Skip to main content

SEUL PARİS UÇAK BİLETİ

Güney Kore’nin başkenti Seul, dünyanın kalabalık metropollerinden biri ve Asya’nın en turistik şehirleri arasında üst sıraları zorluyor. Bu büyük ve keyifli kent, son derece güzel bir doğanın eşlik ettiği tarihi yapılar ve çok sayıda kültür-sanat merkezine ev sahipliği yapıyor. Tapınakları, parkları, anıtlarıyla öne çıkan Seul, şehri ikiye bölen Han-Gang Nehri’nin yarattığı keyifli ortamında, her yıl çok sayıda turist ağırlıyor.

Asya’nın en kalabalık başkentlerinden biri olan Seul’dan, Avrupa’nın romantik başkenti Paris’e doğru yapacağınız seyahatlerde Türk Hava Yolları’nın sunduğu uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir; konforlu ve ayrıcalıklı bir deneyimi yaşayabilirsiniz.


Seul’den Paris’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 10-15 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Uçuşlar İstanbul’da bulunan Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak yapılıyor. Bazı uçuşlarda aktarma iniş havalimanı İstanbul Havalimanı (IST) olsa da tekrar kalkış Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) gerçekleşebiliyor. Ayrıca bazı dönemlerde ikinci bir aktarmanın Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) yapıldığı uçuşlar da bulunuyor.

Yıl boyu devam eden Seul-Paris hattındaki seferlerin sayısında sezonluk olarak büyük bir farklılık görülmüyor. Yolculuk süresi ise aktarmaya bağlı olarak 17 ila 31 saat arasında değişiklik gösteriyor. Ancak bu uzun süre, Türk Hava Yolları yolcuları için güzel bir anıya dönüşüyor. Seul kalkışlı uçak bileti olan ve seyahatlerinde Türk Hava Yolları’nı tercih eden yolcular, İstanbul’da yapılan aktarmada geçen sürenin 6 ila 24 saat arasında olması durumunda Touristanbul programından ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Kalkış yeri: Seul


Turkish Airlines Seoul Flights

Japon Denizi ve Sarı Deniz arasında yer alan Seul, Güney Kore Adası’nın kuzeybatısında konumlanıyor. Ülkenin başkenti olarak hem idari hem de finansal yönetimin merkezi olan şehir, bunun dışında da ticaret, teknoloji, spor, eğitim, kültür ve sanat gibi pek çok alanda ülkenin lideri durumunda.

Deoksugung Sarayı, Gyeongbokgung Sarayı ile Changdeokgung Sarayı gibi birbirinden özel ve tarihi saraylar şehrin turistik simgelerinin başında yer alıyor. King Sejong Heykeli ve hemen yakınındaki Kore Savaşı’nda hayatını kaybedenlere adanmış, çok sayıda Türk askerin adının da yer aldığı anıt bölgesi şehrin önemli noktaları arasında. Ulusal Folklor Müzesi ve Jongmyo Tapınağı da kültür turlarından hoşlanan turistlerin beğenisini kazanıyor.

Bu kalabalık metropolde Incheon Havalimanı (ICN) ve Gimpo Havalimanı (GMP) adında iki havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Seul-Paris uçuşları Incheon Havalimanı’ndan (ICN) hareketle gerçekleştiriliyor.

Incheon Uluslararası Havalimanı’na (ICN) ulaşım

Şehir merkezinden 45 kilometre uzaklıkta yer alan Incheon Uluslararası Havalimanı’na (ICN) gidebilmek için otobüsleri, AREX trenlerini veya taksileri kullanabilirsiniz. Ekspres hizmet veren seferleri tercih eden yolcular, Merkez Tren İstasyonu’ndan binebilecekleri ekspres hatla 40 dakika içinde havalimanına gidebilir. Ekspres olmayan hatla ulaşım ise biraz daha ekonomik olsa da daha fazla zaman alıyor. Çünkü bu hat havalimanına giderken yaklaşık 10 duraktan yolcu alıyor.

Otobüs terminalinden bineceğiniz havalimanı otobüsleriyle de trafiğin yoğun olmadığı saatlerde 1-1,5 saat aralığında havalimanına ulaşabilirsiniz. Standart ve lüks şeklinde farklı iki kalitede otobüs grubuyla yapılan seferler, 15 dakika aralıklarla düzenleniyor. Ayrıca şehrin her noktasından çevirebileceğiniz taksilerle de havalimanına gitmeniz mümkün.

Destinasyon: Paris
Fransa’nın romantik başkenti Paris, yılın her dönemi ilgi çeken popüler bir destinasyon. Genç öğrenciler, orta yaştaki aileler, kalabalık gruplar, balayı çiftleri hiç fark etmiyor; herkesin Paris’e gitmek için mutlaka bir nedeni oluyor. Sanat, kültür, tarih, eğitim ve eğlence ile dopdolu bir yer olan Paris, kendi ruhuna sahip olan şehirlerden.

Kentin en önemli simgesi Eyfel Kulesi, Paris’i ziyaret etmek için başlı başına bir neden. Dini değeri çok yüksek olan Notre Dame Katedrali, Gotik mimarisiyle şehrin bir diğer önemli simgesi olarak kabul ediliyor. Dünyanın en değerli müzelerinden biri olan Louvre, 35 bin civarında eşsiz esere ev sahipliği yaparak sanatseverler için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Sacre Coeur Bazilikası tarih seven turistlerin, Disneyland genç misafirlerin, Champs Elysées Caddesi ise alışveriş tutkunlarının favori destinasyonları olarak öne çıkıyor.

Bu keyifli şehirde üç adet havalimanı bulunuyor: Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı (CDG), Orly Uluslararası Havalimanı (ORY) ve Beauvais Tillé Havalimanı (BVA). Türk Hava Yolları’ndan Seul kalkışlı Paris uçak bileti satın alan yolcular, Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’na (CDG) iniş yapıyor.

Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı’ndan (CDG) şehir merkezine ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için RER trenleri en sık kullanılan toplu taşıma araçları oluyor. T2 ve T3 terminallerinden binebileceğiniz trenlerle Cité Universitaire, Denfert-Rochereau, Port-Royal, Lüksemburg, Saint-Michel Notre-Dame, Châtelet-Les Halles ve Gare du Nord duraklarına gidebilirsiniz. T1 terminalinden T2 ve T3 terminallerine gitmek içinse ücretsiz sefer yapan CDGVAL trenlerini kullanabilirsiniz.

Havalimanı servislerine binerek de şehir merkezindeki Opera Garnier’e kadar gidebilirsiniz. Ayrıca 350 ve 351 numaralı otobüslerle de şehir merkezine gitmek mümkün. 350 numaralı hat Gare de L’est’e, 351 numaralı hat ise Nation durağına kadar ulaşım sağlıyor.

Bireysel çözüm arayışı olan yolcular, 7/24 binebilecekleri taksilerle şehrin her noktasına gidebilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.