli yapıyla kültür gezginleri için önemli bir destinasyon oluyor.

Tiran Kültür Sarayı, günümüzde çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklerden birine katılarak şehrin kültür-sanat ortamına tanıklık edebilirsiniz. Komünizm döneminde girilmesi yasak bölgelerden biri olan Blok Mahallesi de şehrin mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında bulunuyor ve o zamanlara inat günümüzde kentin en hareketli sosyal yaşam merkezi olarak kullanılıyor. Büyük Park adıyla bilinen ve yapay bir göl ile de renklendirilmiş yeşil alan Tiran Başkanlık Sarayı’na ve Aziz Procopius Kilisesi’ne ev sahipliği yapıyor. Milli Park statüsündeki Dajti Dağı, Botanik Bahçesi ve Hayvanat Bahçesi ise özellikle çocuklu ailelerin favori durakları arasında yer alıyor.

Tiran Uluslararası Havalimanı (TIA) şehir merkezinin 17 kilometre dışında yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tiran uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan (TIA) şehir merkezine ulaşım

Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan (TIA) şehir merkezine gitmek için en popüler yol Rinas Express isimli otobüs seferlerini kullanmak. Bu otobüsler 06.00–18.00 saatleri arasında sefer yapıyor ve saat başı hareket ediyor. Havalimanı ile Skenderberg arasında hizmet veren araçlara otopark alanından binebilirsiniz. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca havalimanından 7/24 taksiye binebilir veya kiralık araç temin ederek kentin dilediğiniz mevkiine doğru devam edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.