Skip to main content

NEW YORK ÜSKÜP UÇAK BİLETİ

ABD’nin en kalabalık şehri olan New York, ülkenin iş ve eğlence denilince akla ilk gelen metropollerinin başında geliyor. Çok kültürlü bir profile sahip olan şehir, bu çeşitlilikten ortaya çıkan görüntüsüyle muhteşem bir tablo oluşturuyor. Yaratıcılığın tetikçisi olan özgür yaşam stiliyle uzun yıllardır yüksek bir marka değeri olan New York, sunduğu sonsuz imkan ve keyifli hareketlilikle her yıl milyonlarca turisti kendisine çeken bir cazibe oluşturuyor.

Amerika’nın popüler metropolü New York’tan Makedonya’nın harika başkenti Üsküp’e yapılan uçuşlarda Türk Hava Yolları yoğun ilgi görüyor. Bu yolculukta Türk Hava Yolları’nın avantajlarından faydalanmak için iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini gözden geçirebilir, konforlu ve güvenli uçuşun tadını çıkarabilirsiniz.


New York’tan Üsküp’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşiyor. Uçuş sayısında sezona bağlı değişiklik görülmüyor ancak sefer saatleri yıl içinde farklı şekillerde düzenlenebiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından New York-Üsküp arasında yapılan uçuşların süresi, İstanbul’daki aktarmaya bağlı olarak 15 ila 32 saat arasında değişiklik gösteriyor. İstanbul’da yapılan aktarmada geçen süreyi keyifli bir şehir turuyla ilginç bir deneyime çevirmek için aktarma süresinin 6-24 saat arasında olduğu seferlerde Türk Hava Yolları’nın yolcularına ücretsiz sunduğu Touristanbul hizmetinden yararlanmayı düşünebilirsiniz. Aktarma süresinin 20 saat ve üzerinde olduğu seferlerde ise Stopover hizmetiyle bu şehir turuna ek olarak ücretsiz konaklama imkanından da faydalanabilirsiniz.

Kalkış yeri: New York


Turkish Airlines New York Flights

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda yer alan New York, tüm dünyanın tanıdığı bir şehir. Pek çok gezgin için Amerikan rüyasının da en büyük temsilcisi. Kalabalık ve sosyo-kültürel açıdan son derece kozmopolit bir nüfusa sahip olan kent, birbirinden popüler semtleriyle de ayrı ayrı ilgi çekiyor. Her biri markalaşmış isimler olan Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens ve Staten Island gibi önemli merkezlere ayrılan bu gösterişli şehirde günün her saati farklı bir etkinliğe rastlamak mümkün.

Yaşamın 24 saat hiç durmadan devam ettiği New York’ta, Manhattan ve ana kara arasında ulaşım sağlayan köprüler, mimari özellikleriyle kente hoş bir tarz katıyor. Şehrin nabzını tutabileceğiniz, çok sayıda alışveriş ve eğlence imkanı sunan bu bölge, turistlerin görülecek yerler listelerinde başı çekiyor. Empire State Binası ve Özgürlük Heykeli şehirle bütünleşmiş en önemli simgeler olurken, muhteşem bir hareket alanı sağlayan Central Park kentin en çok ziyaret alan mevkileri arasında yer alıyor.

New York’ta hava trafiğinin yönlendirildiği üç farklı havalimanı bulunuyor: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK), Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR), LaGuardia Havalimanı (LGA). Türk Hava Yolları’nın New York kalkışlı uçuşları John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndan (JFK) hareketle gerçekleştiriliyor.

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na (JFK) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. En yaygın kullanılan yöntem ise raylı sistemler. Brooklyn ve Aşağı Manhattan bölgesinden hareket eden A tren hattıyla Howard Beach istasyonuna gidebilir, ardından JFK AirTrain hattını kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Queens ve Midtown Manhattan’dan hareket eden E treniyle ve Brooklyn ile Aşağı Manhattan’dan hareket eden J ve Z trenleriyle, JFK AirTrain’e aktarma yapabileceğiniz Jamaica istasyonuna ulaşabilirsiniz. Long Island veya Brooklyn’den Long Island Penn istasyonuna gidip o noktadan JFK AirTrain hattına aktarma yaparak da havalimanına devam etmek mümkün.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren özel servisler, 7/24 binebileceğiniz taksiler ve şehir merkezinden havalimanının 5 numaralı terminaline hizmet veren otobüsleri de tercih ederek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Üsküp


Turkish Airlines Skopje Flights

Makedonya’nın başkenti Üsküp, Balkan seyahatlerinin en gözde destinasyonlarından biri. Gerek tarihi mirası gerekse de kültürel yapısıyla ilgi çeken şehir, yerel lezzetlerin öne çıktığı gurme turların da hedefinde yer alıyor.

Modern yaşam biçimiyle geleneksel Balkan kültürünün harika bir birleşimi olan Üsküp, doğal güzellikleriyle de konuklarına muhteşem bir tatil sunuyor. 1400’lü yılların başından itibaren, 500 yıl kadar Osmanlı hakimiyetinde kalan kent, tarihi binalarında da Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyor. Camiler, köprüler, han ve hamamlardan oluşan bu eserler tarih ve kültür gezilerinden hoşlanan turistlerin kentteki ilk durakları oluyor. Şehrin simgelerinden biri olan Üsküp Kalesi ile birlikte Davut Paşa Hamamı, Vardar Nehri üzerinde yer alan Taş Köprü ve Mustafa Paşa Camii kentin Osmanlı dönemi eserleri arasında öne çıkıyor. Üsküp Arkeoloji Müzesi ve Makedonya Ulusal Müzesi ise şehirdeki en önemli kültürel mekanlar arasında. Milenyum Haçı, Avrupa’nın en büyük haçı olarak Vodno Dağı üzerinde yer alıyor. Rahibe Teresa’nın anısına müze haline getirilmiş olan Rahibe Teresa Evi de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

Üsküp Uluslararası Havalimanı (SKP), kentin hava trafiğini tek başına yönetiyor. Türk Hava Yolları’ndan Üsküp uçak bileti alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Üsküp Uluslararası Havalimanı’ndan (SKP) şehir merkezine ulaşım

Üsküp Havalimanı’ndan (SKP) şehir merkezine ulaşmak için Vardar Express isimli havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Bu araçlar gün içinde toplam sekiz sefer yaparak havalimanı-şehir merkezi arasında yolcu taşıyor. Havalimanından binebileceğiniz araçlardan Capitol Mall, Uluslararası Otobüs Terminali ve şehir merkezindeki Holiday Inn Hotel duraklarında inebilirsiniz. Yolculuğun tamamlanması 40 dakikayı buluyor.

Tercihi taksi kullanmak olan yolcular, geliş terminali önündeki taksi durağından 7/24 taksi bulabilir. Sabit tarifeli seyahat yapan taksilere binmeden önce fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.