Skip to main content

PARİS BEYRUT UÇAK BİLETİ

Paris… Romantizmin başkenti, sanat ve kültürün nefes alabilen, yaşayan yüzü… Bu büyük metropol o kadar farklı bir enerjiye bürünmüş ki sanki herkesin içindeki mucizeyi dışarı çıkarabilecek bir güce sahip. Rahat, yaratıcı, şiirsel bir şehir burası; hareketli ve canlı aynı zamanda. Öte yanda ise Orta Doğu’nun şaşırtan başkenti Beyrut… Yaşadığı onca acıya rağmen her geçen gün biraz daha iyileşen, cıvıl cıvıl sokaklarıyla kendine hayran bırakan bir kent… İki şehir arasında yapacağınız yolculuklarda Türk Hava Yolları’nı seçerek kaliteli hizmet ve konforlu yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


Paris’ten Beyrut’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 20 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Uçuşlar İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak yapılıyor. Ayrıca bazı uçuşlarda yolcular İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) iniş yaptıktan sonra yolculuklarının ikinci adımı olan İstanbul-Beyrut uçuşu için havalimanı değişikliği yaparak Atatürk Havalimanı’na (IST) geçiş yapıyorlar. Dolayısıyla uçak biletinizi alırken seçtiğiniz aktarma havalimanına dikkat etmekte fayda var.

Paris-Beyrut sefer sayılarında sezonluk bir değişiklik olmuyor; ancak saatlerde küçük farklılıklar görülebiliyor. Türk Hava Yolları tarafından Paris-Beyrut arasında yapılan uçuşlarda süre, aktarmada geçen zamana bağlı olarak değişiyor. Uçuşlar yaklaşık 7 ila 20 saat civarında sürüyor.

Paris kalkışlı uçak bileti olan ve seyahatlerinde Türk Hava Yolları’nı tercih eden yolcular için aktarma süresi keyifli bir deneyime dönüşüyor. İstanbul’da yapılan aktarmanın süresi 6-24 saat arasında olan uçuşlarda yolcular Dolmabahçe Sarayı, Eminönü, Galata Kulesi, Taksim Meydanı gibi şehrin önemli turistik noktalarını görme imkanı sunan Touristanbul hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Kalkış yeri: Paris


Turkish Airlines Paris Flights

Fransa’nın başkenti olmasının yanında Avrupa’nın da en popüler şehirlerinden biri olan Paris kültür, sanat ve tasarım dünyasının nabzının attığı yer olarak görülüyor. Sanat akımlarının pek çoğunun hayat bulduğu, tarihi geçmişiyle de dikkat çeken Paris, pek çok çiftin tatil hayalleri kurduğu romantik bir kent aynı zamanda.

Hem klasik hem modern bir masal dünyası sunan bu harika metropol alışveriş tutkunlarından sanat aşıklarına kadar pek çok insanın beklentisine yanıt verebilen bir özelliğe sahip. Gerek iş gerek tatil gerek eğitim için dünya üzerindeki pek çok ülkeden talep gören Paris, bu ilgiyi çeşitli etkinlik ve festivaller ile sene boyunca canlı tutuyor.

Paris’te Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı (CDG), Orly Uluslararası Havalimanı (ORY) ve Beauvais Tillé Havalimanı (BVA) olmak üzere üç havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Paris-Beyrut uçuşları için hareket noktası ise Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı (CDG).


Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’na (CDG) ulaşım


Şehir merkezinden Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’na (CDG) ulaşmak için en sık tercih edilen yol banliyö trenleri, yani RER seferleri. Gare du Nord, Châtelet-Les Halles, Saint-Michel Notre-Dame, Lüksemburg, Port-Royal, Denfert-Rochereau ve Cité Universitaire’in de aralarında bulunduğu pek çok duraktan RER trenlerine aktarma yapabilirsiniz. Bu trenler havalimanında T2 ve T3 terminallerine ulaşıyorlar. Terminaller arasındaki transferler ise CDGVAL mekik trenleriyle ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Ayrıca şehir merkezindeki Opera Garnier’den hareket eden servislerle de havalimanındaki bütün terminallere ulaşım hizmeti alabilirsiniz. Yine merkezden yola çıkan 350 ve 351 numaralı otobüs hatları ile havalimanına gitmek mümkün. 350 numaralı hat Gare de L’est durağından, 351 numaralı hat ise Nation durağından hareketle havalimanına ulaşıyor.

7/24 şehrin her noktasından hizmet alabileceğiniz taksiler, havalimanına gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek.

Destinasyon: Beyrut


Turkish Airlines Beirut Flights

Bulunduğu coğrafyanın parlayan yüzü olan Beyrut, Akdeniz kenarında bir liman kenti. İç savaş döneminden sonra pek çok toplumun birlikte yaşayarak ayağa kaldırmayı başardığı kentte hüküm süren farklı kültürler, birbirlerine karışarak ortaya farklı bir mozaik çıkarıyor.

Pek çok sokağında bombalanmış binaların hala var olduğu Beyrut’ta modern hayatın getirdiği yenilikçi bakış açısı da her gün daha fazla belirginleşiyor. Şehri ziyaret eden konuklar, Orta Doğu’da karşılarına çıkan bu eşsiz tarihi mirası ve doğal güzellikleri büyük bir keyifle geziyor. Güvercin Kayaları, Bekaa Vadisi ve Baalbek Harabeleri fotoğraf severlerin mutlaka görmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. Eski haçlı kilisesi El Ömer Camii, St. George Yunan Ortodoks Katedrali gibi dini merkezler de mutlaka görülmesi gereken noktalardan. Sahil boyunca rastlayacağınız modern kafe ve restoranlarda dinlenip deniz manzarası eşliğinde geleneksel lezzetleri deneyebileceğiniz Corniche mahallesi de turistlerin beğendikleri cazibe merkezleri arasında başı çekiyor.

Şehirde tek havalimanı bulunuyor. Refik Hariri Uluslararası Havalimanı (BEY) şehir merkezine oldukça yakın konumu ile uluslararası standartlarda hizmet veriyor.


Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine ulaşım


Şehir merkezine sadece yedi kilometre mesafede yer alan Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) merkeze gitmek için taksi veya kendi aracınız dışındaki tek alternatifiniz özel taşıma şirketleri.

Taksiler 7/24 hizmet veriyor ve terminalden yolcu alarak şehir merkezindeki istediğiniz noktaya transfer hizmeti veriyor.

Toplu taşıma seçeneği sunan özel minibüsler havalimanının dışından hareket ediyor. Durak sistemi olmadığı için seslenerek veya el işareti ile şoförü uyarıp istediğiniz yerde inebilirsiniz.

Kalacağınız otelin transfer hizmeti olup olmadığını rezervasyon sırasında kontrol etmek de faydalı olacaktır. Böyle bir hizmet yoksa da ulaşım sorunu yaşamamak için diğer alternatifiniz rezervasyonlu olarak transfer hizmeti veren özel firmalar oluyor. Otelinizden çalıştıkları özel transfer hizmeti veren firmanın irtibat bilgilerini isteyebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.