Skip to main content

STOCKHOLM MOGADİŞU UÇAK BİLETİ

Vikinglerin imzasını taşıyan Baltık şehirlerinden biri olan Stockholm, Malaren Gölü ile Baltık Denizi’nin bir araya geldiği noktada yer alıyor. Doğal güzellikleri ve tarihi karakteriyle turistler üzerinde etkileyici bir çekime sahip olan şehir, 14 ada üzerine kurulu. Bu harika adaları birbirine bağlayan kanallarıyla İskandinav şehirlerinin Venedik’i olarak anılıyor. Soğuk iklimine rağmen yılın her dönemi bambaşka bir güzelliğe bürünen Stockholm, konuklarına unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor.

İsveç’in Baltık kıyısındaki tarihi başkenti Stockholm’den Somali’nin Hint Okyanusu’na komşu başkenti Mogadişu’ya gidecek yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları oluyor. Siz de konforlu ve güvenli bir seyahat için iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz.


Stockholm’den Mogadişu’ya Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama 3 uçuş alternatifi sunuluyor. Bunların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak düzenleniyor ve yolculuk süresi bu aktarmaya bağlı olarak 12 ila 23 saat arasında değişiklik gösteriyor.

Türk Hava Yolları ile yapacağınız Stockholm-Mogadişu yolculuğunda, Türkiye’nin en büyük metropolü ve en popüler destinasyonu olan İstanbul’da geçireceğiniz süreyi harika bir deneyime çevirebilirsiniz. Aktarma süresinin 6-24 saat arasında olduğu uçuşlarda, Türk Hava Yolları’nın Touristanbul hizmetinden ücretsiz olarak yararlanarak şehrin en turistik noktalarını görme şansı yakalayabilirsiniz.

Kalkış yeri: Stockholm


Turkish Airlines Stockholm Flights

Baltık Denizi’nde yer alan irili ufaklı 14 muhteşem adadan oluşan Stockholm, İsveç’in başkenti olarak her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor. Konumu ve doğası ile öne çıkan şehir, masmavi bir denizin eşlik ettiği yemyeşil profiliyle konuklarını adeta büyülüyor.

Özellikle 13. yüzyılın izlerini günümüze taşıyan Eski Şehir bölgesi, tabloyu andıran eşsiz güzelliğiyle Stockholm’ün en ilgi çeken mevkileri arasında. Bu bölgede yer alan Stockholm Katedrali’ni ve Kraliyet Sarayı’nı mutlaka gezmeli, ardından Choklandkoppen’de bir kahve molası vermelisiniz. Öte yandan kentin doğal çeşitliliğinden faydalanarak outdoor etkinlikler yapmak ve 1883’ten beri hizmet veren tarihi lunaparkta eğlenmek için de her yıl binlerce turist şehri ziyaret ediyor.

Stockholm’de dört farklı havalimanı bulunuyor: Stockholm Arlanda Havalimanı (ARN), Stockholm Bromma Havalimanı (BMA), Stockholm Skavsta Havalimanı (NYO) ve Stockholm Västerås Havalimanı (VST). Türk Hava Yolları’nın Stockholm kalkışlı uçuşları şehir merkezinin 40 kilometre kuzeyinde yer alan Stockholm Arlanda Havalimanı (ARN) üzerinden yapılıyor.

Stockholm Arlanda Havalimanı’na (ARN) ulaşım

Stockholm şehir merkezinden Arlanda Havalimanı’na (ARN) ulaşım için mevcut birkaç seçeneği değerlendirebilirsiniz. Arlanda Express isimli tren seferleri en sık tercih edilen seçenek oluyor. Siz de Merkez Tren İstasyonu’ndan hareket eden bu hattı tercih ederek 20 dakikalık bir yolculuk sonunda havalimanına ulaşabilirsiniz. 2, 3 ve 4 numaralı terminallere gitmek için Arlanda South, 5 numaralı terminale ulaşmak içinse Arlanda North durağında inmelisiniz.

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için yarım saatte bir yapılan seferlerle havalimanına ulaşan banliyö trenlerini de değerlendirebilirsiniz. 40 dakika sonunda havalimanının 4. ve 5. terminallerinde bulunan SkyCity durağında inebilirsiniz.

Havalimanı servislerini tercih eden yolcular, City Terminal’den binebilecekleri otobüslerle 45 dakika içinde havalimanına ulaşabilir. Ayrıca 7/24 bulabileceğiniz taksilerle de şehrin her noktasından havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: Mogadişu


Turkish Airlines Mogadisu Flights

Somali’nin başkenti ve en büyük şehri olan Mogadişu, Afrika’nın doğusunda, Hint Okyanusu kenarında yer alıyor ve kıtanın en önemli liman şehirlerinden biri olarak yüzlerce yıllık bir geçmişi temsil ediyor.

Ülkenin idari kurumlarıyla birlikte kültürel kuruluşlarına da ev sahipliği yapan Mogadişu, ekonomik gücü henüz gelişmekte olan Somali’nin en turistik şehri. Afrika kıtasının en büyük camilerinden biri olan 10 bin kişilik kapasiteli İslam Birliği Camii, İtalya hakimiyeti döneminde yapılmış ancak iç savaş sürecinde büyük zarar görmüş olan Mogadişu Katedrali kalıntıları, tarihi bin yıldan geriye uzanan Arba’a Rukun Camii kentin simgelerini oluşturuyor. Ülkenin tarihine göz atmak isteyen turistler Ulusal Müze’yi ziyaret ederken, yerel yaşamı görmek isteyen gezginlerin uğrak mevkii Bakaara Pazarı oluyor.

Aden Abdulle Uluslararası Havalimanı’ndan (MGQ) şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezine birkaç kilometre uzaklıkta yer alan havalimanından merkeze gitmek için turistlere önerilen tek vasıta lisanslı taksiler oluyor. Güvenlik nedeniyle toplu taşımanın tavsiye edilmediği Mogadişu’da mümkünse bir yerel rehber eşliğinde hareket etmekte fayda olduğu söylenebilir. Eğer yerel bir rehberle hareket etmiyorsanız, bineceğiniz aracın lisansı olduğundan emin olmanız ve fiyatı araca binmeden şoförle teyitleşmiş olmanız gerekiyor. Mogadişu’da araç kiralamanın da yerel rehber eşliğinde daha güvenli olduğunu göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.