Skip to main content

RİGA TİFLİS UÇAK BİLETİ

Letonya’nın başkenti Riga, hayranlık uyandıran doğal güzellikleri ve çok sayıda tarihi değeriyle Baltık bölgesinin en popüler kentleri arasında yer alıyor. Huzura davet eden ruhuyla konuklarına muhteşem bir tatil vadeden Riga, 800 yıllık geçmişinin mirası olan şiirsel mimari yapılarıyla da adeta görsel bir şölen sunuyor.

Avrupa’nın önemli bir liman kenti olan Riga’dan Asya’nın popüler metropollerinden Tiflis’e yapılan seyahatlerde Türk Hava Yolları uçuşları yolcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Siz de iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyerek Riga-Tiflis seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


Riga’dan Tiflis’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 4 uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı yapılırken, bazı uçuşlarda aktarma sırasında havalimanı değişikliği görülebiliyor. Bu durumda yolcuların İstanbul’daki aktarma sırasında İstanbul Havalimanı’ndan (IST) Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) geçiş yapmaları gerekiyor. Yolculuk süresi ise aktarma sırasında yapılacak beklemeye paralel olarak 7 ila 28 saat arasında değişiklik gösteriyor. Yıl içinde uçuş sayısında büyük bir farklılık olmasa da sefer saatlerinde değişiklikler yaşanabiliyor.

Türk Hava Yolları, Riga-Tiflis yolculuğunda masal gibi bir şehir olan İstanbul’u daha yakından tanımanıza imkan sunuyor ve Touristanbul ve Stopover hizmetleriyle İstanbul’daki aktarma süresini keyifli bir geziye çeviriyor. Aktarma süresinin 6 ila 24 saat arasında olması halinde şehrin turistik noktalarını görme imkanı sağlayan Touristanbul hizmetinden, 20 saat ve daha üzerinde olması halinde ise şehir turuyla birlikte konaklama imkanı da sağlayan Stopover paketinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Kalkış yeri: Riga


Turkish Airlines Riga Flights

Riga Körfezi’nde yer alan Letonya’nın başkenti Riga, ülkenin en büyük şehri. Baltık bölgesininse en önemli liman kenti olarak kabul ediliyor. Hem Orta Çağ hem Rönesans hem de Art Nouveau stilindeki yapılarıyla ilgi çekiyor. Daugava Nehri kenarındaki konumuyla turistik potansiyeli en yüksek Baltık şehirleri arasında bulunuyor. Şehirdeki geziniz sırasında nehir yakınında görebileceğiniz Riga Katedrali, Orta Çağ dönemi eserleri arasında. Aynı alanda hizmet veren Navigasyon Tarihi Müzesi de bu bölgenin en önemli koleksiyon müzelerinden biri olarak turistlerden büyük beğeni alıyor. Riga Kalesi ise üç katlı yapısı ve dört tarafındaki kuleleriyle kentin simge yapıları arasında.

Şehirde bulunan tek havalimanı Riga Uluslararası Havalimanı (RIX) adını taşıyor ve kentin 10 kilometre dışında yer alıyor. Türk Hava Yolları’nın Riga kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareketle gerçekleşiyor.

Riga Uluslararası Havalimanı’na (RIX) ulaşım

Riga Uluslararası Havalimanı’na (RIX) ulaşmak için şehir merkezinden hareket eden otobüsleri tercih edebilirsiniz. Eski Şehir bölgesinden binebileceğiniz, merkez otobüs ve tren istasyonlarına da uğrayarak havalimanına sefer yapan 22 numaralı otobüsler ve ekspres servis yapan 322 numaralı hatlarla ulaşım yarım saat sürüyor. Esplenade bölgesinden hareket eden 241 tabelalı minibüslerle de havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin her noktasından taksiye binerek de havalimanına gitmek mümkün.

Destinasyon: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

Gürcistan’ın başkenti Tiflis, sahip olduğu tarihi mirasıyla ilgi çeken, aynı zamanda yerel yaşantısı ve yöresel kültürün zenginliğiyle de öne çıkan bir şehir. Kura Irmağı kenarında yer alan bu güzel kent, yeşilin her tonuyla misafirlerine muhteşem bir görsellik sunuyor. Daracık sokaklarında pek çok Sovyet dönemi izine rastlayabileceğiniz Tiflis, tarihi İpekyolu’nun da en önemli duraklarından biri olarak yüzyıllardır popüler bir destinasyon olmayı başarıyor.

Eski Şehir bölgesi şehirdeki turistik gezilerin başlangıç noktası olarak kabul ediliyor. Buradaki eski binaları fotoğraflayıp yerel pazarlarda vakit geçirebilir, Abanotubani Hamam civarında sülfür hamamlarını deneyebilirsiniz. 4. yüzyılda yapılmış olan Narikala Kalesi’ni gezip Kartlis Deda, yani Gürcü Ana Heykeli’ni ziyaret edebilir, Botanik Bahçesi’nde keyifli bir tur yapabilirsiniz.

Tiflis Havalimanı (TBS) şehrin tek havalimanı ve kente 17 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tiflis uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine gitmek için birkaç farklı seçeneği değerlendirebilirsiniz. Hem sık sefer yapmaları hem de ekonomik bir çözüm olmaları nedeniyle otobüsler sıklıkla tercih ediliyor. Her 15 dakikada bir terminal çıkışından hareket eden 37 ve 137 numaralı otobüslerle yaklaşık 1 saat içinde şehir merkezindeki Samgori, Avlabari, Özgürlük Meydanı, Rustaveli, Cumhuriyet Meydanı, Tamar köprüsü duraklarına gidebilirsiniz.

Saat 08.45 ile 18.05 saatleri arasında, havalimanı ile şehrin ana tren istasyonu arasında hizmet veren tren hattı da alternatifleriniz arasında yer alıyor. Şehir merkezindeki ana tren istasyonundan kentin diğer noktalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bunların dışında, havalimanı çıkışında bulunan taksi durağından taksilere binebilir veya otomobil kiralama firmalarından araç temin edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.