Skip to main content

SARAYBOSNA İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Balkanların en güzel şehirleri arasında bulunan Saraybosna, son yıllarda çok sayıda turist tarafından ziyaret edilen önemli bir destinasyon. Geçmişinde uzun süre Osmanlı Devleti tarafından yönetilen bu güzel şehir, kozmopolit yapısıyla çok sayıda farklı kültürü bir araya getiriyor. Hem Osmanlı eserlerini hem de bu güzel kenti görebilmek için dünyanın diğer ülkelerinden gelen turistler Saraybosna’yı çok beğeniyor ve ülkelerine güzel anılarla dönüyor.

Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’dan Türkiye’nin baş döndürücü güzellikteki metropolü İstanbul’a yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihi Türk Hava Yolları oluyor. Siz de Türk Hava Yolları’nın bu hatta sunduğu uçak bileti seçeneklerini inceleyerek konforlu bir uçuş ve kaliteli hizmetin tadını çıkarabilirsiniz.


Saraybosna’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama iki direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlar, Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan (SJJ) başlayarak İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eriyor. Yolculuklar yaklaşık iki saat sürüyor ve sefer sayılarında sezona bağlı büyük bir değişiklik yaşanmıyor.

Saraybosna-İstanbul hattındaki yolculukların bazılarında İstanbul, aktarma noktası olarak kullanılıyor. Saraybosna kalkışlı uçak bileti alternatiflerine bakarak İstanbul aktarmalı olarak gidebileceğiniz destinasyonları inceleyebilirsiniz.

Kalkış yeri: Saraybosna


Turkish Airlines Sarajevo Flights

Saraybosna, Avrupa’da tarih ve kültür gibi konularda en öne çıkan kentlerden biri. Çok sayıda uygarlığa eşlik etmiş olan şehir, bu büyük mozaikten bir hoşgörü ortamı yaratabilmeyi başarabilmiş. Osmanlı döneminden kalma Gazi Hüsrev Yadigar Camii, Mimar Sinan tarafından şehre kazandırılmış önemli bir simge. Mijacka Nehri üzerindeki kemer biçimli taş köprü ve Gotik tarzıyla ilgi çeken Kutsal Kalp Katedrali kentin en popüler destinasyonları arasında bulunuyor. Yakın döneme kadar devam etmiş savaş döneminde oldukça yara alan Saraybosna’da, savaşta kaçış ve tedarik için yer altından kazılarak kullanılmış olan Saraybosna Tüneli ile şehrin en merkezi turistik noktası olan Başçarşı, görülecek yerler listelerinde ilk sıraları alıyor.Şehrin tek havalimanı olan Saraybosna Uluslararası Havalimanı (SJJ) Butmir bölgesinde konumlanıyor.

Saraybosna Uluslararası Havalimanı’na (SJJ) ulaşım

Saraybosna Havalimanı’na (SJJ) ulaşmak için şehir merkezinden 5 dakikada bir kalkan 107 ve 103 numaralı troleybüsleri kullanabilirsiniz. Bu araçlarla şehrin 10 kilometre kadar dışındaki havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezindeki Trg Austrije durağından binebileceğiniz 31E numaralı otobüslerle de havalimanına gitmek mümkün. Ayrıca 7/24 çalışan taksileri kullanarak da şehrin dilediğiniz noktasından havalimanına ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul, kentin her yerine saçılmış birbirinden değerli tarihi eserleri ve gören herkesi büyüleyen doğal güzellikleriyle önemli bir turizm destinasyonu. Tarihi yalıları, saray ve köşkleriyle görkemli saltanat dönemi izlerini günümüze kadar taşıyan bu muhteşem şehir aynı zamanda modern dünyanın her türlü konforuyla da konuklarına masal gibi bir tatil yaşatıyor. İstanbul’da aynı gün içinde pek çok yeri görebilir, kentin bin türlü yüzüyle tanışabilirsiniz. Adalar’ında huzur bulup Boğaziçi’nde muhteşem bir manzaraya eşlik ederek dinlenebilir, Beyoğlu’nun tarihi restoranlarında muhteşem Türk lezzetlerini deneyebilirsiniz.

İstanbul’da iki tane havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Saraybosna kalkışlı İstanbul uçak bileti sahibi olan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

D20 yolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanı (IST) şehir merkezine 35 km uzaklığına rağmen birçok ulaşım alternatifiyle misafirlerine rahat bir ulaşım sağlıyor.

Tarifeli İETT seferleri ve şehrin merkezi noktalarına ulaşım sağlayan Havaist servisleri toplu taşımada ilk alternatifler olarak göze çarpıyor. Toplu taşıma kullanmak istemeyen misafirler için şehir merkezine yarım saatte varan taksiler de iyi bir alternatif. Şehre kendi kullanacakları araçlarla ulaşmak isteyen misafirlerse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından birini seçerek şehre kolayca ulaşabilir. Ulaşım, Havaist ve İETT seferleriyle ilgili detayları ulaşım bilgileri sayfamızdan kontrol edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.