Skip to main content

PARİS TAHRAN UÇAK BİLETİ

Avrupa’nın en romantik başkentleri arasında hep baş sıralarda olan Paris, görenleri büyüleyen haklı bir üne sahip. Bu şehrin sokaklarında, meydanlarında ve parklarında bambaşka bir duygu hakim. Bu da ziyaretçilere direkt olarak yansıyor. İran’ın başkenti Tahran da benzer bir ahenkle misafirlerini karşılıyor. Bir tarafta modern hayat diğer tarafta Eski şehir bölgesi ile Tahran, gören herkeste iz bırakan bir şehir. Avrupa’nın merkezi Paris’ten Ortadoğu’nun hüzün ve ümidi birlikte yaşatan şehri Tahran’a doğru yapacağınız yolculuklarda Türk Hava Yolları ayrıcalığını yaşamak için uçuş fırsatlarını inceleyebilir ve rezervasyonunuzu birkaç adımda tamamlayabilirsiniz.


Paris’ten Tahran’a Türk Hava Yolları tarafından her gün düzenli bir program ile ortalama 20 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşlar İstanbul’da bulunan iki uluslararası havalimanı üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Genellikle İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarma yapılıyor ancak az sayıda uçuş için Sabiha Gökçen Havalimanı da (SAW) aktarma noktası olarak kullanılabiliyor.

Seferlerde mevsime bağlı bir azalma olmasa da sefer saatlerinde küçük farklılıklar görülebiliyor. Türk Hava Yolları tarafından Paris-Tahran arasında yapılan uçuşların süresi, aktarmaya bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Uçuşlar ortalama 8 ila 25 saat arasında sürüyor. Aktarma noktasında, iniş havalimanı ile tekrar hareket havalimanı farklılık gösterebiliyor.

Türk Hava Yolları ile uçan yolcular için aktarma sırasında geçirilen süre gerçek bir keyfe dönüşüyor. İstanbul’da yapılan aktarmanın süresi 6 ila 24 saat arasında ise Touristanbul programı ile şehri keşfedebilirsiniz. Üstelik bu ayrıcalıklı hizmet Türk Hava Yolları yolcuları için ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Paris


Turkish Airlines Paris Flights

Tüm dünyanın izlediği moda ve sanat akımlarına ilham veren Paris, aynı zamanda tarihi değeriyle de büyük ilgi görüyor. Dünyanın en meşhur caddesi olan Champ- Elysées’de dolaşıp alışveriş yapmak, lüks mağazaları gezmek, Eyfel Kulesi ile poz vermek için bile her gün binlerce insan Paris’e gidiyor.

Bu hareketli ve yüksek talep gören şehirde toplam üç havalimanı bulunuyor: Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı (CDG), Orly Uluslararası Havalimanı (ORY) ve Beauvais Tillé Havalimanı (BVA). Türk Hava Yolları’nın Paris - Tahran uçuşları, şehirdeki Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’ndan (CDG) hareket ediyor.

Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’na (CDG) ulaşım

Şehir merkezinden Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’na (CDG) hareket eden RER tren hattı Gare du Nord, Châtelet-Les Halles, Saint-Michel Notre-Dame, Lüksemburg, Port-Royal, Denfert-Rochereau ve Cité Universitaire duraklarından geçerek havalimanındaki T2 ve T3 terminallerine gidiyor. Bu terminallerden T1 terminaline gitmek için ücretsiz ring seferi yapan CDGVAL mekik trenini kullanabilirsiniz.

Opera Garnier’den hareket eden havalimanı servisleriyle de tüm terminallere transfer hizmeti alabilirsiniz. Merkezden hareket eden 350 ve 351 numaralı otobüs hatları da havalimanına ulaşım konusunda sık tercih edilen seçenekler arasında. 350 numaralı otobüs Gare de L’est durağından, 351 numaralı otobüs ise Nation durağından yola çıkarak havalimanına ulaşıyor.

7/24 hizmet alabileceğiniz taksi seçeneğini de değerlendirerek hızlı ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Destinasyon: Tahran


Turkish Airlines Tehran Flights

Petrol zengini bir ülke olan İran’ın başkenti Tahran, ülkenin ve Ortadoğu’nun en gelişmiş şehirlerinden biri. İran ve Fas kültürlerinin yarattığı biraz mistik biraz otantik havanın sunduğu büyük çekimle popüler bir destinasyon olan Tahran, her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor.

Şehirde turistlerin gezmekten keyif aldığı çok sayıda nokta mevcut. İran İmparatorluğu’nun simgesel yapılarından biri olan Azadi Kulesi, İslam ve Sasani mimarisinin eşsiz bir örneği. Dünyanın en zengin müzelerinden olan Ulusal Hazine Müzesi’nin mücevher koleksiyonu, görenleri şaşkınlığa uğratacak güzellikte taş eserlere sahip. Ülkenin en önemli arkeolojik eserlerinin sergilendiği Arkeoloji Müzesi de Ortadoğu’nun tarihine ışık tutan kıymetli bir müze. Sadabad Sarayı, Niavan Sarayı, Gülistan Sarayı ülke geçmişinden izleri en yoğun izleyebileceğiniz diğer turistik noktalardan.

Tahran’da iki farklı havalimanı bulunuyor: Bunlardan biri olan eski havalimanı Mehrabad, sadece iç hat uçuşlar için hizmet veriyor. Türk Hava Yolları uçuşları şehre 55 kilometre mesafede bulunan İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na (IKA) iniş yapıyor.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) şehir merkezine ulaşım

İmam Humeyni Havalimanı’ndan (IKA) şehir merkezine ulaşmak için birkaç farklı alternatifiniz mevcut. Havalimanının birinci katında yer alan perondan düzenli olarak şehir merkezine sefer yapan Kırmızı Metro Hattı (Line-8) vasıtasıyla yaklaşık 35 dakikada Tahran merkeze gidebilirsiniz. Çıkışta hizmet veren dolmuşlarla de şehir merkezine ulaşmak mümkün. Tahran’da, taksi ile ulaşım seçeneğiniz söz konusu ancak hizmet almadan önce fiyat konusunu netleştirmekte fayda olacaktır.

Bu yazı 07/08/2018 tarihinde hazırlanmıştır; sayfadaki bilgiler güncel olmayabilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.