Skip to main content

STOCKHOLM TUNUS UÇAK BİLETİ

Adalar üzerine kurulmuş olan İsveç’in başkenti Stockholm, yemyeşil doğasıyla oldukça etkileyici bir güzelliğe sahip. Vikingler tarafından temelleri atılmış olan bu harika şehirde, hem modern çizgileriyle güncel yaşamın odağında olan hem de Orta Çağ’dan kalmış hissi yaratan tarihi yapılar iç içe geçiyor ve harika bir seyirlik oluşturuyor. Adaları birleştiren kanallarıyla bölgenin en güzel kentleri arasında bulunan Stockholm, yılın her dönemi turistik çekimi olan popüler bir destinasyon olarak büyük ilgi görüyor.

Baltık Denizi’ne çıkış kapısı olan başkent Stockholm’den bir Akdeniz kenti olan Tunus’a yapacağınız seyahatlerde uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu ve kaliteli bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.


Stockholm’den Tunus’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama 6 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlar Stockholm Arlanda Havalimanı’ndan (ARN) başlıyor, Tunus Kartaca Havalimanı’nda (TUN) son buluyor. Yolculuk süresi ise İstanbul’daki aktarmaya bağlı olarak 9 ila 29 saat arasında sürüyor.

Aktarma süresinin 6-24 saat arasında olması durumunda Türk Hava Yolları’nın İstanbul’u daha yakından görmeye fırsat yaratan Touristanbul hizmeti, yolculara ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Stockholm


Turkish Airlines Stockholm Flights

İsveç’in başkenti Stockholm, Baltık Denizi üzerindeki 14 adanın üzerinde yer alıyor. Avrupa’nın popüler başkentleri arasında öne çıkan Stockholm, doğal güzellikleriyle birlikte gelişmiş kültür ve sanat standardıyla da turistler tarafından yoğun ziyaret edilen bir destinasyon. Masalsı bir görüntüyle ilgi çeken Eski Şehir, yani Gamla Stan bölgesi, şehri ziyaret eden turistlerin favori mevkilerinden biri oluyor. Festival ve kültür etkinlikleriyle de başka bir çekim alanı yaratan Stockholm’de geçireceğiniz zaman içerisinde keyifli turlar yaparak kenti yakından tanıyabilir, Kraliyet Sarayı ve Stockholm Katedrali gibi simgeleri ziyaret edebilirsiniz.

Stockholm’de toplam dört adet havalimanı mevcut: Stockholm Arlanda Havalimanı (ARN), Stockholm Bromma Havalimanı (BMA), Stockholm Skavsta Havalimanı (NYO) ve Stockholm Västerås Havalimanı (VST). Türk Hava Yolları’nın Stockholm kalkışlı uçuşları Arlanda Havalimanı (ARN) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Stockholm Arlanda Havalimanı’na (ARN) ulaşım

Şehir merkezinden Arlanda Havalimanı’na (ARN) gitmek isteyen yolcular, Arlanda Express isimli tren seferlerini kullanabilir. Merkez İstasyonu’ndan 10-15 dakikalık periyodlarla hareket eden bu trenlerle 20 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. 2, 3, 4 numaralı terminallerine gitmek için Arlanda South, 5 numaralı terminal için ise Arlanda North durağında inmelisiniz.

Havalimanına sefer yapan bir diğer toplu taşıma alternatifi ise banliyö trenleri. Yarım saatte bir hareket eden bu trenleri kullanacak yolcular, 40 dakika içinde 4 ve 5 numaralı terminallere ulaşabilir.

Havalimanı servisi kullanmak isteyen yolcularsa şehir merkezinde bulunan City Terminal’den hareket eden servislere binerek 45 dakikada havalimanına gidebilir. Tüm bu toplu taşıma seçeneklerinin yanı sıra 7/24 çalışan taksilerle de şehrin her noktasından havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Tunus


Turkish Airlines Tunis Flights

Kuzey Afrika’da, Akdeniz kıyısında yer alan Tunus hem çöl hem de Akdeniz iklimiyle yılın her dönemi ziyaret edilebilen bir yer. Tunus Gölü’nün yanındaki bu güzel şehir ülkenin en gelişmiş endüstri ve ticaret merkezi olmasının yanı sıra Akdeniz’deki yeriyle de Avrupa’ya açılan bir kapı görevini üstleniyor. Bölgedeki ticari gücü tarih boyunca süren şehir, çok sayıda tarihi eser ve doğal güzelliğiyle konuklarına keyifli bir tatil vadediyor.

Tunus’ta Eski Şehir bölgesi olan Medine’nin daracık sokaklarında keşfe çıkabilir, Yeni Şehir bölgesindeki Fransız etkisini görebilirsiniz. Sidi Bou Said kasabasıyla mavi ve beyazın belki de en güzel tablosuna tanıklık edebilir, mozaik koleksiyonuyla dikkat çeken Bardo Ulusal Müzesi’ni ziyaret edip şehrin dini simgelerinin başında gelen Al-Zaytuna Camii’nin muhteşem yapısını inceleyebilirsiniz. Bir yanında Akdeniz’in modern şehir yaşamı, diğer yanında çölde süren geleneksel bedevi yaşantısıyla konuklarına farklı dünyaları deneyimleme fırsatı yaratan Tunus’ta UNESCO tarafından korunma altına alınan Kartaca Antik Kenti’ni ziyaret etmeyi de unutmamalısınız.

Tunus Kartaca Havalimanı (TUN) şehrin hava trafiğine tek başına yanıt veriyor. Türk Hava Yolları’ndan Tunus uçak bileti satın alan yolcular da şehir merkezine yalnızca 8 kilometre uzaklıkta bulunan bu havalimanına iniş yapıyor.

Tunus Kartaca Havalimanı’ndan (TUN) şehir merkezine ulaşım

Kartaca Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için SNT otobüslerini değerlendirebilirsiniz. Bu otobüsler 30 dakikada bir hareketle havalimanından şehir merkezine transfer yapıyor.

Bir diğer toplu taşıma seçeneği ise 15 dakika aralıklarla sefer yapan TUT otobüsleri. SNT otobüslerine göre ekspres hizmet veren bu otobüslerle yalnızca 15 dakika içinde şehir merkezine ulaşmak mümkün. Ayrıca dilediğiniz güzergahta ilerlemek üzere havalimanından otomobil kiralayabilir veya taksilerden hizmet alabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.