Skip to main content

OSLO TAHRAN UÇAK BİLETİ

Norveç’in başkenti Oslo, tarihi bin yıl önceye dayanan geçmişiyle son derece etkileyici bir destinasyon. Kuzey Denizi kıyısında yer alan muhteşem güzellikteki başkent, ülkenin kültür ve sanat konularında öne çıkan ve çok sayıda uluslararası etkinlikle de bütün dünyanın ilgisini çeken bir Avrupa şehri. Sanatın yaşamın her anına hakim olduğu bu gösterişli başkent, konuklarını yılın her mevsiminde farklı bir güzellikle karşılayarak şaşırtıyor ve bu özelliğiyle de her yıl milyonlarca turist çekiyor. Norveç’in başkenti Oslo, tarihi bin yıl önceye dayanan geçmişiyle son derece etkileyici bir destinasyon. Kuzey Denizi kıyısında yer alan muhteşem güzellikteki başkent, ülkenin kültür ve sanat konularında öne Kuzey’in popüler destinasyonu Oslo’dan Orta Doğu’nun parlayan yıldızı Tahran’a yapılan seyahatlerde yolcular, Türk Hava Yolları konfor ve kalitesiyle yolculuk yapmayı tercih ediyor. Siz de iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir; Türk Hava Yolları ayrıcalıklarından yararlanarak seyahatlerinizi şekillendirebilirsiniz.


Oslo’dan Tahran’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama sekiz farklı uçuş seçeneği sunuluyor. İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak yapılan bu uçuşlar Oslo-Gardermoen Havalimanı’ndan (OSL) hareketle başlayarak İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’nda (IKA) sona eriyor. İstanbul’daki aktarma sırasında havalimanı değişikliği söz konusu olabiliyor.

Yolculuk süresi aktarmaya bağlı olarak değişiyor ve uçuşlar 8 ila 29 saat arasında sürüyor. Ancak Türk Hava Yolları yolcuları aktarma sırasında geçen süreyi Touristanbul hizmetiyle keyifli bir molaya dönüştürüyor. İstanbul’daki bekleme süresinin 6-24 saat arasında olması durumunda şehrin turistik noktalarını görmenizi sağlayacak Touristanbul hizmeti, ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Oslo


Turkish Airlines Oslo Flights

Norveç’in başkenti Oslo, Kuzey Denizi kenarındaki konumuyla eşsiz bir güzelliğe sahip. Bir yanındaki maviliğin diğer yanındaki görkemli dağlarla iç içe geçerek yarattığı etki, gören herkesi büyülüyor.

Tüm dünyanın yakından takip ettiği Oslo, gelişmiş alt yapısı ve yaşam standardıyla büyük bir beğeninin hedefinde. Şehri ziyaret eden konuklar, Kraliyet Sarayı’nı ve civarındaki idari binaların görkemli mimari inceliklerini inceleyerek turistik gezilerine başlıyor. Özellikle tarihi yapılarıyla ilgi çeken Karl Johans Caddesi, şehrin en hareketli noktalarından biri. Tarihin izlerini takip etmeyi seven konukların tercihi ise Akershus Kalesi ve Viking Gemi Müzesi’nden yana oluyor. Vigeland Heykel Parkı ise hem harika peyzajı hem de heykelleriyle ilgi çekerken Oslo Katedrali şehrin bir diğer simgesi olarak Oslo ziyaretlerinde mutlaka görülmesi gereken yerler listelerinde yer alıyor.

Oslo’da üç farklı havalimanı bulunuyor: Oslo-Gardermoen Havalimanı (OSL), Sandefjord Torp Havalimanı (TRF) ve Moss Rygge Havalimanı (RYG). Türk Hava Yolları’nın Oslo kalkışlı uçuşları Oslo-Gardermoen Havalimanı (OSL) üzerinden yapılıyor.

Oslo-Gardermoen Havalimanı’na (OSL) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için alternatifleriniz arasında yer alan ekspres trenleri kullanabilirsiniz. Oslo S hattı, Oslo Merkez İstasyonu'ndan hareket ile 20 dakika içinde havalimanına ulaşıyor. Ayrıca 20 dakikada bir Drammen’den hareket eden ve Nationaltheateret İstasyonu’na uğrayan trenlerle de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Havalimanına gitmek için banliyö trenlerini de değerlendirebilirsiniz. Bu trenlere binmek içinse Skien, Kongsberg veya Drammen istasyonlarına ulaşmanız gerekiyor.

Havalimanı servisleriyle seyahat etmek isteyenler, merkezden hareket ederek 45 dakika içinde havalimanına giden servis araçlarını kullanabilir. Ayrıca Oslo’nun her noktasından 7/24 binebileceğiniz taksilerle de en rahat şekilde havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: Tahran


Turkish Airlines Tehran Flights

İran’ın başkenti Tahran, ülkenin en büyük ve en kalabalık metropolü olarak öne çıkıyor. Genç nüfusun yoğun olduğu şehir, çağdaş ve ilgi çekici profiliyle de konuklarına daha çok özgürlük ve hareket alanı sunuyor. Meydanlarında yazılan tarihe şahitlik eden eski binalar, birbirinden güzel düzenlemelerle konukların favorisi olan parklar, müzeler ve saraylarla Tahran; her geçen yıl biraz daha büyüyen turistik bir cazibe ortamı yaratıyor.

İran İmparatorluğu’nun simgesi olan Azadi Kulesi, şehirdeki turistik gezilerin başlangıç noktası kabul ediliyor. Hem İslam hem de Sasani mimarisinin birlikte uygulandığı eserlerin iyi bir örneği olan kule, turistlerin beğenisini kazanıyor. Gülistan, Sadabad ve Niavan gibi çok sayıda sarayla da konuklarına gösterişli ve zengin koleksiyonlar sunan şehir, kültürel geziler yapmaktan hoşlanan gezginler için biçilmiş kaftan. Dillerden düşmeyen güzellik ve değerdeki mücevherlerin teşhir edildiği Ulusal Hazine Müzesi ile bölgenin geçmişini aydınlatan Arkeoloji Müzesi de tarihsever konuklardan yüksek puan alıyor.

Tahran’da iki adet havalimanı bulunuyor: Eski havalimanı Mehrabad, günümüzde yalnızca iç hat uçuşlar için kullanılıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tahran uçak bileti satın alan yolcular, şehre 55 kilometre uzaklıkta bulunan İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na (IKA) iniş yapıyor.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) şehir merkezine ulaşım

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’nın 1. katından binebileceğiniz metroyla rahat bir yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kırmızı renkli ve 8 numaralı bu metro hattı, yarım saat içinde Tahran merkezine gidiyor. Havalimanı çıkışında görebileceğiniz dolmuşlarla da şehir merkezine gidebilir veya 7/24 çalışan taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.