Skip to main content

ROMA TİFLİS UÇAK BİLETİ

Binlerce yıllık tarihiyle, çok sayıda uygarlığın hayat bulduğu topraklarda yer alan Roma, Avrupa Birliği’nin en kalabalık şehirlerinden biri olmakla birlikte İtalya’nın da başkenti. Tepeler üzerinde kurulmuş ve içinden nehirler geçen bu muhteşem şehir hem doğal güzellikleri hem de antik dönemden günümüze gelen tarihi eserleriyle büyük ilgi görüyor. Hristiyan dünyası için kutsal bir yer olan Vatikan’a da ev sahipliği yapan Roma kültür ve tarih zenginliğinin yanı sıra yaşamın bütün hızıyla devam ettiği modern ortamıyla da turistler için büyük bir çekim alanı yaratıyor.

İtalya’nın turistik başkenti Roma’dan Gürcistan’ın tarihi başkenti Tiflis’e yapacağınız seyahatlerde uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek keyifli ve güvenli bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.


Roma’dan Tiflis’e seyahat etmek isteyen yolculara Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 16 farklı uçuş alternatifi sunuluyor. Fiumicino–Leonardo da Vinci Havalimanı’ndan (FCO) başlayan uçuşlar İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. İniş havalimanının Tiflis Havalimanı (TBS) olarak planlandığı uçuşlar yıl boyu devam ediyor. Sene içinde sefer sayılarında çok büyük bir değişiklik görülmüyor, sefer saatlerinde ise çeşitli farklılıklar olabiliyor.

Roma-Tiflis arasında yapılan uçuşlarda yolculuk süresi aktarmaya bağlı olarak 7 ila 27 saat arasında değişiyor. İstanbul’da yapılan aktarma sırasında iniş havalimanı ile tekrar kalkış havalimanı değişiklik gösterebiliyor. Öte yandan Türk Hava Yolları yolcuları, İstanbul’da yapılan aktarma sırasında havalimanında vakit harcamak yerine keyifli bir İstanbul turu ile güzel bir deneyim yaşayabiliyor. Aktarma süresinin 6 ila 24 saat arasında olması durumunda Touristanbul gezi paketi, Türk Hava Yolları tarafından yolculara ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Roma
İtalya’nın yedi tepe üzerine kurulmuş başkenti Roma, sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi eserlerle hayli popüler bir destinasyon. Avrupa’nın en fazla turist ağırlayan şehirleri arasında üst sıralarda yer alan bu görkemli kent, Hristiyan alemi için kutsal kabul edilen Vatikan Devleti’ne de ev sahipliği yapıyor. Tiber ve Aniane Nehirleri arasındaki konumuyla oldukça etkileyici bir güzelliği olan şehir, antik çağdan kalma eserleriyle göz alıyor.

Deprem nedeniyle zarar görmüş olsa da halen büyük kısmı ziyaret edilebilen, MS 72’den kalma Kolezyum, şehrin en önemli simgelerinden. Hemen yakınlarında görebileceğiniz Roma Forumu ise geçmiş çağlarda şehrin pazar ve ticaret mekanı olmuş bir başka turistik simge olarak öne çıkıyor. Özellikle çiftlerin fotoğraf çektirmek için sıraya girdiği Trevi Çeşmesi, Aşk Çeşmesi olarak biliniyor. Üzerindeki heykellerle harika bir eser olan çeşme, Avrupa’nın en popüler çeşmesi sayılıyor. Biraz ilerisindeki Piazza Spagna isimli meydan, alışveriş ve keyifli alanlarla öne çıkarken göreceğiniz aynı bölgede İspanyol Merdivenleri, şehrin popüler turistik mevkileri arasında yer alıyor.

Bu keyifli şehirde Ciampino Havalimanı (CIA) ve Fiumicino–Leonardo da Vinci Havalimanı (FCO) olmak üzere iki havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Roma kalkışlı uçuşları Fiumicino–Leonardo da Vinci Havalimanı (FCO) üzerinden gerçekleşiyor.

Fiumicino–Leonardo da Vinci Havalimanı’na (FCO) ulaşım

Şehir merkezinden Roma Fiumicino–Leonardo da Vinci Havalimanı’na (FCO) ulaşmak için tren, otobüs, servis ve taksileri kullanabilirsiniz.

Havalimanına tren ile gitmek isteyen yolcular, Leonardo Express tren hattı veya FL1 Banliyö hattını kullanabilir. Roma Merkez Tren İstasyonu’nun T 24 numaralı platformdan binebileceğiniz Leonardo Express trenleriyle 35 dakika içinde havalimanına ulaşmak mümkün. Tiburtina veya Ostiense istasyonlarından binebileceğiniz FL1 banliyö tren hattı ise yarım saatte bir hareket ederek havalimanına yolcu taşıyor. Bu istasyonlara ulaşmak için Metro B hattını kullanabilirsiniz.

Havalimanına otobüsle ulaşmak isteyen yolcular, yaklaşık bir saat sürecek karayolu yolculuğu için Termini Terravision durağından araçlara binebilir. Halk otobüsleri ise Tiburtina-Termini ve havalimanı arasında hizmet veriyor.

Havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular Merkez Tren İstasyonu ve Piazza Cavour’dan hareket eden araçlara binebilir. Bu servislerle Termini’den havalimanına ulaşmak 1 saat 15 dakika civarında sürüyor.

Ayrıca şehrin her noktasından binebileceğiniz taksiler de havalimanına ulaşımda değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

Destinasyon: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

Gürcistan’ın başkenti Tiflis, son derece kalabalık ve kozmopolit bir şehir. Aynı zamanda ülkenin en çok ilgi gören turistik destinasyonlarından biri olan bu harika başkent, yılın her dönemi yoğun olarak ziyaret ediliyor.

Tiflis’in en turistik simgelerinden biri olan Narikala, yani Tiflis Kalesi, tüm kente hakim konumuyla ilgi çekiyor. Teleferikle ulaşabileceğiniz kalenin bulunduğu noktadan şehrin neredeyse tamamını görebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Kalenin arka kısmında görebileceğiniz Botanik Bahçesi, Tiflis’i ziyaret eden konukların yoğun ziyaret ettikleri yerler arasında öne çıkıyor. Sololaki Tepesi’nden kenti seyreden Gürcü Ana Heykeli ise kentin simgelerinden bir diğeri. Mimarisi göz kamaştıran Sameba Katedrali ile Kura Nehri üzerinde yer alan Zincir Köprü kentte gezilecek önemli mevkiler arasında yer alıyor. Ayrıca Tiflis’in sülfür hamamlarıyla popüler olduğunu unutmamalı ve şehri ziyaretiniz sırasında bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız.

Tiflis Havalimanı (TBS), tek başına şehrin hava trafiğine hizmet veriyor ve merkeze 17 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tiflis uçak bileti satın alanlar da yolculuklarını burada sonlandırıyor.

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine gitmek için değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında otobüs, tren ve taksi gibi vasıtalar bulunuyor. Terminal çıkışından 37 ve 137 numaralı otobüslere binerek Samgori, Avlabari, Özgürlük Meydanı, Rustaveli, Cumhuriyet Meydanı, Tamar Köprüsü rotasından ilerleyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 15 dakikalık aralarla sefer yapan araçlarla şehir merkezine gitmek yaklaşık bir saati buluyor.

Dilerseniz havalimanından 08.45-18.05 saatleri arasında binebileceğiniz trenler vasıtasıyla Tiflis Ana Tren İstasyonu’na gidebilir; ya da taksilerle şehrin dilediğiniz noktasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.