Skip to main content

OSLO DUBAİ UÇAK BİLETİ

Norveç’in başkenti Oslo, bin yıllık geçmişe sahip tarihi bir şehir. Kuzey Denizi’ne eşlik eden 100 kilometrelik sahil şeridi, muhteşem doğal güzellikleri ve kenti baştan sona sanatla dolduran çok sayıdaki eserle şehir, konuklarına görsel bir şölen sunuyor. Harika bir tatil için geniş bir seçenek yelpazesine sahip olması onu her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilen bir destinasyon olarak öne çıkarıyor.

Kuzey Denizi’nin sevimli kenti Oslo’dan Umman Denizi kıyısındaki Dubai’ye yapacağınız seyahatlerde uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu ve güvenli bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.


Oslo’dan Dubai’ye Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama beş farklı uçuş seçeneği sunuluyor. İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak yapılan bu uçuşlar, Oslo-Gardermoen Havalimanı’ndan (OSL) başlayarak Dubai Uluslararası Havalimanı’nda (DXB) sona eriyor. İstanbul’da yapılan aktarma sırasında havalimanı değişikliği söz konusu olabiliyor.

Oslo-Dubai seferlerinde yolculuk süresi aktarmaya bağlı olarak 8 ila 30 saat arasında değişiyor. Bununla birlikte aktarma sırasında geçen süre, Türk Hava Yolları’nın sunduğu farklı hizmetlerle hoş bir molaya dönüşüyor. 6 ila 24 saat arasında aktarma süresine sahip yolcuların ücretsiz olarak yararlanabildiği Touristanbul da bunlardan biri. Siz de önceden rezervasyon yaparak dahil olabileceğiniz bu turlarla şehrin en turistik noktalarını hızlıca keşfedebilirsiniz.

Kalkış yeri: Oslo


Turkish Airlines Oslo Flights

Norveç’in muhteşem doğasıyla büyüleyen başkenti Oslo, bir tarafında masmavi Kuzey Denizi, diğer tarafında yemyeşil bir dağlık araziyle çevrili. Gelişmiş yaşam standartlarıyla da pek çok insanın hayallerini süsleyen şehir; kültür, sanat ve eğitim konusundaki organizasyonları ve sosyal yaşamın hareketli temposuyla tüm dünyanın ilgiyle izlediği bir başkent.

Gösterişli mimarisiyle popüler olan Kraliyet Sarayı ile civarındaki idari binaları ve mimari eserleri görebileceğiniz Karl Johans Caddesi şehrin merkezi mevkileri arasında yer alıyor. Oslo’da organize edilen her türlü etkinlikte ev sahibi olan Opera Evi, tarihi simgeler arasında üst sıralarda yer alan Akershus, bölge geçmişine ışık tutan Viking Gemi Müzesi, heykelleriyle devleşen Vigeland Heykel Parkı ve Oslo Katedrali kentin görülmesi gereken yerler listesini oluşturuyor.

Oslo’da üç farklı havalimanı bulunuyor: Oslo-Gardermoen Havalimanı (OSL), Sandefjord Torp Havalimanı (TRF) ve Moss Rygge Havalimanı (RYG). Türk Hava Yolları’nın Oslo kalkışlı uçuşları Oslo-Gardermoen Havalimanı (OSL) üzerinden gerçekleşiyor.

Oslo-Gardermoen Havalimanı’na (OSL) ulaşım

Oslo şehir merkezinden havalimanına gitmek için ekspres hizmet veren trenleri kullanabilirsiniz. Oslo Merkez İstasyonu'ndan her 10 dakikada bir hareket eden Oslo S trenleri 20 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlıyor. 20 dakikada bir Drammen’den kalkan ve Nationaltheateret İstasyonu’nda duran trenlerle de havalimanına rahat ve konforlu bir seyahatle gidebilirsiniz.

Havalimanı servislerini tercih eden yolcular, merkezden hareket ederek 45 dakika içinde havalimanına transfer yapan araçları kullanabilir. Ayrıca 7/24 şehrin her noktasından binebileceğiniz taksilerle de havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: Dubai


Turkish Airlines Dubai Flights

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biri olan Dubai hem modern çizgisi hem de lüks hayatıyla Orta Doğu’nun en popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Küçük bir kasabadan muhteşem bir şehre dönüşen Dubai, büyük yatırımlarla çölün ortasında inşa edilmiş bir hayaller denizi gibi parlıyor.

Turizm yatırımlarının öncesinde balıkçılık ve inci ile geçimini sağlayan bölge, günümüzde yedi yıldızlı oteller, yapay adalar, görkemli alışveriş merkezleri ve gökyüzüne uzanan gökdelenlerle anılıyor. Dünyanın ses getiren alışveriş fuarlarına ev sahipliği yapan Dubai, tertemiz plajlarıyla da büyük ilgi görüyor. Çöl deneyimi ve su sporlarının bir arada bulunduğu kent, konuklarına harika bir tatilin kapılarını aralıyor. Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa, yerel yaşantının geçmişine tanıklık edebileceğiniz Dubai Müzesi, kıyı şeridinde yer alan Palm Jumeriah isimli suni ada bölgesi ve çeşitli tema parklar şehrin en popüler turistik destinasyonları arasında yer alıyor.

Dubai’de Al Maktoum Uluslararası Havalimanı (DWC) ve Dubai Uluslararası Havalimanı (DXB) olmak üzere iki havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’ndan Dubai uçak bileti satın alan yolcular Dubai Uluslararası Havalimanı’na (DXB) iniş yapıyor.

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) şehir merkezine ulaşım

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) şehir merkezine ulaşım oldukça kolay. Nitekim havalimanı şehir merkezinden yalnızca 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Dubai’de ekonomik bir alternatif olduğundan taksiler son derece yoğun kullanılıyor. Havalimanı çıkışında yolcu alan taksilerle şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Ayrıca terminal binasının çıkış kapısından yolcu alan toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Otobüsler Daira ve Bur Dubai bölgelerine gidecek yolcular için de iyi bir seçim. 401 numaralı otobüsler Dubai Havalimanı (DXB), Baniyas Caddesi ve Al Sabkha Otobüs Terminali üçgeninde yolcu taşıyor. 402 numaralı hat ise Dubai Havalimanı’ndan (DXB) Bur Dubai’deki Al Ghubabia Otobüs Terminali’ne gidiyor. Gold Souk Otobüs Terminali’ne gitmek için 11A, 11C, 64 numaralı otobüslere binebilirsiniz. 24 saat hizmet veren otobüslerin sefer aralıkları da oldukça kısa.

Metro kullanmak isteyen yolcular, 1 ve 3 numaralı terminallerden her 10 dakikada bir hareketle çalışan kırmızı hatlı metro seferlerini kullanarak şehir merkezine ulaşabilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.